Файл: рметті ріптес 20232024 оу жылына дейін аманесен болайы! ыса мерзімді жоспар1.docx
ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 29.11.2023
Просмотров: 42
Скачиваний: 1
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Құрметті әріптес 2023-2024 оқу жылына дейін аман-есен болайық!
Қысқа мерзімді жоспар-1
Бөлім: | .Екінші дүниежүзілік соғыстың себептері мен салдары | |
Педагогтің аты-жөні | | |
Күні: | | |
Сынып:8 | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы | Екінші дүниежүзілік соғыс қарсаңы мен барысында елдер арасындақандай келісімшарт қарым-қатынастары қалыптасты? | |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 8.3.2.3 Екінші дүниежүзілік соғыстың себептерін, сипаты мен салдарын талдау | |
Сабақтың мақсаты | Екінші дүниежүзілік соғыс қарсаңында Еуропа мемлекеттерінің сыртқы саясатының қайшылықтарын көрсету; |
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||||
Ұйымдас тыру кезеңі | Ой шақыру: -Соғыс қарсаңындағы халықаралық қатынастардың сипатыңыз Сабақ тақырыбын, оқыту мақсатын және бағалау критерийлерін бірлесіп анықтау | Оқушылар Екінші дүниежүзілік соғыс қарсаңындағы халықаралық қатынастардың сипатын көрсететін суреттер бойынша өз жауаптарын ұсынады | мадақтау | Суреттер топтамасы Мұғалім презентациясы | ||||
Жаңа сабақ | Бейнематериалмен жұмыс 1.терминдермен және ұғымдармен жұмыс жүргізеді 2.бейнематериал бойынша жоғары деңгейдегі сұрақтарды құрастырады 3.бейнематериал бойынша екінші дүниежүзілік соғыс қарсаңындағы халықаралық қатынастардың сипатын талдайды ЕББҚ оқушыға қолдау көрсету мақсатында суреттің үлкен нұсқасын ұсынамын. Ақпараттық карточкалармен жұмыс 1930 жылдардың екінші жартысында анықтағанымыздай, халықаралық қатынастар жүйесінде екі қарама-қайшы үрдіс байқалады:
Талқылау нәтижесінде оқушылар кестені толтырады:
1.Тегеран конференциясының шешімдерін талдайды 2.Қырым конференциясының шешімдерін талдайды 3.Потсдам конференциясының шешімдерін талдайды Оқушылар Әткеншек әдісін қолдана отырып, өз жұмыстарын ұсынады. ЕББҚ: оқушыға жеке жұмыс кезінде қасындағы сыныптастары және мұғалім диалог арқылы қолдау жасайды | Бағалау критерийлері: Екінші дүниежүзілік соғыс қарсаңындағы халықаралық қатынастардың сипатын талдайды; Дескрипторлар: 1.Кем дегенде 3 термин мен ұғымды дұрыс түсіндіреді; 2. Бейнематериал бойынша кемінде 3 жоғары деңгейдегі сұрақтарды құрастырады Бағалау критерийлері: Екінші дүниежүзілік соғыс кезіндегі халықаралық қатынастардың сипатын талдайды Дескриптор: Тегеран конференциясының қорытындысы бойынша кемінде 3 дәлел келтіреді Ялта конференциясының қорытындысы бойынша кемінде 3 дәлел келтіреді Потсдам конференциясының қорытындысы бойынша кемінде 3 дәлел келтіреді | ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отыра ды «Ең үздік жауап» «Алақан-жұдырық» «Жұлдызшалар» «Екі жұлдыз,бір ұсыныс» «Бармақпен» | https://www.youtube.com/watch?v=VxOGpmC7qMg Сыртқы саясат. Жаңа дүниежүзілік соғыс жолын да / Дүниежүзі тарихы 9 сынып #14 / Инфоурок 1-қосымша 2-қосым ша 3-қосым ша 4-қосым ша | ||||
Қорытынды | Кері байланыс Бүгінгі сабақтан мен не білдім? Сабақ барысында қандай қиындыққа кездестің? Сабақ барысында қандай сұрақ туындады? | Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады | ҚБ – сабақтағы өз әрекетіне рефлексия жасау; | А4, конспект | ||||
Үй тапсырмасы | Сөйлемдерді аяқтаңыздар: Ұлттар Лигасы бейбітшілікті сақтай алмады, өйткені....... Екінші дүниежүзілік соғыстың қарсаңында халықаралық қатынастар ................ | | | |
