ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 10.11.2023
Просмотров: 13
Скачиваний: 1
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Сабақ жоспары
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Денсаулық және қауіпсіздік | Мектеп: «Әл-Фараби атындағы мектеп гимназия» КММ | |||
Күні: 18.10.2022ж | Мұғалімнің аты-жөні: Еркин Бердигул | |||
Сынып: 8 Б | Қатысушылар саны: Қатыспағандар: | |||
Сабақ тақырыбы: | Компьютер пайдаланудың кері аспектілері | |||
Осы сабақта жетуге тиіс оқытудың мақсаты (оқу бағдарламасына сілтеме) | 8.4.1.1 -адам ағзасына түрлі электронды құрылғылардың әсері туралы мысал келтіру және қорғану тәсілдерін тиімді қолдану | |||
Сабақ мақсаты |
| |||
Бағалау критерийлері |
| |||
Тілдік мақсаттар | Оқушылар... Компьютердің негативті аспектілерін сипаттау кезінде сәйкес терминологияны қолдана алады. Пәндік лексика мен терминология: Радиация, электрмагниттік уыттылық, зияндылық Диалогтар мен жазу үшін пайдалы сөз тіркестері: Компьютерді пайдалануда .... әкелетін негативті ықпалдардың бірі .... болып табылады. Кеселді ықпалдардың азаюы үшін пайдаланушылар ..... жасай алады | |||
Құндылықтарды дарыту | Сыйластық, ынтымақтастық, еңбек пен шығармашылыққа баулу, сонымен бірге ашықтық оқушылардың топтық жұмысын ұйымдастыру арқылы жүзеге асады; көпшіл тұлға ретінде шығармашылықпен және сыни ойлауға бейім, ұжымда жұмыс істеуге дайын және көпшілік алдында жұмыстың нәтижесін көрсете алатындай тұлғаны дамыту. | |||
Пәнаралық байланыс | Биология, физика және математика (денсаулық және қауіпсіздік), дене тәрбиесі (денсаулық сақтау технологиясы); тіл (диалог кезінде дәлел ретінде келтірілген пайдалы сөз тіркестері; жазба және сөйлеу мәдениеті; тіл стилистикасы). | |||
Бастапқы білім | Компьютерлік құрылғылармен жұмыс кезінде эргономика; процессор мен қатты дискінің орны (5 сынып); бағдарламалық қамтамасыз ету түрлері – веб-браузерлер (5 сынып). | |||
Сабақ барысы | ||||
Жоспарланған сабақ кезеңдері | Сабақта жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||
Сабақ басы 0-3 мин |
Оқушыларға «сөздер бұлты» көрсетіледі және сабақтың түйінді терминдерінің біреуін анықтауға ұсыныс жасалады. Қорытындысында сабақтың тақырыбы анықталып, мақсаты қойылады. | Сабақ презентациясы | ||
Сабақтың ортасы 4-20 мин |
Егер оқушылар жауап беруде қиналатын болса, бірнеше суреттерді пайдалану, мысалы:
Бейне фрагменттерді талқылау барысында келесі сұрақтарға жауап беріңдер:
Берілген жаттығулар жанама құбылыстарды белгілеу үшін бағытталады | Бейнефрагменттердің көрсетілімі https://www.youtube.com/watch?v=lkVvmRDBbrQ Сабақ презентациясы | ||
21-38 мин | 5. Оқушылар 5 топқа бөлініп олар қойылым дайындайды Ойлау эксперименті Үлестірмелерде қойылымды әзірлеу
Жағдаят көрсетулі барысында бір-біріне сұрақ қоя отырып, жұптық жұмысты ұйымдастыру. Сұрақтар Не, Қалай, Неліктен (қайдан, қашан, және кім дегеннен емес) сөздерінен басталуы қажет:
| Таратпа материал № 1 Сабақ презентациясы | ||
Сабақ соңы 39-40 мин | 6. Сабақ рефлексиясы: сабақты қорытындылау. 2 жұлдыз 1 тілек | Сабақ презентациясы |