Файл: Білім беру йымыны атауы О. Молдаожин атындаы орта мектеп.docx
ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 30.11.2023
Просмотров: 21
Скачиваний: 1
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Қысқамерзімді жоспар
Білім беру ұйымының атауы | О.Молдағожин атындағы орта мектеп |
Пәні | Қазақ тілі |
Бөлім | Кәсіп пен еңбек. Болашақ мамандықтар. |
Педагогтің аты-жөні: | Ишпекбаева А.А. |
Күні: | 10.11.2022 ж. |
Сыныбы: 8-А | Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: | Шағын кәсіпкерлік-елдің әлеуетті тірегі |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты | 8.3.3.1 мәтін құрылымын сақтай отырып, графиктік мәтіндегі (диаграмма, кесте) деректердің маңызды тұстарын анықтап жазу; 8.4.3.1 сөздік қор және сөздік құрам ерекшеліктерін түсініп қолдану. |
Сабақтың мақсаты: | Барлығы: мәтін құрылымын біледі және сөздік қорды дұрыс қолданады; Көпшілігі: мәтін құрылымын сақтай отырып, графиктік мәтіндегі (диаграмма, кесте) деректерді анықтайды және сөздік қор және сөздік құрам ерекшеліктерін түсінеді; Кейбіреуі: мәтін құрылымын сақтай отырып, графиктік мәтіндегі (диаграмма, кесте) деректердің маңызды тұстарын анықтап жазады және сөздік қор және сөздік құрам ерекшеліктерін түсініп қолданады. |
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі | Педагогтің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру | І.Ұйымдастыру кезеңі: а) Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. Психологиялық жағымды ахуал туғызу Барлық оқушылардың қатыстырылуы арқылы сабаққа белсенділігі артады. | |||
Өткен білімді еске түсіру | «Миға шабуыл» әдісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтарын ұжымдық талқылау. Бір-біріне сұрақтар қояды. Сыныптастырының пікірін толықтырады. Өз ойымен бөліседі. | Кәсіп пен еңбек дегнімізді қалай түсінесіңдер? Қандай адамды еңбекқор деп ойлайсың? Еңбек туралы қандай мақал білесіңдер? | ҚБ: «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру | Оқулық, жұмыс дәптерлері |
Жаңа білім | Оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырады. | |||
№1-тапсырма: Сұрақтарға жауап бер. Еңбек адамға не үшін қажет деп ойлайсың? Қандай адамды еңбекқор дейміз? Еңбек арқылы жетістікке жету дегенді қалай түсінесің? Қазіргі таңда өз кәсібінің жетістігін көруге қандай мүмкіндіктер бар? | Еңбек жайында өз ойларын жеткізеді. | Осы тапсырманы орындау арқылы оқушылардың жазылым айтылым дағдысы қалыптасады. | | |
Бекіту | Б/К: - мәтін құрылымын сақтай отырып, графиктік мәтіндегі (диаграмма, кесте) деректердің маңызды тұстарын анықтап жазады. Тапсырма 1. Топтық жұмыс. «Жинақтап салыстыр» әдісі. Мәтінді мұқият оқы. Ондағы деректердің маңызды тұсын графикалық тұрғыдан жинақтап, салыстыр. | Мәтіндегі деректерді графикалық тұрғыдан жинақтап, салыстырады. | Бірін-бірі бағалау; Дескриптор: -мәтінді мұқият оқиды; -деректерді жинақтайды; -графикалық тұрғыдан көрсетеді; -деректерді салыстырады | Оқулық, жұмыс дәптерлері Кітап, дәптер, қалам суреттері бейнеленген қима қағаздар топтамасы (Қазіргі жағдайда) ДК экраны |
Кері байланыс | | Оқушылар сабақ мақсатына жету жолында өздерінің білімдерін бағалап, ағашқа стикер жапсырады. | «Қошеметтеу» әдісі арқылы бағалайды. | |
Үйге тапсырма | | | | Оқулық |
Қысқамерзімді жоспар
Білім беру ұйымының атауы | О.Молдағожин атындағы орта мектеп |
Пәні | Қазақ тілі |
Бөлім | Тəуелсіздік жылдарындағы Қазақстан. ЭКСПО-2017 |
Педагогтің аты-жөні: | Ишпекбаева А.А. |
Күні: | 10.11.2022 ж. |
Сыныбы: 9-А | Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: | Тəуелсіздік жылдарындағы жетістіктер |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты | 9.1.3.1 тыңдалған мəтіндегі ақпаратты өмірлік мəселелермен байланыстыра білу; |
Сабақтың мақсаты: | Барлығы: тыңдалған мəтінді түсінеді; Көпшілігі: тыңдалған мəтіндегі ақпаратты анықтайды; Кейбіреуі: тыңдалған мəтіндегі ақпаратты өмірлік мəселелермен байланыстыра біледі. |
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі | Педагогтің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру | І.Ұйымдастыру кезеңі: а) Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. Психологиялық жағымды ахуал туғызу Барлық оқушылардың қатыстырылуы арқылы сабаққа белсенділігі артады. | |||
Өткен білімді еске түсіру | | | ҚБ: «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру | Оқулық, жұмыс дәптерлері |
Жаңа білім | Оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырады. | |||
