ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 21.11.2023
Просмотров: 22
Скачиваний: 2
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Пән: қазақ тілі мен әдебиеті
Бөлім:Су- тіршілік көзі | | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні: 30.05 | | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: 3(Көкжиек баспасы) | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тықырыбы:Нәтиже сабақ. Мен не үйрендім? | | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты:3.3.4.1 - мәтін мазмұны мен кейіпкерлерінің іс-әрекеті туралы нақтысұрақтар (қандай? қай? қашан? қайда?) құрастыру және оған жауап беру 3.3.2.1 - жиі қолданылатын сөздер мен фразалардан құрастырылған шағын мәтіндегі негізгі ойды түсіну | Бағалау критерийлері: - мәтін мазмұны мен кейіпкерлерінің іс-әрекеті туралы нақтысұрақтар (қандай? қай? қашан? қайда?) құрастырады және оған жауап береді - жиі қолданылатын сөздер мен фразалардан құрастырылған шағын мәтіндегі негізгі ойды түсінеді | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың кезеңі/уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы |
Сәлемдесу--- шеңбер – Жылы тілектер Сұрақ- жауап
«ШЫН» және «ЖАЛҒАН» ойыны. Анимация желісінде сұрақтар шығып отырады.
Сабақтың мақсатымен таныстыру | Сәлемдеседі Бір-біріне жылы тілектер айтады. Сұрақтарға жауап береді ШЫН» және «ЖАЛҒАН» ойыны. Анимация желісінде сұрақтар шығып отырады. | Мұғалім оқушылардың жауабына қарай бағалайды. | Слайд суреттер | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы | Мәтін. Сусыз бақша, ағаштар, гүлдер қурайды. Су бізге өмір сыйлайды. Адамдар тұщы суды пайдаланады. Әлемде тұщы су аз, ащы су көп. Біз тұщы суды үнемдейміз. Суды босқа төкпейміз. Суға қоқысты тастамаймыз. Табиғатты ренжітуге болмайды! Мысалы:1. Суды үнемде! 2. Суды қоқыстан сақта! 3. Суды бағалай біл! «Кел,ақылдасайық!» Оқушылар 4-5 оқушыдан топта жұмыс істейді. Әрбір топқа қима қағаздарда жазылған сөздер ортаға тасталады. 1-тапсырма: Оқушылар «Не?», «Қандай?», «Қайтеді?» деген сұрақтарға жауап беретін сөздерді кестеге орналастырады. (желім беріледі)
| Мәтінді түсініп оқиды. Ережелерді жазады «Не?», «Қандай?», «Қайтеді?» деген сұрақтарға жауап беретін сөздерді кестеге орналастырады | Мұғалімнің бағалауы жүзеге асады. Оқушылар сыныптастарының жауабын тыңдай отырып бірін-бір бағалайды. | Оқулық слайд | ||||||||||||||||||||||||||||||||
| 2-тапсырма: Жіктік, көптік, септік, тәуелдік жалғауларын қолдана отырып, 4 түрлі сөйлем жазу. Үлгі: Біз балық аулаймыз. Балалар жағажайда ойнап жүр. Мараттың суы таусылды. Менің әкем бақша суарды. (Ө) А-тапсырмасы – сипаттап жазу Ә-тапсырмасы – сипаттап айту
Дескриптор:
| Жіктік, көптік, септік, тәуелдік жалғауларын қолдана отырып, 4 түрлі сөйлем жазады Сипаттап айту, сипаттап әңгіме жазу | Бағдаршам | Слайдтар Слайдтар | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы | Оқылым.Айтылым. Сұрақтарды пайдаланып, сұхбат құрыңдар.
«Сандар» әдісімен сыныптастарының жауаптарын бағалайды. 5 саны – «өте жақсы» 4 саны – «жақсы» 3 саны – «орташа» Үйге: 95 бет «Білгенге маржан»жаттау. | Сұраққа жауап береді | Бағдаршам | |