Файл: Сабаты таырыбы Термодинамиканы бiрiншi заы, газды жне буды жмысы Пр.docx
ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 30.11.2023
Просмотров: 50
Скачиваний: 1
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Құрметті әріптес!
Қазақстан Республикасының «Авторлық құқық және сабақтас құқықтар туралы» заңына сәйкес авторлық құқық заңмен қорғаланатынын ескертеміз. Сатып алған ҚМЖ – ны тарату туралы факт анықталған жағдайда әкімшілік айыппұл салынады.
«USTAZ tilegi» ғылыми әдістемелік орталығының әкімшілігі
№472 бұйрығы бойынша жасалған ҚМЖ келесі бетте
Бұл ҚМЖ ust.kz сайтында жасалынған. «USTAZ tilegi» ғылыми-әдістемелік орталығының сайтынының ҚМЖ бөлімінде кез-келген пән, кез-келген сынып бойынша ҚМЖ және презентацияны жүктеп ала аласыз. Ол үшін сілтеме арқылы өтіңіз.
https://ust.kz/qmg
Қысқа мерзімді жоспар
Физика 8-сынып. 2-тоқсан
№20 сабақ
Сабақтың тақырыбы: Термодинамиканың бiрiншi заңы, газдың және будың жұмысы (Пр.№ 8)
Бөлімі: | 8.2 А Термодинамика негіздері |
Педагогтің аты-жөні: | |
Күні: | |
Сыныбы: 8 | Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: | Термодинамиканың бiрiншi заңы, газдың және будың жұмысы (Пр.№ 8) |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: | 8.3.2.17 – термодинамиканың бірінші заңының мағынасын түсіндіру. |
Сабақтың мақсаты: | Барлық оқушылар істей алады: Термодинамиканың заңдылығын сипаттайтын шамалардың мағынасын түсінеді. Көптеген оқушылар істей алады: Термодинамиканың бірінші заңының мағынасын түсінеді. Кейбір оқушылар істей алады: Іштен жану қозғалтқышының, бу турбинасының жұмыс істеу принциптерін сипаттайды. |
Бағалау критерийлері | - Термодинамикаға сипаттама береді; - Термодинамиканың бірінші заңының мағынасын түсінеді; - Терминдердің физикалық мағынасын түсініп, мысал келтіреді. |
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі/ Уақыты | Педагогтің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Сабақтың басы 9 мин. Өткен тарауды тексеру 8мин. Топпен жұмыс | Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасу, түгендеу, сабаққа дайындығын бақылау. Ынтымақтастықты қалыптастыру, оқушылардың сенімділігін арттыру. Шаттық шеңбер "Жақсы тілек- жан жылуы " Топқа бөлу: І топ ІІ топ ІІІ топ Өткен тарауды тексеру Сұрақтарға жауап беру Өткен сабақтар бойынша сұрақ-жауап жүргіземіз. 1.Булану дегеніміз не? 2.Қатаю дегеніміз не? 3.Конденсация деген не? Мысал келтіріңдер. 4.Балқу жылуы дегеніміз не? Одан кейін оқушыларды тағы да топтармен орындарын ауыстырып, яғни 1, 2 сандарға бөлу. Жаңа тақырыпты топқа бөлінген оқушыларға абзац арқылы оқытады. Мазмұнын түсіндіріп, кері байланыс береді. | «Жақсы тілек- жан жылуы» оқушылар бір-бірлеріне тілектер айтып, жақсы көңіл күймен сабақты бастайды. Оқушылар сұрақтарға жауап береді. Мысалдар келтіреді. Әр топ өз міндеттерін орындайды. Әр топ өздерінің абзацтарын оқиды, бір-бірімен, жұппен, топпен өзара талқылайды. | Дескриптор: -Өткен бөлімдегі ережелерді қайталайды. Жалпы балл-2 Дескриптор: -Тақырыпты оқиды, топта талқылайды - Флипчартқа түсіреді , топта қорғайды. Жалпы балл-3 | Қағаз қиындылары Үлестірме ДК экран Сұрақтар Әр топқа флипчарт , маркер, түрлі түсті фломастер беріледі. |
Сабақтың ортасы. 10 мин. | Оқыту мақсатына жетуді бағалауға мүмкіндік беретін тапсырмалар: 1-тапсырма: Газға 5кДж жылу мөлшері берілгенде, ол 2кДж жұмыс атқарды. Газдың ішкі энергиясы қалай өзгерді? 2-тапсырма: Газға 7кДж жылу мөлшері берілгенде, ол 10кДж жұмыс атқара алатындай процесс мүмкін бе? Мұндай жағдайда газдың ішкі энергиясында, температурасында нендей өзгерістер болар еді? | Оқыту мақсатына жетуді бағалауға мүмкіндік беретін тапсырмаларға оқушылар жауап жазады. | Дескриптор: -Тапсырмаларды орындайды. -Осы тапсырмаларға ұқсас сұрақтар жазады. Жалпы балл -3 | Слайд Сызғыш Ақ парақ |