Қысқа мерзімді жоспар-2
Бөлім: | 7-бөлім.Екінші дүниежүзілік соғыстың себептері мен салдары | |
Педагогтің аты-жөні | | |
Күні: | | |
Сынып:8 | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы | Екінші дүниежүзілік соғыстың қандай оқиғалары түйінді болып табылады? | |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 8.2.4.3 тарихи оқиғаларға түсіндірме бере отырып, әскери ғылым мен техниканың және соғыс стратегиялардың рөлін бағалау | |
Сабақтың мақсаты | Екінші дүниежүзілік соғыстың себептерін, сипаты талдау |
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||||||||||||||||||||||||
Ұйымдастыру кезеңі | БЫМ). Екінші дүниежүзілік соғыста қоланған негізгі қарулар туралы фотосуретті көрсету . Уақыт сызығымен танысу. | Оқушылар Екінші дүниежүзілік соғыстағы негізгі шайқастарды инфографикада талдау | мадақтау | Ұлы Отан соғысыИстория Великой Отечестевенной войны http://great-victory.ru/ | ||||||||||||||||||||||||
Жаңа сабақ | Мәтінмен жұмыс Екінші дұниежүзілік соғыста қолданған қарулармен танысып, сыныпта талқылау
ЕББоқушыға тапсырма шығарылып беріледі. Интерпритация Соғыстан кейін пайда болған жаңа атом қаруы дүниежүзілік соғыстарға әкелуі мүмкін бе? «Әскери ғылым мен техниканың жетістіктері екінші дүниежүзілік соғысқа қандай қорытынды әкелді?» Эссенің критерийлері: 1.Кіріспе 2.Дәлелдер мен дәйектер 3.Қорытынды ЕББҚ: оқушыға жеке жұмыс кезінде қасындағы сыныптастары және мұғалім диалог арқылы қолдау жасайды | Дескрипторлары: шайқастың аты; -шайқаста қолданған қару түрлерін анықтайды -қару түрлерін сипатта және сурет немесе фотосын инфографикада қолданады -соғыста қолданған әскери ғылым мен техниканы бағалайды | ҚБ «Ең үздік жауап» ҚБ«Алақан-жұдырық ҚБ«Жұлдызшалар» ҚБ«Екі жұлдыз,бір ұсыныс» ҚБ«Бармақпен» | . Вторая мировая война – хронологическая таблица http://rugraz.net/index.php/ru/istoricheskoe-dostoinstvo/velikaja-otechestvennaja/821-vtoraja-mirovaja-vojna-hronologicheskaja-tablicaСсылка на сайт Инфографика https://www.easel.ly | ||||||||||||||||||||||||
Қорытынды | Кері байланыс « Білімді стикер». Мына сұрақтар бойынша жауап береді. - Не білдім? - Не білемін? - Не білгім келеді? | Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады | ҚБ – сабақтағы өз әрекетіне рефлексия жасау; | А4, конспект | ||||||||||||||||||||||||
Үй тапсырмасы | Екінші дүниежүзілік соғыстың қандай оқиғалары түйінді болып табылады? | | | |
4 тоқсан бойы тегін қолданған әріптестер ораза айында еңбекті бағалар мүмкін! 87027984413
Қысқа мерзімді жоспар-3
Бөлім: | 7-бөлім.Екінші дүниежүзілік соғыстың себептері мен салдары | |
Педагогтің аты-жөні | | |
Күні: | | |
Сынып:8 | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы | Кеңес Одағының фашистік Германияға қарсы соғысы неліктен Ұлы Отан соғысы деп аталды? | |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 8.3.2.3 Екінші дүниежүзілік соғыстың себептерін, сипаты мен салдарын талдау; 8.2.4.3 тарихи оқиғаларға түсіндірме бере отырып, әскери ғылым мен техниканың және соғыс стратегиялардың рөлін бағалау | |
Сабақтың мақсаты | Сабақ барысында оқушылар жазбаша тапсырмаларды бейне сабақ (тыңдау), мәтіндік талдау (оқу) негізінде орындайды. |
