Файл: 5 4 компьютерге арналан барлы апарат екілік трінде сыныланын тсіндіру.doc
ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 02.12.2023
Просмотров: 15
Скачиваний: 1
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Қысқа мерзімді жоспары | ||||
Бөлім | Ақпаратты ұсыну | |||
Педагогтың аты-жөні | Т.Т.Калиев | |||
Күні | 19.10.2022 | |||
Сынып: 5 а,б | Қатысушылар саны | | Қатыспағандар саны | |
Сабақтың тақырыбы: | Екілік ақпаратты ұсыну. Практикум | |||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 5.2.1.4 компьютерге арналған барлық ақпарат екілік түрінде ұсынылғанын түсіндіру; | |||
Сабақтың мақсаты: | Барлық оқушылар: | |||
ақпаратты қабылдау түрлеріне қарай күнделікті өмірден мысалдар келтіре алады | ||||
Көптеген оқушылар: | ||||
мәтіндік ақпаратты кодтау және декодтау жасай алады |
Сабақтың барысы:
Сабақтың кезені/ уақыт | Педагогтың әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||||||||||
Сабақтың басы | 1.Оқушылармен амандасу. 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. 3.Өткен сабақты пысықтау.Топтық жұмыс. 1-тапсырма. «Стикер» әдісі -Ақпаратты әртүрлі нысандарда қалай ұсынады? -Ақпарат көздері мен қабылғыштарды қалай ажыратуға болады? ҚБ: стикер / 2балл/ | 1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. 4.Сұрақтарды өзара талқылап, ойларымен бөлісіп, стикерге ортақ ойларын жазады, пікірлерін қорғайды. | Стикер 2 балл | Стикер | ||||||||||
Сабақтың ортасы | Топтық жұмыс.2-тапсырма. Адамның ақпаратты қабылдау түрлеріне қарай (көру, есту, дәм сезу, сипап сезу) күнделікті өмірден мысалдар келтіре отырып, кестені толтыр.
Дескриптор: -ақпаратты қабылдау түрлеріне қарай күнделікті өмірден мысалдар келтіре алады. ҚБ: стикер /2балл/ Жеке жұмыс.3-тапсырма. Оқулық § 1.6-1.7, 28-бет. 3-тапсырма. Дескриптор: -табиғи және жасанды ақпарат көздері болатын суреттерді жіктейді; -бір жақты және екі жақты ақпарат алмасу бойынша суреттерді жіктейді; -биологиялық және техникалық байланыс арналарын көрсетіп тұрған суреттерді жіктейді. ҚБ: стикер /3балл/ Жеке жұмыс. 4-тапсырма Морзе кодын пайдаланып, сыныптағы досыңның есімі мен жасын латын әріптерімен, цифрлармен құпия түрде кодта. -Морзе кодын пайдаланып есімін латын әріптерімен кодтайды; -Морзе кодын пайдаланып жасын цифрлармен кодтайды. ҚБ: Стикер /1балл/ Жеке жұмыс.5-тапсырма. Берліген сөзді декодтап, ағылшын және орыс тіліндегі аудармасын тап. 01001101 01000101 01001011 01010100 01000101 01010000 Дескриптор: -берілген сөзді декодтайды; -ағылшын және орыс тіліндегі аудармасын табады. ҚБ: стикер /2балл/ | сұрақтарды өзара талқылап, ойларымен бөлісіп, карточкаға ортақ ойларын жазады, пікірлерін қорғайды. 3-тапсырманы орындайды 4-тапсырманы орындайды 5-тапсырманы орындайды | Стикер 2балл Стикер 3балл Стикер 1балл Стикер 2балл | Карточка Оқулық Карточка Жұмыс дәптері | ||||||||||
Сабақтың соңы | 1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады. 2.Кері байланыс:
| Өзін-өзі бағалау. | | | ||||||||||
Үй тапсырмасы | § 1.6-1.7 /терминдерді қайталау/ | | | |