ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 23.11.2023
Просмотров: 15
Скачиваний: 1
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Мектеп: | Коряковка бастауыш мектебі | |
Пән: | Математика | |
Бөлімі: | 4С. Нысандардың орналасуы және бағыты | |
Педагогтің аты-жөні: | Кабдышева Б.Т. | |
Күні: | 25.05.2023 | |
Сыныбы: 1 | Қатысушылар саны:1 | Қатыспағандар саны:0 |
Сабақтың тақырыбы: | Геометриялық фигуралар / Балалар арасындағы жаздық ойындар | |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты | 1.3.2.2 берілген ұзындығы бойынша кесінді сызу; 1.3.2.3 жазық фигуралардың моделдерінен және бөліктерінен композиция құрастыру; 1.3.1.2 жазық фигураларды (үшбұрыш, дөңгелек, шаршы, тіктөртбұрыш) және кеңістік фигураларды (куб, шар, цилиндр, конус, пирамида, тікбұрышты параллепипед) тану және қоршаған ортадағы заттармен сәйкестендіру; 1.3.2.1 түзу, тұйықталған және тұйықталмаған және қисық, сынық сызықты жазықтықта/қарапайым жазық геометриялық фигураларды (үшбұрыш, төртбұрыш) нүктелі қағазда кескіндеу; | |
Сабақтың мақсаты: | Фигураларды бейнелеуді және олардан композиия құрастыруды үйренесің. |
Сабақтың барысы:
Уақыты | Педагогтің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Қызығушылықты ояту 0-3 | ЫнталандыруМұғалім спорт түрлерінің көптігі жөнінде (қысқы және жазғы түрлері туралы әңгімелесуге болады), спортпен айналысудың адамға пайдасы жайлы әңгіме жүргізеді. | | | |
4-6 | Өзектендіру. Оқулықтағы №1 тапсырманы орындауды ұсынады. Есептерге сұрақтар қой. Олардың біреуінің шешуін жаз. Жарысқа неше қыз бала қатысты? | Есептерді шығарады. Ұл - 20 Қыз - ?, 10-ы кем Шешуі: 20-10=10 қ. Жауабы: Жарысқа 10 қыз қатысты. | Оқушылардың білімі мадақтау арқылы бағаланады | Оқулық. Дәптер. |
7-10 | Мақсат қою (мәселелік жағдаят). Алған біліміңді пысықтайсың. | Мәселелік жағдаятты түсінеді. | | |
Мағынаны тану 10-32 | Осыған дейін өтілген материалмен жұмыс. Оқулықтағы №2тапсырманы орындауды ұсынады. Топтық жұмысты ұйымдастырады. Суретте көрсетілгендей шаршыны ортасынан бүкте және аш. Сызықтарбойынша кес. Фигуралар құрастыр. Әр топ өздерінің фигураларын құрастырады. Оқулықтағы №3тапсырманы орындауды ұсынады. Дәптеріңе торкөз бойынша қайталап салып көр. Оқулықтағы №4тапсырманы орындауды ұсынады. Теңдеулерді шеш. 16-x=6 50+x=100 x-10=40 x=16-6 x=100-50 x=40+10 x=10 x=50 x=30 16-10=6 50+50=100 50-10-40 Оқулықтағы №5 тапсырманы орындайды. Әрбір үйірмедегі жаттығулардың басталу уақытына қара. Стадионға дейінгі жол 1 сағат уақытты алады. Спортшылардың әрқайсысына кешікпеу үшін үйден нешеде шығуы керек? | Оқушылар фигуралар құрастырады. Дәптерге торкөз бойынша қайталап салады. Теңдеулерді шешеді. Жаттығулардың басталу уақытын анықтайды. | «Фигуралар» әдісімен оқушылардың жұмысы бағаланады | Оқулық. Дәптер. |
Рефлексия 32-35 | «Тазалық» ойыны. Жол сөмкесі – бүгінгі сабақ маған ұнады, маған қажет. Қоқыс жәшігі – бүгінгі сабақ маған ұнамады, қажет емес. Еттартқыш – бүгінгі сабақты әлі де жетілдіруім керек, көп нәрсені түсінбедім. | Оқушылар тақтадағы суреттерге стикерлерін жабыстырады. Онда мына суреттер салынған: | | «Тазалық» ойыны |