ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 22.11.2023
Просмотров: 40
Скачиваний: 1
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Бөлім: | 6.3В Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер | |
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) | Тоқшылықова Л.С. Шенгельбаева Н.Б. Тыналиев Б.Т. | |
Күні: | 17.02.2023ж | |
Сынып: 6А | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы | Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер жүйесі. Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер жүйесін шешу; | |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 6.2.2.1 бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер жүйесін шешу; 6.3.2.1 Python тіліндегі сызықтық алгоритмдерді жазу; | |
Сабақтың мақсаты | Теңсіздіктердің шешімдерін сан аралығы арқылы жаза білу; Берілген сан аралығын теңсіздік түрінде жазу; Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер жүйесін шешу Python тілінде сызықтық алгоритмдерді жазады | |
Ойлау дағдысы | Түсіну,қолдану |
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |||||||||||
| | ||||||||||||||
| |||||||||||||||
Сабақтың басы 10-мин | Ұйымдастыру кезеңі Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру Үй тапсырмасын тексеру «Сұраққа жауап» ( Жүзіп шығу әдісі ) C-1: Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктерді қалай шешеміз? C-2: Бір айнымалысы бар теңсіздіктер жүйесінің шешімі дегеніміз не? ( Жүйедегі теңсіздіктердің әрқайсысын тура теңсіздікке айналдыратын айнымалының мәндері). С-3: Бір айнымалысы бар теңсіздіктер жүйесінің шешімін табу алгоритмін қандай? С-4: Сандар тізімін бүтін санға түрлендіру үшін, қандай функция қолданамыз?
(-Жүйедегі теңсіздіктердің әрқайсысының шешімдерін табу керек; -Табылған шешімдерді бір координаталық түзуде кескіндеу керек; - Координаталық түзуден жүйедегі теңсіздіктердің ортақ шешімдерін табу керек; - Жүйедегі теңсізідктердің барлығына ортақ шешімдер жиыны жүйенің шешімдері болады; - Жүйенің шешімдері сан аралығымен немесе теңсіздікпен жазылады). - map функциясы -abs функциясы Сабақ мақсатымен таныстыру. | Оқушылар ауызша сұратарға жауап береді ЕБҚО қолдау көрсетеміз. . | ҚБ | Экран, презентация,оқулық, дәптер | |||||||||||
Сабақтың ортасы Жеке жұмыс 27-мин | Жеке жұмыс. «Кім жылдам» тақырып бойынша үш есеп ұсынылады:
№1 деңгей: Дескриптор 1.Теңсіздіктердің шешімін бір координат түзуіне салады 2.Жауабын аралық түрінде береді 3. Есептің кодын дұрыс жазады, нәтижесін экранға шығарады /ҚБ-2 балл/ №2 деңгей: Дескриптор 1.Жүйеге кіретін әр теңсіздікті жеке-жеке шығарады 2.Теңсіздіктердің шешімін бір координат түзуіне салады, 3.жауабын аралық түрінде береді 4.Есептің кодын дұрыс жазады, нәтижесін экранға шығарады /ҚБ-4 балл/ №3 деңгей: Дескриптор 1.Жүйеге кіретін әр теңсіздікті жеке-жеке шығарады 1-балл 2.Теңсіздіктердің шешімін бір координат түзуіне салады 1-балл 3.Жауабын аралық түрінде береді 1-балл 4. Есептің кодын дұрыс жазады, нәтижесін экранға шығарады-1 б; /ҚБ-4 балл/ Жауаптары: 1) ( -2; 7] 2) (-4;3] 3) (-10; 4) | Оқушылар жеке жұмысты орындайды | ҚБ-10 балл; | | |||||||||||
Сабақтың соңы 8-мин | Бекіту. Сұрақ-жауап; Кері байланыс: БББ Бағалау Үй тапсырмасы | | | |