Файл: Геометриялы фигуралар. Периметр. Аудан Малімні атыжні.docx
ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 22.11.2023
Просмотров: 21
Скачиваний: 2
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Қысқа мерзімді жоспар
Математика
Бөлім: | Геометриялық фигуралар. Периметр. Аудан | |
Мұғалімнің аты-жөні | | |
Күні: | 15.05.23 | |
Сынып: 2 | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы | Логикалық есептер шығару. Өзенге саяхат. | |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 2.5.1.5** - көбейту мен бөлудің белгісіз компоненттерін табуға; ұзындық, ені, периметрді табуға берілген есептерді; тура және жанама тұжырымдармен берілген есептерді (айырмалық салыстыруға қатысты) талдау және шығару; кері есептерді құрастыру және шығару | |
Сабақтың мақсаты | Барлық оқушылар: логикалық тапсырмаларды шешу жолын таба алады. Көптеген оқушылар: есептерді талдап, шешуін шығара алады. Кейбір оқушылар: берілген есепке кері есеп құрап шығара алады. |
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||||||||||||||||||
Сабақтың басы 5 мин | Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығулары арқылы жүреді. Жаңа тақырыпты ашу «Мюссенберг» әдісі арқылы жүреді. - Берілген әріптердің арасынан мағыналы сөздерді тауып, бүгінгі тақырыпты аш. апошопрлнщологикалықгщолщомамрагирпшесептертрщлтщлщишығарупошшотфхош -Ендеше бүгінгі сабағымызда логикалық есептер шығаратын боламыз. Сабақ мақсатын таныстыру. | Ширату жаттығуларын жасайды. Мағыналы сөздерді тауып, тақырыпты ашады. | «Бас бармақ» әдісі | | ||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 20 мин 2 мин 10 мин | (Ұ) 1- тапсырма «Сиқырлы « шаршылар А) Сандарды көлдеңінен қос
ә) 0-дан 8-ге дейінгі сандардан «сиқырлы» шаршылар құрастыр
№2 Бос орындарға сан қой 9 + 6 = 15 - + - 5 - 3 = 2 = = = 4 + 9 =13 Сергіту сәті «Қаражорға» әуенімен жаттығу жасайды. (Д) 3- тапсырма «Есептеп көр» әдісі арқылы жүзеге асады. Әр мәшине белгілі бір санды көрсетеді. Оның қай сан екенін анықта. Саралау тәсілі: «Қарқын» әдісі арқылы жүзеге асады Қарқыны жоғары оқушыға: текшенің жазбасын көрсет. Қарқыны баяу оқушыларға: уақыт беріледі. №5 Өрнектер жазып, есептер шығар А) Басқатырға -9 Теңдеу 12 ? т Есеп -6. Ш:1) 9+12=21 т 2) 21+6=27 Жбарлығы 27 тапсырма орындады | - сандарды көлденеңінен қосады, сиқырлы шаршылар құрастырады бос орындарға сан қояды, өрнектердің мәнін табады Сергіту жаттығуын жасайды. Жасырынған санды анықтайды белгілі уақытта текшенің жазбасын көрсетеді - Есептерді талдап, шешуін табады. | ҚБ: 1-10 балдық жүйе. ҚБ: 1-10 балдық жүйе. | Оқулық, дәптер Оқулық, дәптер | ||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 3 мин | Рефлексия: «Жетістік баспалдағы» әдісі бойынша өтеді. Оқу тапсырмасы: 5-тапсырма. | Рефлексия жасайды. | | |