Файл: Блімі Сауат ашу мо жне мтішО орталыы Малімні атыжні.docx
ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 22.11.2023
Просмотров: 15
Скачиваний: 2
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Бөлімі: Сауат ашу | МО және МТІШӨО орталығы | |||||
Мұғалімнің аты-жөні: | Тохтыбаева И.А. | |||||
Күні: | 17.02.2023 | |||||
Топ: 14 | Қатысқан оқушы саны: | Қатыспаған оқушы саны: | ||||
Сабақтың тақырыбы: | Әріптер әлеміне саяхат | |||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 0.1.1.1.тыңдау барысында тілдік бірліктерді (сөйлеу, сөз, сөйлем, мәтін) ажырату, тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсіну. 0.1.9.1. сөздегі дыбыс түрлерін (дауысты, дауыссыз, жуан және жіңішке дауыстылар)ажырату және дұрыс дыбыстау. 0.2.9.1 әріпті тану, ажырату және оны дыбыспен сәйкестендіру. 0.3.8.1 жазу жолын, жоларалық кеңістікті, жолдың жоғарғы және төменгі сызығын сақтап, әріп элементтерін каллиграфиялық талаптарға сай жазу | |||||
Сабақтың мақсаты: | Дыбыстар мен әріптер туралы білімдерін кеңейту; Сөздерді буындарға бөлуге үйрету, балалардың тілдерін дамыту; Дидактикалық ойындар арқылы достыққа, ұқыптылыққа, шапшаңдылыққа тәрбиелеу. | |||||
Сабақ барысы | ||||||
Сабақтың кезеңі | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||
Сабақтың басы 5 минут Сабақтың ортасы 25 минут Сабақтың соңы 5 минут | Оқушылармен амандасу. Түгендеу. Топқа бөлу «Интернет әдісі» арқылы 2 топқа бөлінеді. Тикток пен ютубтың суреттері бар стикерлерді таңдайды. Стикерлерді арғы бетінде топтың нөмірі жазылған. І топ. Дауысты ІІ топ. Дауыссыз Құрметті, балалар бүгін бізде «Әріптер еліне саяхат» ойын сабағы өтеді. Ойын сабағымызды шаттық шеңберімен бастайық: Жарқырап күн де ашылды, Айналаға гүл де шашылды. Қайырлы күн! Біз нәзік қыздармыз Қайырлы күн! Біз ержүрек ұлдармыз. -Балалар, бүгін бізде ерекше сабақ, бізге қонақтар келді. -Балалар,қазір жылдың қай мезгілі? -Қай ай? -Бүгін аптаның қай күні? Біз бүгін Әріптер әлеміне саяхат» құрайық. -Балалар,осы уақытқа дейін қандай дыбыстармен таныстық? -Дыбыстар нешеге бөлінеді? -Дауысты дыбыстар қандай дыбыстар? - Дыбыстарды көре аламыз ба? -Әріптерді ше? Адамдардың айтатын сөздері әртүрлі болады. Кейбір дыбыстар ауыз қуысынан еркін шықса,ал кейбіреуі кедергіге ұшырайды. - Бізге мақта қыз хат жазыпты, ол өзінің мысығының құйрығын жоғалтып алып, соны тапсырмаларды орындай отырып орманнан тауып беруімізді сұрапты, көмектесейік пе — Ал балалар біз Мақта қызға көмекке барайық па? Балалар: Барамыз! Ал жолға шығайық! Сиырдың тапсырмасы: Топтық жұмыс. Дыбыстық талдау жасайды. Оқушылардың алдарына суреті бар сөздер беріледі. Суреттердің астында қызыл және көк түстегі дөңгелектерді орналастыратын ұяшықтар бар. Ағаштың тапсырмасы: Топтық жұмыс. Берілген сөздерді буынға бөліп оқыту. Слайдтан көрсетіледі. Бір оқушыдан орнынан тұрып сөздерді оқиды. Қыздардың тапсырмасы: Жалпы жұмыс. Ребус. Сурет пен сөз буыны беріледі. Екеуін қосу арқылы сөздерді табады. Мұғалім: Жарайсыңдар, балалар Мақта қыздың тапсырмаларын орындап, шаршап қалған шығырсыңдар, бір сергіп алайық. Сергіту сәті: Музыкалық қимылдар. Мұғалім: Мақта қыздың келесі тапсырмасы қандай екен сұрап көрейікші? балаларға дайындап келген келесі тапсырмаңыз бар ма? Мақта қыз: -Иә, әрине тапсырмаларым бар! Дүкеншінің тапсырмасы: : Жеке жұмыс. Берілген әріптерден сөз құрау. Оқушыларға әріптер таратылады. Тауықтың тапсырмасы: Жалпы жұмыс. Экраннан суреттер көрсетіледі. Балалар аттарын тауып, буынға бөледі. Мұғалім: Жарайсыңдар балалар! Өздерің шапшаң да, ақылды екенсіңдер. Балалар, сендер жеңдіңдер. Тапсырмаларды орындай отырып, мысыққа құйрығын тауып бердіңдер. Рефлексиялық түзетушілік: Мұғалім: -Балалар, сендер қандай әлемге бардыңдар? Сендерге қандай тапсырма ұнады? Балалардың жауабы: -Ғажайып әріптер әлеміне бардық. Мұғалім: Міне, балалар әріптер әлемінде дыбыстар қалай айтылатына куә болдық. Кері байланыс: «Бас бармақ» әдісі; Үйге тапсырма: Ю әрпін оқып келу. Мадақтау. Бүгін балалар, бәрің де жақсы сабаққа қатысып, белсенділік таныттыңдар. Үйренгендеріңді естеріңде сақтаңдар. Рахмет сендерге. Қуанып үйге барамыз | Оқушылар бір-бір стикерлерден таңдайды. Стикерлердің артындағы топтың атауы арқылы топқа бөлінеді. Сұрақтарға жауап береді. Балалар өз ойларын білдіреді. Оқушылар сөздерге дыбыстық талдау жасайды. Дауысты мен дауыссыз дыбыстардың астына тиісті түстегі дөңгелектерді қояды. Оқушылар сөздерді буынға бөліп оқиды. Оқушылар ребуста жасырылған сөздерді табады. Музыкамен бірге қимылдар жасайды. Оқушылар әріптерден сөз құрайды. Суреттің атауын тауып буынға бөледі. | Жұлдыздар | Стикер, слайд Слайд Үлестірмелі суреттер Слайд, үлестірмелі қағаздар Ребус, слайд Бейнеролик үлестірмелі қағаздар Слайд |