Сабақтың соңы. 8 мин Синтез «Ойлан, тап!» (сабақты бекіту) 10мин Рефлекция Бағалау Үй тапсырмасы | «Ойлан, тап!» (сабақты бекіту) Газға 500 Дж жылу мөлшері берілгенде оның ішкі энергиясы 100Дж-ге кеміді. Газ қандай жұмыс істеді? «Менің көңіл-күйім баспалдағы» Баспалдақтар «Керемет!», «Өзіме сенімдімін!», «Жақсы», «Жаман емес», «Маған көмек керек!», «Білмеймін», «Нашар» деп аталады. Әр тапсырманың бағалау критериилері бойынша 10 баллдық жүйемен бағалау | Оқушылар тапсырмамен жұмыс жасайды Оқушылар стикерлерге өз есімдерін жазып (немесе смайликтің суретін салып) тақтада салынған баспалдақтардың біріне жабыстырады. | Дескриптор -Газдың жұмысына мысалдар келтіре алады. Жалпы балл-2 Жалпы тапсырмалар бойынша 10 балл | Дк экран Дәптер Стикерлер смайликтер |
Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз? | Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау | ||
Рефлексия. Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарланған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? | | Физика кабинетіндегі қауіпсіздік ережесі еске салынады. | ||
Жалпы бағалау Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2: Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2: Сабақ кезінде, сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы мен нені анықтадым? Келесі сабақтарда неге назар аудару керек? |
Сабақтың тақырыбы: Жылу үдерістерінің қайтымсыздығы, термодинамиканың екінші заңы
Бөлімі: | 8.2 А Термодинамика негіздері |
Педагогтің аты-жөні: | |
Күні: | |
Сыныбы: 8 | Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: | Жылу үдерістерінің қайтымсыздығы, термодинамиканың екінші заңы |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: | 8.3.2.18 – термодинамиканың екінші заңының мағынасын түсіндіру |
Сабақтың мақсаты: | Барлық оқушылар істей алады: Термодинамиканың заңдылығын сипаттайтын шамалардың мағынасын түсінеді. Көптеген оқушылар істей алады: Термодинамиканың екінші заңының мағынасын түсінеді. Кейбір оқушылар істей алады: Жылу үдерістерінің қайтымсыздығын сипаттайды. |
Бағалау критерийлері | - Термодинамикаға сипаттама береді; - Термодинамиканың екінші заңының мағынасын түсінеді; - Терминдердің физикалық мағынасын түсініп, мысал келтіреді. |
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі/ Уақыты | Педагогтің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Сабақтың басы 9 мин. Өткен тарауды тексеру 8мин. Топпен жұмыс | Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасу, түгендеу, сабаққа дайындығын бақылау. Ынтымақтастықты қалыптастыру, оқушылардың сенімділігін арттыру. Шаттық шеңбер "Жақсы тілек- жан жылуы " Топқа бөлу: І топ ІІ топ ІІІ топ Өткен тарауды тексеру Сұрақтарға жауап беру Өткен сабақтар бойынша сұрақ-жауап жүргіземіз. 1.Термодинамика деп қандай теориялық білімді атайды? 2.Термодинамика нені зерттейді? 3.Термодинамиканың бірінші заңы қалай тұжырымдалады? Қандай формуламен өрнектеледі? Оның қандай салдарлары бар? Одан кейін оқушыларды тағы да топтармен орындарын ауыстырып, яғни 1, 2 сандарға бөлу. Жаңа тақырыпты топқа бөлінген оқушыларға абзац арқылы оқытады. Мазмұнын түсіндіріп, кері байланыс береді. | «Жақсы тілек- жан жылуы» оқушылар бір-бірлеріне тілектер айтып, жақсы көңіл күймен сабақты бастайды. Оқушылар сұрақтарға жауап береді. Мысалдар келтіреді. Әр топ өз міндеттерін орындайды. Әр топ өздерінің абзацтарын оқиды, бір-бірімен, жұппен, топпен өзара талқылайды. | Дескриптор: -Өткен бөлімдегі ережелерді қайталайды. Жалпы балл-2 Дескриптор: -Тақырыпты оқиды, топта талқылайды - Флипчартқа түсіреді , топта қорғайды. Жалпы балл-3 | Қағаз қиындылары Үлестірме ДК экран Сұрақтар Әр топқа флипчарт , маркер, түрлі түсті фломастер беріледі. |
