ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 30.11.2023
Просмотров: 74
Скачиваний: 1
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Білім беру ұйымының атауы | №4 орта мектеп | |||||
Пәні: | Қазақ тілі мен әдебиеті | |||||
Бөлім: | Ұлт мұраты - ұлттық қауіпсіздік | |||||
Педагогтің аты-жөні: | Махмутуллаева Дилбирим Русланқызы | |||||
Күні: | 24. 04. 2023ж | |||||
Сынып: 11 Б | Қатысушылар саны: 16 | Қатыспағандар саны: 0 | ||||
Сабақтың тақырыбы: | Тыныштық- елге аманат | |||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: | 11.1.3.1 оқу- кәсіби, қоғамдық -саяси, әлеуметтік-мәдени тақырыптар аясында және мамандырылған тар аядағы арнайы мәтіндердегі сөздер мен термин сөздердің мағынасын түсіну. | |||||
Сабақтың мақсаты | оқу- кәсіби, қоғамдық -саяси, әлеуметтік-мәдени тақырыптар аясында және мамандырылған тар аядағы арнайы мәтіндердегі сөздер мен термин сөздердің мағынасын түсінеді. | |||||
Сабақтың барысы | ||||||
Сабақтың кезеңі | Педагогтың әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||
Сабақтың басы | Ұйымдастыру кезеңі: Амандасу, оқушыларды түгендеу. Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстырады. Жаңа сөздермен танысу. Сөздерді оқу, қайталау, сөз тіркесін құрастыру. | Оқушылар оқу құралдарын түгендеп, сабаққа назарларын аударады | Мұғалімнің мадақтауы | Жұмыс дәптері | ||
Сабақтың ортасы |
Ұлы тұлғалардың ел тыныштығы жайлы айтқан нақыл сөздерін көшіріп жаз. | Нақыл сөздерді көшіріп жазады. | Дескриптор: Нақыл сөздерді көшіріп жазды- 3 балл | Интербелсенді тақта Жұмыс дәптері | ||
2- тапсырма Нақыл сөздердегі бейбіт елге тән қасиеттерді диаграммаға түсір | Бейбіт елге тән қасиеттерді диаграмаға түсіреді. | Дескриптор: Қасиеттерді диаграмаға түсірді – 4 балл | А4 парағы | |||
3- тапсырма Мәтінді оқы. Негізгі ойды анықтап жаз. | Мәтінді оқиды. Негізгі ойды анықтап жазады. | Дескриптор: Мәтінді оқыды – 1 балл Негізгі ойды анықтады- 2 балл | Оқулық | |||
Сабақтың соңы | Үйге тапсырма: 165 бет 7 -тапсырма Кері байланыс | | Қолпаштау: «жарайсыңдар!», «тамаша!» | |
Сөздер | Мағынасы |
Диктор | |
Телестудия | |
Телевизия | |
Гримдеуші-модельер | |
Білім беру ұйымының атауы | №4 орта мектеп | ||||||||||||||||||
Пәні: | Қазақ тілі мен әдебиеті | ||||||||||||||||||
Бөлім: | Бұқаралық ақпарат құралдарыдағы гендерлік бейне | ||||||||||||||||||
Педагогтің аты-жөні: | Махмутуллаева Дилбирим Русланқызы | ||||||||||||||||||
Күні: | | ||||||||||||||||||
Сынып: 10 Г, Д | Қатысушылар саны: 16 | Қатыспағандар саны: 0 | |||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы: | Жанболат Ауыпбаев «Ашылмаған аралдар» кітабынан «Диктор» деректі әңгімесі | ||||||||||||||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: | 10.3.1.1 мәтіндегі негізгі және қосымша ақпараттарды анықтай отырып, факті мен көзқарасты ажырату, мәтін идеясымен байланысын анықтау; | ||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты | Мәтіндегі негізгі және қосымша ақпараттарды анықтай отырып, факті мен көзқарасты ажыратады, мәтін идеясымен байланысын анықтайды. | ||||||||||||||||||
Сабақтың барысы | |||||||||||||||||||
Сабақтың кезеңі | Педагогтың әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |||||||||||||||
Сабақтың басы | Мұғалім сабақтың басында оқушыларға Мұғалім оқушыларға алда оқитын шығармаларына қатысты жаңа сөздерді таныстыру мақсатымен сөздікпен жұмыс ұйымдастырады. 1-тапсырма. Берілген сөздердің мағынасын түсіндірмелі сөздіктен тауып көр. | Берілген сөздердің мағынасын түсіндірмелі сөздіктен табады. | Мұғалімнің мадақтауы Берілген сөздердің мағынасын түсіндірмелі сөздіктен тапты 4балл | Таныстырылым | |||||||||||||||
Сабақтың ортасы | 2- тапсырма Мұғалім бүгін де алдыңғы сабақты жалғастыратындығын, шығарманың келесі үзіндісін оқитындығын хабарлайды. Жанболат Ауыпбаев «Ашылмаған аралдар» кітабынан «Диктор» деректі әңгімесінен үзінді | | | Үлестірме материал | |||||||||||||||
2- тапсырма 3-тапсырма. Мәтіннің тақырыбы мен идеясын анықта.
