ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 02.12.2023

Просмотров: 14

Скачиваний: 1

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Бөлім:

.

Мектеп:





Күні:




Мұғалімніңаты-жөні:




Сынып:

9

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Бейбітшілік- жаһандық даму кепілі

Сабақта іске асатын оқу мақсаты (оқу бағдараламасынан сілтеме)


9.ӘТН4.1. Құрмалас сөйлем жасалу жолдарын, түрлерін білу.

9.ӘТН4.2. Салалас құрмалас сөйлемдердің мағыналық түрлерін ажырата білу, түрлендіріп қолдану.

9.ӘТН4.3. Сабақтас құрмалас сөйлемдердің мағыналық түрлерін ажырата білу, түрлендіріп қолдану.

9.ӘТН4.4. Аралас құрмалас сөйлемдердің жасалу жолдарын білу, қолдану.


Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар:

Қазақстан мемлекеті туралы білімдерін кеңейтеді, интеллектуалдық ой - өрісін, білім деңгейін көтереді

Оқушылардың басым бөлігі:

сөйлеу мәдениетін дамытады, өз ойларын еркін жеткізе білуге, пікір таластыра білуге дағдыланады.

.Кейбір оқушылар:

әдеби тіл туралы түсінік беру, ауызша және жазбаша тілдің айырмашылығын ұғынады.


Бағалаукритерийі



Бағалаукритерийі

Тапсырма №

Дескриптор

Балл

Оқушы

А7. Сенімді және еркін жауап беру.


№ 1


Оқушылар жұпта сұхбат құрастырады.


1




Тілдікмақсаттар

Сабақ барысындағы сөздермен танысу.

Құндылықтар

Өмір бойы білім алу, ынтымақтастық, құрмет, азаматтық жауапкершілік

АКТ дағдысынқолдану

Интербелсенді тақта аудиовизуалды материалды демонстрациялауға қолданылады.

Өмірменбайланыс




Пәнаралықбайланыс

Әдебиет пен тарих

Алдыңғыбілім




Сабақбарысы

Жоспарланғанкезеңдері

Жоспарланғаніс-әрекеттер


Дереккөздер

Сабақтың басы

3 минут


Оқушылармен амандасу, оларды түгендеу, дәптерлеріне бүгінгі күнді жазғызу.

Қызығушылықты ояту:

Оқушылар өздерін кемеде отырғандай елестетіп, көз алдарына не елестегені, қандай сезім болғанын әңгімелейді. (толқын, шағала дыбысы)

Оқушыларға қойылатын сұрақтар:

1 Өлеңді түсініп оқып, сызықшаны қойып, түсіндіріңдер.

                                          Әуелі байлық  ...     денсаулық,

                                          Екінші байлық ...    еңбегің

                                          Орнататын бақша-бау.

                                          Үшінші байлық  ...  дос, туыс,

                                           Олар барда алмас жау.

Сұрақ жауап

  • Байлық деген не? Тағда нелерді байлыққа жатқызуға болады?

  • Байлық тың түрлері бола ма? Қандай түрлері бар?

  • Байлық дегенде қандай сөздер ойға келеді?


Сабақтың тақырыбы, оқыту мақсаты, бағалау критерийлері хабарланады.



Сабақтың ортасы

32минут


«Асқақ арман» тобы - Қазақ зиялылары, «Отты жылдар тарихы». Ұлы Дала Елі жинағынан қажет мәліметті оқиды.

«Кемел келешек» тобы - Тәуелсіз Қазақстан және оның жетістіктері.

(Қазақстан – ортақ үйіміз!


Қазақстан дегенде сендердің ойларыңа қандай сөздер түседі. (Кластер құрастыру)


Ұлттық байлық


Айтылым тапсырмасы. Жұптық жұмыс.Мәтіндегі ақпаратқа негізделіп, сұхбат құрыңыздар.
Тапсырма.

Сұрақтарға жауап беру. (Қоржыннан сан жазылған асықты алады да, сол сан бойынша киіз үйдің керегесіндегі сұраққа ауызша жауап береді.

Қазіргі заманда адамға жақсы өмір сүру үшін не қажет деп ойлайсыңдар? 

(оқушы жауабынан кейін)  


          Достық              Байлық             Ақша  

 

 Денсаулық               Адамға  қажет                Мейірімділік  

                      Білім  

            Машина               Үй           Сүйіспеншілік     

Топқа сұрақтар (мұғалім) 

1-топқа   - Сүйіспеншіліктің қандай артықшылығы бар? 

2-топқа   - Адамды сыйлап, жақсы көрсең, басқа да қасиеттер өзінен-өзі  

                   келетінін отбасында кім білді? 

3-топқа    - Баланың анасы неліктен көзіне жас алды? 

4-топқа    - Отбасы мүшелері бақытты ма? 

.


http://massaget.kz/forum/viewtopic.php?f=211&t=20418


Сабақтың соңы

5 минут



Р ефлексия



Бағалау критерийі

Тапсырма №

Дескриптор

Балл

Оқушы

А5. Сенімді және еркін жауап беру.


№ 1


Диалогке қатысушылар коммуникативтік жағдаяттың талаптарына сай «сөйлеуші →тыңдаушы» позицияларын еркін ауыстырып, сұхбат құрастырады.


1







Сабақта саралау тапсырмалары болды ма? Қалайша қолдау көрсете аламын? Қабілетті оқушыларды оқытуда алдыма қандай міндеттер қоямын?

Оқушылардың материалды қаншалықты игергенін қалай бағалаймын?

Денсаулық пен қауіпсіздік техникасын сақтау








Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ/ оқыту мақсаттары шыншыл ма?

Барлық оқушылар ОМ жетті ме?

Егер жоқ болса, неге?

Сабақтағы саралау дұрыс өтті ме?

Сабақтағы кезеңдер сақталды ма? Жоспардан тыс не жасалды? Неге?


Жалпыбағалау

Қандайекіаспектжақсыөтті? (оқыту мен білім беру туралыойланыңыз)

1:
2:
Сабақтыжақсартуға не себепболатынеді? (оқыту мен білім беру туралыойланыңыз)

1:
2:
Сабақбарысындасыныптыңжетістігітуралы не ойладым/ жекеоқушылардыңқиындығы, келесісабақтарда неге назараударуқажет?