Сабақтың ортасы. 10 мин. | Тақырыпты кеңінен түсінуге мүмкіндік беретін практикалық тапсырма: Үй тоңазытқышының арт жағындағы сұйылтқыш конденсаторлардың торларына қолдарыңды абайлап жанастырып, оның температурасы мен бөлме температурасының айырмашылығын сезініңдер. Қайсысының температурасы жоғары болғанын дәптерлеріңе жазып алыңдар. | Тақырыпты түсінуге мүмкіндік беретін тапсырмаға оқушылар жауап жазады. | Дескриптор: -Тапсырманы орындайды. -Осы тапсырмаға ұқсас сұрақтар жазады. Жалпы балл -3 | Слайд Сызғыш Ақ парақ |
Сабақтың соңы. 10 мин Синтез «Ойлан, тап!» (сабақты бекіту) 8мин Рефлекция Бағалау Үй тапсырмасы | «Ойлан, тап!» (сабақты бекіту) Термодинамиканың екінші заңы қысқаша қалай тұжырымдалады? Бірінші және екінші текті “мәңгі" қозғалтқыштар деп қандай қозғалтқыштарды атайды және олар не себепті жұмыс істей алмайды? «Менің көңіл-күйім баспалдағы» Баспалдақтар «Керемет!», «Өзіме сенімдімін!», «Жақсы», «Жаман емес», «Маған көмек керек!», «Білмеймін», «Нашар» деп аталады. Әр тапсырманың бағалау критериилері бойынша 10 баллдық жүйемен бағалау | Оқушылар тапсырмамен жұмыс жасайды Оқушылар стикерлерге өз есімдерін жазып (немесе смайликтің суретін салып) тақтада салынған баспалдақтардың біріне жабыстырады. | Дескриптор -Термодинамиканың екінші заңын тұжырымдай алады. Жалпы балл-2 Жалпы тапсырмалар бойынша 10 балл | Дк экран Дәптер Стикерлер смайликтер |
Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз? | Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау | ||
Рефлексия. Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарланған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? | | Физика кабинетіндегі қауіпсіздік ережесі еске салынады. | ||
Жалпы бағалау Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2: Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2: Сабақ кезінде, сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы мен нені анықтадым? Келесі сабақтарда неге назар аудару керек? 1: 2: |
№22 сабақ
Сабақтың тақырыбы: Жылуқозғалтқыштары(Пр.№ 9)
Бөлімі: | 8.2 А Термодинамика негіздері |
Педагогтің аты-жөні: | |
Күні: | |
Сыныбы: 8 | Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: | Жылуқозғалтқыштары(Пр.№ 9) |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: | 8.3.2.22 – жылу қозғалтқыштарындағы энергияның түрленуін сипаттау; 8.3.2.20 – іштен жану қозғалтқышының, бу турбинасының жұмыс істеу принципін сипаттау |
Сабақтың мақсаты: | Барлық оқушылар істей алады: Жылуқозғалтқыштарды сипаттайтын шамалардың мағынасын түсінеді. Көптеген оқушылар істей алады: Жылу қозғалтқыштарындағы энергияның түрленуін сипаттайды. Кейбір оқушылар істей алады: Іштен жану қозғалтқышының, бу турбинасының жұмыс істеу принциптерін сипаттайды. |
Бағалау критерийлері | - Жылуқозғалтқыштарға сипаттама береді; - Жылу қозғалтқыштарындағы энергияның түрленуін сипаттайды; - Терминдердің физикалық мағынасын түсініп, мысал келтіреді. |