Қызығушылықты ояту. Ой тастау: «Миға шабуыл» әдісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтарын ұжымдық талқылау. Сұрақтар: 1.«Тәуелсіздік» деген ұғымды қалай түсінесіңдер? 2.Еліміз нешінші жылы тәуелсіздігін алды? | Сыныптастырының пікірін толықтырады. Өз ойымен бөліседі. Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасағаннан кейін мұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырады. | Бірін-бірі бағалау; Дескриптор: -сөздердің мағынасын анықтайды; -сұрақтарға жан-жақты жауап береді; -мамандықтың пайдасын біледі. Мұғалімнің кері байланысы | | |
Бекіту | Мұғалім оқушыларға оқулық бойынша 2-тапсырманы орындатады. | Оқушылар үнтаспадан 7-аудиомәтінді тыңдайды. Сұхбат беруші атап көрсеткен негізгі үш «олжаны» жазып алып, есте сақтайды. Сұхбаттан алған мәліметке өздері білетін Қазақстанның тәуелсіздік жылдарындағы жетістіктерін кеңейтіп жазады. | Дескриптор: -Аудиомәтінді тыңдайды. -Жетістіктерін жазады. Жалпы - 4 балл | |
«Еркін микрофон» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды. Мақсаты:Оқушы алған білімін саралай білуге дағдыланады. Тиімділігі:Тақырып бойынша оқушылардың пікірін анықтайды. Жинақталған деректердің құнды болуын қадағалайды. Саралау: Бұл кезеңде саралаудың «Қорытынды» тәсілі көрінеді. | Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсаты, тақырыбы бойынша өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды. | Мұғалім оқушыларды «Жапондық бағалау» әдісі арқылы бағалайды. Яғни «Дұрыс келісемін», «Толықтырамын, басқа көзқарасым бар», «Менің сұрағым бар». Сонымен қатар 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады. | | |
Кері байланыс | | Оқушылар сабақ мақсатына жету жолында өздерінің білімдерін бағалап, ағашқа стикер жапсырады. | «Қошеметтеу» әдісі арқылы бағалайды. | |
Үйге тапсырма | | | | |
Қысқамерзімді жоспар
Білім беру ұйымының атауы | О.Молдағожин атындағы орта мектеп |
Пәні | Қазақ тілі |
Бөлім | Қазіргі грация. Зияткерлік миграция. Шешендік сөздер. Фонетика. Ресми іс- қағаздар стилі |
Педагогтің аты-жөні: | Ишпекбаева А.А. |
Күні: | 10.11.2022 ж. |
Сыныбы: 11-Б | Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: | Қазіргі қоғам |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты | 11.3.3.1 мәтін құрылымын сақтай отырып, әртүрлі графиктік мәтіндегі деректерді салыстырып, маңызды тұстары мен үрдістерді талдап жазу, өзіндік тұжырым жасау; |
Сабақтың мақсаты: | Барлығы: мәтін құрылымын сақтайды, әртүрлі графиктік мәтіндегі деректерді салыстырады; Көпшілігі: мәтін құрылымын сақтай отырып, әртүрлі графиктік мәтіндегі деректерді салыстырып, маңызды тұстары мен үрдістерді талдап жазады; Кейбіреуі: мәтін құрылымын сақтай отырып, әртүрлі графиктік мәтіндегі деректерді салыстырып, маңызды тұстары мен үрдістерді талдап жазу, өзіндік тұжырым жасайды. |
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі | Педагогтің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |||
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру | І.Ұйымдастыру кезеңі: а) Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. Психологиялық жағымды ахуал туғызу Барлық оқушылардың қатыстырылуы арқылы сабаққа белсенділігі артады. | ||||||
Өткен білімді еске түсіру | Мәтінмен жұмыс. А, Ә тапсырмалары: | Мәтінді оқып:
| ҚБ: «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру | https://youtu.be/4sQUP1jAL1s Оқулық, жұмыс дәптерлері | |||
Жаңа білім | Оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырады. | ||||||
Б/К: - мәтін құрылымын сақтай отырып, әртүрлі графиктік мәтіндегі деректерді салыстырып, маңызды тұстары мен үрдістерді талдап жазу, өзіндік тұжырым жасайды. Тапсырма 2. Жеке жұмыс. «Жинақтап салыстыр» әдісі. Мәтінді мұқият оқы. Ондағы деректердің маңызды тұсын графикалық тұрғыдан жинақтап, салыстыр. | Дауыс ырғағына зер салып, интонация компонентінің (қосымша 1) сақталуына мән беріп мәтінді оқиды. Шығармашылығын графикалық тұрғыдан жинақтап, салыстырады.
4. Жаңа саб | Бірін-бірі бағалау; Дескриптор: -сөздердің мағынасын анықтайды; -сұрақтарға жан-жақты жауап береді; -мамандықтың пайдасын біледі. Мұғалімнің кері байланысы | Оқулық, 52 бет | ||||
Бекіту | «Тізбектеп оқу» әдісі А. Мәтінді оқыңдар; Ә. автордың шебер қолданған тіркестерінің мағынасын дәптерге жазыңдар; Б. мәтінде көтерілген мәселе бойынша өзіндік тұжырым жаса. | Мәтінде көтерілген мәселе бойынша өзіндік тұжырым жасайды. | | Оқулық, 53 бет | |||
Кері байланыс | | Оқушылар сабақ мақсатына жету жолында өздерінің білімдерін бағалап, ағашқа стикер жапсырады. | «Қошеметтеу» әдісі арқылы бағалайды. | | |||
Үйге тапсырма | 3-тапсырма | | | Оқулық, 54-бет |