ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 23.11.2023
Просмотров: 14
Скачиваний: 1
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Сабақтың тақырыбы: Жұлдызды аспан
Білім беру ұйымының атауы | |
Бөлімі: | |
Педагогтің аты-жөні: | Тажина М.Г. |
Күні: 04.10.22 | |
Сыныбы: | Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: | Жұлдызды аспан |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты | 9.7.2.1 абсолюттік және көрінерлік жұлдыздық шамаларды ажырату; 9.7.2.2 жұлдыздырдың жарқырауына әсер ететін факторларды атау |
Сабақтың мақсаты: | Оқушылардың барлығы: шоқжұлдыз ұғымын түсіндіре алады. Көпшілігі: абсолюттік және көрінерлік жұлдыздық шамаларды ажыратады. Кейбіреуі: жұлдыздырдың жарқырауына әсер ететін факторларды талдап көрсетеді. |
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі/Уақыты | Педагогтің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | ЕБҚ | Бағалау | Ресурстар |
Сабақтың басы 6 мин | Ұйымдастыру кезеңі: Видео көрініс Жұлдыздардың пайда болуы туралы | Видео көріністі мұхият қарап негізгі мәліметтерді дәптерге жазып отырады | | Жұлдызды аспан туралы осы сабаққа дейін не білетіндерін талқылайды | BilimLand https://www.youtube.com/watch?v=80eMTnnLjhs жұлдыздардың пайда болуы |
Сабақтың ортасы 20 мин | Жұлдызға дейінгі арақашықтықты өлшеу Галактика мен құс жолы жайлы Видео | Оқушылар алынған білімді талдайды | | Қате тұжырым айтқан оқушыларға кері байланыс беру | Таратпа материалдар Презентация |
15 мин | Құс жолы диаграммасын салу Оқушылар Құс жолының галактикасының белгіленген сызбасын шетінен де төбесінен де нақты саулары керек. Бұл диаграммаға кіруі керек: орталық дөңес немесе ядро шиыршық тармақтар Біздің Күн жүйеміздің белгіленген айқындамасын шамалы өлшемін | | Дескриптор
| Ақ қағаз, Сурет салуға арналған құрал жабдықтар https://www.youtube.com/watch?v=VClx2MY8kEw | |
Сабақтың соңы. 4 мин | Сабаққа керібайланыс береді . Сабақ соңында оқушылар стикерлер арқылы рефлексия жүргізеді Үй тапсырмасы : | Оқушылар стикерлер бойынша сабаққа рефлекисия жазады | | Бірнеше оқушы өз ойымен бөлісіп, оқу мақсатына қалай қол жеткгзені туралы пікір бөліседі. | Стикер, слайд |