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі/ Уақыты | Педагогтің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Сабақтың басы 9 мин. Өткен тарауды тексеру 8мин. Топпен жұмыс | Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасу, түгендеу, сабаққа дайындығын бақылау. Ынтымақтастықты қалыптастыру, оқушылардың сенімділігін арттыру. Шаттық шеңбер "Жақсы тілек- жан жылуы " Топқа бөлу: І топ ІІ топ ІІІ топ Өткен тарауды тексеру Сұрақтарға жауап беру Өткен сабақтар бойынша сұрақ-жауап жүргіземіз. 1.Термодинамиканың заңдары қандай зерттеулерге негізделген? Жүйенің энергетикалық күйін қандай тәсілмен өзгертуге болады? 2.Бу машиналары дегеніміз не? 3.Іштен жанатын қозғалтқыштарға мысал келтіріңдер. Одан кейін оқушыларды тағы да топтармен орындарын ауыстырып, яғни 1, 2 сандарға бөлу. Жаңа тақырыпты топқа бөлінген оқушыларға абзац арқылы оқытады. Мазмұнын түсіндіріп, кері байланыс береді. | «Жақсы тілек- жан жылуы» оқушылар бір-бірлеріне тілектер айтып, жақсы көңіл күймен сабақты бастайды. Оқушылар сұрақтарға жауап береді. Мысалдар келтіреді. Әр топ өз міндеттерін орындайды. Әр топ өздерінің абзацтарын оқиды, бір-бірімен, жұппен, топпен өзара талқылайды. | Дескриптор: -Өткен бөлімдегі ережелерді қайталайды. Жалпы балл-2 Дескриптор: -Тақырыпты оқиды, топта талқылайды - Флипчартқа түсіреді , топта қорғайды. Жалпы балл-3 | Қағаз қиындылары Үлестірме ДК экран Сұрақтар Әр топқа флипчарт , маркер, түрлі түсті фломастер беріледі. |
Сабақтың ортасы. 10 мин. | Оқыту мақсатына жетуді бағалауға мүмкіндік беретін тапсырмалар: 1-тапсырма: Жылу қозғалтқыштары деп қандай қозғалтқыштарды атайды? Олардың барлығына ортақ қандай бөліктері бар? 2-тапсырма: Бу немесе газ турбинасы деп қандай қозғалтқыштарды айтады және олар қандай қозғалыс жасайды? | Оқыту мақсатына жетуді бағалауға мүмкіндік беретін тапсырмаларға оқушылар жауап жазады. | Дескриптор: -Тапсырмаларды орындайды. -Осы тапсырмаларға ұқсас сұрақтар жазады. Жалпы балл -3 | Слайд Сызғыш Ақ парақ |
Сабақтың соңы. 10 мин Синтез «Ойлан, тап!» (сабақты бекіту) 8мин Рефлекция Бағалау Үй тапсырмасы | «Ойлан, тап!» (сабақты бекіту) Оқушыларға кері байланыс орнатады. Сұрақтарына жауап береді. Өткен тақырыптар бойынша сұрақтар қойып, сабақты қорытындылайды. «Менің көңіл-күйім баспалдағы» Баспалдақтар «Керемет!», «Өзіме сенімдімін!», «Жақсы», «Жаман емес», «Маған көмек керек!», «Білмеймін», «Нашар» деп аталады. Әр тапсырманың бағалау критериилері бойынша 10 баллдық жүйемен бағалау | Сабақты бекіту мақсатында оқушылар бір-біріне сұрақтар қояды. Пікір алмасады. Оқушылар стикерлерге өз есімдерін жазып (немесе смайликтің суретін салып) тақтада салынған баспалдақтардың біріне жабыстырады. | Дескриптор -Бір-біріне сұрақтар қояды. -Пікір алмасады. Жалпы балл-2 Жалпы тапсырмалар бойынша 10 балл | Дк экран Кітап Стикерлер смайликтер |
Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз? | Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау | ||
Рефлексия. Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарланған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? | | Физика кабинетіндегі қауіпсіздік ережесі еске салынады. | ||
Жалпы бағалау Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2: Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2: Сабақ кезінде, сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы мен нені анықтадым? Келесі сабақтарда неге назар аудару керек? 1: 2: |
№23 сабақ
Сабақтың тақырыбы: Жылу қозғалтқыштарының пайдалы әрекет коэффициенті
(Пр.№ 10)
Бөлімі: | 8.2 А Термодинамика негіздері |
Педагогтің аты-жөні: | |
Күні: | |
Сыныбы: 8 | Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: | Жылу қозғалтқыштарының пайдалы әрекет коэффициенті (Пр.№ 10) |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: | 8.3.2.19 – жылу қозғалтқышының пайдалы әрекет коэффициентін анықтау; 8.3.2.21 – жылу қозғалтқыштарын жетілдіру жолдарын ұсыну |
Сабақтың мақсаты: | Барлық оқушылар істей алады: Жылуқозғалтқыштарды сипаттайтын шамалардың мағынасын түсінеді. Көптеген оқушылар істей алады: Жылу қозғалтқышының пайдалы әрекет коэффициентін анықтайды. Кейбір оқушылар істей алады: Жылу қозғалтқыштарын жетілдіру жолдарын ұсынады. |