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Ұйымдастыру кезеңі | Ой шақыру: Ұсынылған иллюстрациялар негізінде оқушыларға сұрақ қойылады: -бүгін сабақта не талқыланады? Сіз не білесіз? Сіз не білгіңіз келеді? Сабақтың тақырыбын, оқу мақсаттарын анықтау. Сабақтың мақсаттарын, бағалау критерийін және тарихи түсінігін талқылау. | Оқушылар өз жауаптарын ұсынады | мадақтау | Мұғалім презентациясы https://www.youtube.com/watch?v=hDzq67FM0kg |
Жаңа сабақ | Мәтінмен жұмыс Мәтінді оқып, неге «Барбаросса жоспары» Гитлердің басты сәтсіздігі деп аталатынын ойлаңыз. Барбаросса жоспарының фрагменттері және «фашистік армия КСРО-ға қарсы соғысты қандай мақсатпен бастады?» деген сұраққа жауап береді. 1 тапсырма Бейне материалдарды көріп жұмыс парақшасындағы сұрақтарға жауап беріңіздер. ҰОС шайқастары туралы ақпаратты ұйымдастырушы жасаңыз, онда мыналарды көрсетіңіз:
ЕББҚ оқушы (есту, көру, ойлау қабілеті) тапсырманы саралау арқылы орындайды. 2 тапсырма. «КСРО-ның Германияға қарсы соғысы Ұлы Отан деп аталады ...» тақырыбына эссе жазыңыз. 1945 ж. бірінші Жеңіс шеруінің бейнеролигін көру Сөйлемді аяқтаңыз: 9 мамыр Жеңіс Шеруі .............. символы ЕББҚ оқушыға тапсырмаларды орындау үшін уақытты шектемелмей, оқушы жазуын соңына дейін бітіруіне мүмкіндіктер жасалады. | -Фашистік Германияның КСРО-ға қатысты жоспарларынан 2-3 тармақты көрсетеді -Ұлы Отан соғыс кезіндегі ірі шайқастардың тарихи маңызын анықтайды -Ұлы Отан соғыс кезіндегі кеңес жауынгерлерінің ерлік дәрежесін анықтайды -Ұлы Отан соғыс кезіндегі партизандық соғыстың 2-3 ерекшелігін анықтайды - Ұлы Отан кезіндегі КСРО-ның адам және материалдық шығындарын бағалайды | ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады «Алақан-жұдырық» «Екі жұлдыз,бір ұсыныс» «Бармақпен» | https://www.youtube.com/watch?v=WhropM2Hfw8 https://castlots.org/razdelit-na-gruppy/ Информационные листы. https://www.youtube.com/watch?v=sfRvBJ6wFnM |
Қорытынды | Кері байланыс Мен сабақтыңмақсатынажеттім, өйткені ... Мен сабақмақсатынажетпегенмын, өйткені . | Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады | ҚБ – сабақтағы өз әрекетіне рефлексия жасау; | А4, конспект |
Үй тапсырмасы | «Кеңес Одағының фашистік Германияға қарсы соғысын Отандық деп атауға болады, өйткені ...» | | | |
Қысқа мерзімді жоспар-6
Бөлім: | 7-бөлім.Екінші дүниежүзілік соғыстың себептері мен салдары | |
Педагогтің аты-жөні | Жұбанышев Ә.Т | |
Күні: 03.05.2023 | | |
Сынып:8А | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы | Екінші дүниежүзілік соғыстың қорытындылары мен сабақтары қандай болды? | |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 8.3.1.1 қоғамдық-саяси ағымдардың (әлеуметтік либерализм, әлеуметтік консерватизм, марксизм, социал-демократия) қоғамның өміріне ықпалын талдау; 8.3.2.3 Екінші дүниежүзілік соғыстың себептерін, сипаты мен салдарын талдау | |
Сабақтың мақсаты | Екінші дүниежүзілік соғысты батыстық саясаткерлерінің тұрғысынан сипаттап, талдайды. |
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||||||||
Ұйымдастыру кезеңі | Ой шақыру: карикатураны көрсету, олардың мазмұнын түсіндіруін сұраңыз, сонымен қатар бұл карикатураның нышаны туралы талқылау. Сабақ тақырыбы мен мақсатын таныстыру. Екінші Дүниежүзілік соғыстың әртүрлі елдер үшін нәтижесін қарастырыңыз. | Оқушылар карикатураның нышаны туралы өз жауаптарын ұсынады | мадақтау | Итоги Второй мировой войны для европейских стран http://www.worldology.com/Europe/world_war_2_effect. | ||||||||
Жаңа сабақ | Мәтінмен жұмыс Тапсырма №1. SWOT талдау Еуропа елдеріне және АҚШ-қа қандай салдары болды?