| Мәтіннің тақырыбы мен идеясын анықтайды | Мәтіннің тақырыбы мен идеясын анықтады - 2 балл | Жұмыс дәптері | ||||||||||||||||
| | | | | | ||||||||||||||
| 3-тапсырма Кестедегі талаптарды негізге ала отырып,тыңдалым мәтініндегі астарлы ойды талда.
| тыңдалым мәтініндегі астарлы ойды талдайды | тыңдалым мәтініндегі астарлы ойды талдады - 2 балл | А4 парағы, кесте | |||||||||||||||
Сабақтың соңы | | | Қолпаштау: «жарайсыңдар!», «тамаша!» | |
Білім беру ұйымының атауы | №4 орта мектеп | ||||||||||||||||||||||
Пәні: | Қазақ тілі мен әдебиеті | ||||||||||||||||||||||
Бөлім: | Сәкен Сейфулин «Көкшетау» поэмасы, Ілияс Жансүгіров «Жетысу суреттері» өлеңі | ||||||||||||||||||||||
Педагогтің аты-жөні: | Махмутуллаева Дилбирим Русланқызы | ||||||||||||||||||||||
Күні: | 23.01.2023 | ||||||||||||||||||||||
Сынып: | Қатысушылар саны: 16 | Қатыспағандар саны: 0 | |||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы: | Ілияс Жансүгіров «Жетісу суреттері» өлеңі | ||||||||||||||||||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: | 11.1.6.1 көтерілген мәселе бойынша әртүрлі дереккөздерден алынған мәтіндерді тыңдау және салыстыру, өз ойын логикалық дұрыс, аргументті және айқын жеткізу | ||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты | Көтерілген мәселе бойынша әртүрлі дереккөздерден алынған мәтіндерді тыңдап салыстырады, өз ойын логикалық дұрыс, аргументті және айқын жеткізеді | ||||||||||||||||||||||
Сабақтың барысы | |||||||||||||||||||||||
Сабақтың кезеңі | Педагогтың әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |||||||||||||||||||
Сабақтың басы | Мағынаны тану (Ө) Өмірқұл Айниязовтың орындауындағы «Жетісу – жер жәннаты» әнін тыңдаңыз. Әнді тыңдағанда қандай сезімде болдыңыз? _______________________________ Неліктен Жетісу деп аталады? ___________________________ | Өмірқұл Айниязовтың орындауындағы «Жетісу – жер жәннаты» әнін тыңдайды | Мұғалімнің мадақтауы | https://www.youtube.com/watch?v=jT_ANpo9IMM | |||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы |
(ЖЖ) Неліктен «Жетісу -жер жәннаты» дейді? Суреттерге қатысты сипаттау сөздерді қолданып жауап бер. | Суреттерге қатысты сипаттау сөздерді қолданып жауап береді. | Дескриптор: Суреттерге қатысты сипаттау сөздерді қолданып жауап берді-1 балл | Интербелсенді тақта | |||||||||||||||||||
2- тапсырма Тыңдалым тапсырмасы. 1-мәтін Ілияс Жансүгіров. «Жетісу суреттері» 2-мәтін «Жер жәннаты – Жетісу» | Мәтіндерді тыңдайды | Тыңдаған мәтіндердің мазмұнын түсінеді- 2 балл | | ||||||||||||||||||||
| Кесте толтырады | Дескриптор: • Мәтіндердің түрін/жанрын/стилін/аудиториясын анықтап, салыстырады- 2 балл • Мәтіндерде көтерілген мәселені анықтайды-2 балл • Көтерілген мәселеге қатысты пікірін айтады- 1 балл | Жұмыс дәптері | ||||||||||||||||||||
| 3-тапсырма (ЖЖ) Тыңдалымнан кейінгі тапсырма «Буриме» əдісі бойынша өлең құрастыр. ___________________________________ жарқырап, ___________________________________ жалтырап. ___________________________________ тауларым, ___________________________________ мекенім | «Буриме» əдісі бойынша өлең құрастырады | «Буриме» əдісі бойынша өлең құрастырды- 2 балл | А4 парағы | |||||||||||||||||||
Сабақтың соңы
Білім беру ұйымының атауы | №4 орта мектеп | |||||
Пәні: | Қазақ тілі мен әдебиеті | |||||
Бөлім: | | |||||
Педагогтің аты-жөні: | Махмутуллаева Дилбирим Русланқызы | |||||
Күні: | | |||||
Сынып: 11 Б | Қатысушылар саны: 16 | Қатыспағандар саны: 0 | ||||
Сабақтың тақырыбы: | | |||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: | | |||||
Сабақтың мақсаты | | |||||
Сабақтың барысы | ||||||
Сабақтың кезеңі | Педагогтың әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | | ||
Сабақтың басы | | | Мұғалімнің мадақтауы | | ||
Сабақтың ортасы | | | | | ||
2- тапсырма | | | | |||
| | Дескриптор: | | |||
| 3-тапсырма | | | | ||
Сабақтың соңы | | | Қолпаштау: «жарайсыңдар!», «тамаша!» | |