Бағалау критерийлері | - Жылуқозғалтқыштарға сипаттама береді; - Жылу қозғалтқышының пайдалы әрекет коэффициентін анықтайды; - Жылу қозғалтқыштарын жетілдіру жолдарын ұсынады. |
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі/ Уақыты | Педагогтің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Сабақтың басы 9 мин. Өткен тарауды тексеру 8мин. Топпен жұмыс | Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасу, түгендеу, сабаққа дайындығын бақылау. Ынтымақтастықты қалыптастыру, оқушылардың сенімділігін арттыру. Шаттық шеңбер "Жақсы тілек- жан жылуы " Топқа бөлу: І топ ІІ топ ІІІ топ Өткен тарауды тексеру Сұрақтарға жауап беру Өткен сабақтар бойынша сұрақ-жауап жүргіземіз. 1.Жылуқозғалтқыштар дегеніміз не? 2.Ештен жанатын дизель қозғалтқыштарының ерекшеліктері қандай? 3.Төрттактілі іштен жанатын қозғалтқыштар қалай жұмыс жасайды? Одан кейін оқушыларды тағы да топтармен орындарын ауыстырып, яғни 1, 2 сандарға бөлу. Жаңа тақырыпты топқа бөлінген оқушыларға абзац арқылы оқытады. Мазмұнын түсіндіріп, кері байланыс береді. | «Жақсы тілек- жан жылуы» оқушылар бір-бірлеріне тілектер айтып, жақсы көңіл күймен сабақты бастайды. Оқушылар сұрақтарға жауап береді. Мысалдар келтіреді. Әр топ өз міндеттерін орындайды. Әр топ өздерінің абзацтарын оқиды, бір-бірімен, жұппен, топпен өзара талқылайды. | Дескриптор: -Өткен бөлімдегі ережелерді қайталайды. Жалпы балл-2 Дескриптор: -Тақырыпты оқиды, топта талқылайды - Флипчартқа түсіреді , топта қорғайды. Жалпы балл-3 | Қағаз қиындылары Үлестірме ДК экран Сұрақтар Әр топқа флипчарт , маркер, түрлі түсті фломастер беріледі. |
Сабақтың ортасы. 10 мин. | Оқыту мақсатына жетуді бағалауға мүмкіндік беретін тапсырмалар: 1-тапсырма: Температурасы 7°С болатын 4,4 т суды 100°С-ге дейін қыздырған. Осы судың 10%-ын буға айналдыру үшін жылу қазандығында массасы қандай мұнайды жағу керек? 2-тапсырма: Қуаты 8 кВт ПӘК-і 11% мотоцикл 1 сағатта неше литр бензин шығындайды? | Оқыту мақсатына жетуді бағалауға мүмкіндік беретін тапсырмаларға оқушылар жауап жазады. | Дескриптор: -Тапсырмаларды орындайды. -Осы тапсырмаларға ұқсас сұрақтар жазады. Жалпы балл -3 | Слайд Дәптер Кітап |
Сабақтың соңы. 10 мин Синтез «Ойлан, тап!» (сабақты бекіту) 8мин Рефлекция Бағалау Үй тапсырмасы | «Ойлан, тап!» (сабақты бекіту) Жылу қозғалтқышының ПӘК-ін көтеруде ұстанатын негізгі жол қандай? «Менің көңіл-күйім баспалдағы» Баспалдақтар «Керемет!», «Өзіме сенімдімін!», «Жақсы», «Жаман емес», «Маған көмек керек!», «Білмеймін», «Нашар» деп аталады. Әр тапсырманың бағалау критериилері бойынша 10 баллдық жүйемен бағалау | Оқушылар тапсырмамен жұмыс жасайды Оқушылар стикерлерге өз есімдерін жазып (немесе смайликтің суретін салып) тақтада салынған баспалдақтардың біріне жабыстырады. | Дескриптор -Жылу қозғалтқышының негізгі жолдарын есептей алады. Жалпы балл-2 Жалпы тапсырмалар бойынша 10 балл | Дк экран Дәптер Стикерлер смайликтер |
Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз? | Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау | ||
Рефлексия. Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарланған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? | | Физика кабинетіндегі қауіпсіздік ережесі еске салынады. | ||
Жалпы бағалау Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2: Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2: Сабақ кезінде, сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы мен нені анықтадым? Келесі сабақтарда неге назар аудару керек? 1: 2: |