Файл: Блім 4блім дебиеттегі сынсарын.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 22.11.2023

Просмотров: 18

Скачиваний: 2

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Бөлім:

4-бөлім Әдебиеттегі сын-сарын

Педагогтің аты-жөні:

А.К.Жумагалиева

Күні:

29.05.2023

Сыныбы:

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Эрнест Хемингуэй «Шал мен теңіз» повесі

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

11.3.3.1 шығарманың идеясын көркемдік-эстетикалық құндылық

тұрғысынан талдап, әдеби эссе жазу;

Сабақтың мақсаты:

Білім алушылар үзіндіден ғаламдық тақырыпқа сай оқиғаны іріктейді.

Автордың идеясын анықтайды. Көркемдігі мен эстетикалық құндылығын саралайды. Әдеби эссе және әдеби сын талаптарын қайталайды.

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Қызығушылықты ояту.

7 мин.

(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі:

1. Оқушылармен амандасу, түгендеу.

2. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру

Оқушылар бір-біріне тілек білді реді, тыңдау дағ дыларын дамы туға бағытталады, барлық оқушылар дың қатыстыры луы арқылы сабаққа белсенділі гі артады.



Оқулық, жұмыс дәптерлері


Сабақтың ортасы

Мағынаны ашу.

26 мин.

6- тапсырма:

Төменде берілген сөздердің өзара байланысын алдымен жұпта талқылап, одан кейін сыныпта 4 түрлі себеппен дәлелдеңдер. Жұпаралық бағалауда келтірілген себептер мен деректердің шынайылығын қадағалаңдар.
Қазақстан – Семей – полигон – қасірет

Шалдың қайығын акулалар не себепті қоршап алды?
Акулалардан жеңіліс тапқан шалға қандай ой келді?

Шал мен акуланың айқасынан қандай ой түйдіңдер?

Жалпы - 3 балл.

.



Оқулық, жұмыс дәптерлері





9-тапсырма:

Ой талқы

Шал өміріндегі баланың рөлі қандай? Баланың шалдың қасына қайтып келуі ненің белгісі?

Жалпы – 3 балл.

-Сұрақтарға дұрыс жауап береді.


Оқулық, жұмыс дәптерлері, ДК




12-тапсырма:

Маналинге кесте толтырыңдар.



Жалпы - 3 балл.

-кестені толтырады.

Оқулық, жазба дәптер

Сабақтың соңы

Ой толғаныс.


«Еркін микрофон» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды.


Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсаты, тақырыбы бойынша өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды.


«1-10 баллдық жүйе