Файл: 20 С. Сейфуллин атындаы мектепгимназиясы ыса мерзімді жоспар.docx
ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 22.11.2023
Просмотров: 15
Скачиваний: 1
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
№20 С.Сейфуллин атындағы мектеп-гимназиясы
Қысқа мерзімді жоспар
Әдебиеттік оқу 18-сабақ
Бөлім: | Жақсыдан үйрен, жаманнан жирен | |
Мұғалімнің аты-жөні | Кушекбаева Ф | |
Күні: | | |
Сынып: 3 «Д» | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы | Адамдық - борышың | |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 3.2.3.1 шығарманың тақырыбын анықтау және негізгі ойды білдіріп тұрған мәтін бөлігін, сөйлемді анықтау 3.2.4.1 өлең, мысал, нақыл сөз, аңыз, бата, әңгіменің жанрлық ерекшеліктерін анықта | |
Сабақтың мақсаты | Барлық оқушылар: шығарманың тақырыбын анықтайды және негізгі ойды білдіріп тұрған мәтін бөлігінтаба алады. Көптеген оқушылар:шығарманың жанрлық ерекшеліктерін анықтайды. Кейбір оқушылар:өз ойы мен сезімін жеткізе алады. |
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Сабақтың басы 3 мин | Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру «Ізгі тілек» әдісі арқылы өтеді. Өткен сабаққа шолу, оқу материалын жариялау «Сұрақ-жауап» әдісі арқылы болады: -Өткен сабақта қандай шығарманы оқыдық? - Басты кейіпкері кім? Ол немен айналысады? - Үйші табысын неше бөлікке бөледі? Оны қайда жұмсайды? -Ата-анасына ақша беруінің себебі неде дейді? - Борышым сөзін басқаша қалай айтуға болады? Борышым сөзін парызым, міндетім сөзімен ауыстырып айтып көріңдер. -Ата-ананы құрметтеуден басқа қандай міндеттерің бар? - Ендеше бүгінгі сабағымызда «Адамдық-борышың» атты өлеңді оқып үйренеміз. | Тілек айтады. Сұрақтарға жауап береді. Тақырыпты ашады. | ҚБ: 1 балл | |
Сабақтың ортасы 10 мин 2 мин 27 мин | (Ұ) 1- тапсырма «Еркін әңгіме» әдісіменжүзеге асырылады. А) «Адамдық - борышың» өлеңін түсініп оқы. Ә) Сөздік жұмыс: Тұл – бұл жерде: жемiссiз, өнiмсiз. Б) Автор туралы түсінік. Сызбаға сүйеніп Шәкәрімтуралы әңгімеле. Дескриптор: - Өлеңді түсініп, мәнерлеп оқиды. - Сөздікпен жұмыс жасайды. - Сызбаға сүйеніп Шәкәрім туралы әңгімелейді. Сергіту сәтінде «Қаражорға» биін билету. ((Т) 2-тапсырма «Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі арқылы орындалады. Дәптермен жұмыс болады. 1-топ: Өлеңге сүйеніп, кестені толтыруды жалғастыр. 2-топ: Ақын өсиетін жаттап айт. 3-топ:5 мысал ойластыр. Сенің борышың не? 4-топ:Өлеңдегі негізгі ойды білдіретін тірек сөздерді ата. Дескриптор: -Өлеңге сүйеніп, кестені толтыруды жалғастырады. - Ақын өсиетін жаттап айтады. - Өз борыштарынан 5 мысал келтіреді. - Өлеңдегі негізгі ойды білдіретін тірек сөздерді атайды. Саралау тәсілі: «Қарқын» арқылы жүзеге асады Қарқыны жоғары оқушыға: - Өлең жайлы өз пікіріңді айт. . | - Өлеңді түсініп, мәнерлеп оқиды. - Сөздікпен жұмыс жасайды. - Сызбаға сүйеніп Шәкәрім туралы әңгімелейді. Билеп серигиді. -Өлеңге сүйеніп, кестені толтыруды жалғастырады. - Ақын өсиетін жаттап айтады. - Өз борыштарынан 5 мысал келтіреді. - Өлеңдегі негізгі ойды білдіретін тірек сөздерді атайды. | ҚБ: 4 балл 5 балл | Оқулық, оқулық |
Сабақтың соңы 3 мин | Рефлексия: «Менің сөзім» әдісі бойынша өтеді. Оқу тапсырмасы:өлеңді жаттап, өз міндеттеріне мысалдар жазып келу. | Сабаққа кері байланыс жасайды. | ҚБ қойылады. | |