Оқушыларға қырғи-қабақ соғыс кезінде әлем картасын көрсету. Картадан АҚШ, КСРО, сондай-ақ үшінші әлем елдерінің әсер ету аймақтарын көрсету керек. Талқылау. Германияның тағдыры «Серпілген сауал» әдісі». Оқушылар Черчилльдің Фултондағы сөзінен үзінді оқып, қырғи-қабақ соғыс туралы түсінік береді. Интерпритация Қай ел, АҚШ немесе Кеңес Одағы ең күшті болды? Сіз не үйрендіңіз? Қырғи-қабақ соғыс әлемді екі дұшпандық лагерге бөлді. | Бағалау критериі:
Критериі:картада көрсетілген елдерді әртүрлі түсте кім қолдайтынын ойлаңыз | ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады «Ең үздік жауап» «Алақан-жұдырық» | Изображение, символизирующее Холодную войну http://www.uniport.pro/user/30427/blogs/3042722752.png Хроники о зарождении Холодной войны http://www.authentichistory.com/1946-1960/1-cworigins/index.html Сайт с текстами, тестами и видео http://www.bbc.co.uk/schools/gcsebitesize/history/mwh/ir2/ | ||||||||
Қорытынды | Кері байланыс «Үш минуттық кідіріс» әдісі Мен ………. деген өз ойымды өзгерттім. Мен …………. туралы көп білдім. Мені …… таң қалдырды. Мен … сездім. Мен………… басқаша қарайтын болдым. | Тақырып бойыншане білгенін жазады | ҚБ – сабақтағы өз әрекетіне рефлексия жасау; | А4, конс пект | ||||||||
Үй тапсырмасы | ПТМС формуласы арқылы келесі сұраққа жауап беру: «Екінші дүниежүзілік соғыстың дүниеге әсері қандай болды?» | П – позиция Т – түсіндіру М – мысалдар С– салдары | | |
Қысқа мерзімді жоспар-5
Бөлім: | 8-бөлім. ХХ ғасырдың бірінші жартысындағы мәдениет және ғылым | |
Педагогтің аты-жөні | Жұбанышев Ә.Т | |
Күні: 10.05.2023 жыл | | |
Сынып:8А | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы | ХХ ғасырдың бірінші жартысында мәдениеттің даму ерекшеліктері қандай? | |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 8.2.1.1 тарихи кезеңдердің ерекшеліктерін салыстыру арқылы мемлекет пен діннің өзара қатынасын сипаттау; 8.2.2.2 ХХ ғасырдың бірінші жартысында бұқаралық мәдениеттің (кинематограф, радио) қоғамның рухани дамуына ықпалын талдау; 8.2.3.1 «позитивизм», «прагматизм», «экзистенциализм» ұғымдарын тарихи кезеңді сипаттау үшін қолдану | |
Сабақтың мақсаты | – ХХ ғасырдың бірінші жартысындағы мәдениеттің даму ерекшеліктерін бағалау |
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |||
Ұйымдастыру кезеңі | Ой шақыру: -«Позитивизм», «прагматизм», «экзистенциализм» ұғымдары қай тарихи кезеңдерге тән ұғымдар? ХХ ғасырдың бірінші жартысында мәдениеттің даму ерекшеліктері қандай? Оқушыларды сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру. | Оқушылар өз жауаптарын ұсынады | мадақтау | Мұғалім презентациясы | |||
Жаңа сабақ | Мәтінмен жұмыс «İNSERT» немесе «түртіп алу» әдісі Оқушылар ақпаратты зерттейді, негізгі терминдерді қарастырады: дін, мемлекет, мемлекет пен діннің өзара байланысына әсер еткен тенденциялар Материал мен шаблондарды қолдана отырып, тақырып бойынша 2 қалың сұрақ құрастырыңыз. Сұрақтарды талқылаңыз. Мәдени дамудың саяси үдерістер мен ғылыми-техникалық прогреспен тығыз байланысты үш негізгі кезеңін бөліп көрсетуге болады.
Мәтінмен жұмыс. Мәтіннен 3 негізгі аргументті бөліңіз (ұзындығы 5-7 сөз). 20 ғасырдың басындағы киноның кем дегенде 2 негізгі өкілі мен олардың қызметін анықтайды. 20-шы жылдары Голливудтың өрлеуі туралы біледі. музыкалық жанрлармен танысады. ХХ ғасырдың бірінші жартысындағы адамдардың рухани өмірінің басты нәтижесін ашады. | Маңыздылықты бағалау критерийлері: - діннің рөліндегі өзгерістерді анықтау - негізгі айырмашылық белгілерімен танысу Дескрипторлар: -. Мәдениетте, жүйедегі сияқты, бәрі бірімен бірі байланысты және бірін-бірі айқындайды Бағалау критерийлері: - КСРО-ның діни саясатын бағалайды - Коммунистік партияның дінге қатысты рөлін анықтайды - қоғамдағы атеистік сезімдерді қолдау мақсатында ұйымдастырылған бірқатар қауымдастықтарды анықтайды. | ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады «Ең үздік жауап» «Алақан-жұдырық» «Жұлдызшалар» «Екі жұлдыз,бір ұсыныс» | Ақпараттық мәтін Үлестірмелі қағаздар Ақпараттық кесте | |||
Қорытынды | Кері байланыс - Тақырып ашылды, бәрі түсінікті; - Тақырыпты талқылау қиындық келтірді; - Сұрақтар бар. | Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады | ҚБ – сабақтағы өз әрекетіне рефлексия жасау; | А4, конспект | |||
Үй тапсырмасы | ХХ ғасырдың бірінші жартысында мәдениеттің даму ерекшеліктері қандай? | | | |