Файл: Сабаты таырыбы Математикалы модельдеу.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 02.12.2023

Просмотров: 26

Скачиваний: 1

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.


Сабақтың тақырыбы: Математикалық модельдеу




Пәні:

Математика




Бөлім:

Саяхат




Педагогтің аты-жөні:

Коптлеуова А.Т.




Күні:

17.05




Сынып: 2

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:




Сабақтың тақырыбы:

№133 сабақ. Математикалық модельдеу




Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

2.5.1.2. Есептерді шығару барысында баға, мөлшер (сан), құн арасындағы тәуелділігін пайдалану.

2.5.1.5. Көбейту мен бөлудің белгісіз компоненттерін табуға, кері есептерді құрастыру және шығару, тура және жанама сұрақтары болатын есептерді («бірнеше бірлік артық/кем», «бірнеше есе есе артық/ кем» қатынастарымен байланысты) бір-бірінен ажырату.




Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: Есептерді шығару барысында баға, мөлшер (сан), құн арасындағы тәуелділігін пайдаланады.

Көбейту мен бөлудің белгісіз компоненттерін табуға, кері есептерді құрастыру және шығару, тура және жанама сұрақтары болатын есептерді («бірнеше бірлік артық/кем», «бірнеше есе есе артық/ кем» қатынастарымен байланысты) бір-бірінен ажыратады

Көптеген оқушылар: Екіден артық арифметикалық амалдан тұратын сандық және әріптік өрнектердің мәнін табады.

Кейбір оқушылар: Өрнек мәнін табудың әрекет тәртібін анықтады.




Сабақтың барысы




Сабақтың кезеңдері

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар




Сабақтың басы
10 мин

Ұйымдастыру кезеңі

Психологиялық ахуал қалыптастыру

Оқушылардың назарын сабаққа аудару
Үй тапсырма

7-тапсырма

Сыйымдылығы 4 литрлік ыдыстарға 16л күнбағыс майы және 20 л мақта майы бөліп құйылды. Неше ыдысқа май құйылды?

Шешуі: 16/4=4

20/4=5

Жауабы: 4 ыдысқа күнбағыс майы

5 ыдысқа мақта майы құйылды.

Оқушылардың назарын сабаққа аудару
Үй тапсырмасын

Оқиды



ҚБ: 1-10 балл

Дескриптор:

Өрнектің мәнін табады-1б

Жауабын жазады-1б







Сабақтың ортасы

25мин

Жаңа сабақ

Фс тапсырма

1-тапсырма

Кестеге қара (Б-заттың бағасы, С- заттың саны, Қ-заттың құны.)

Б

С

Қ

100тг

3

300тг




Б

С

Қ

300тг

3

900 тг

Әр есептегі белгісізді табу үшін қандай амал қолдандың?




ҚБ: 1-10 балл

Дескриптор:

Кестені толтырады-1б

Заттың құнын табады-1б

Заттың санын табады-1б

Заттың бағасын табады-1б










ЕҚБ және ЕБҚ

2-тапсырма

Есептер өзара кері есептер болып табыла ма?

Жауабыңды түсіндір.

Төрт қапшықтың әрқайсысында 2 кг қант бар. Қапшықтарда неше кг қант бар?

Шешуі: 4*2=8

Жауабы: өрт қапшықта 8кг қант бар.
8кг қант 4қапшыққа тең бөлініп салынды. Бір қапшықта неше килограмм қант бар?

Шешуі: 8/4=2

Жауабы: бір қапшықта 2 кг қант бар
8кг қант 2 килограмнан қапшыққа бөлініп салынды. Неше қапшық қажет болды?

Шешуі: 8/2=4

Жауабы: 4 қапшыққа салынды

Әр есептегі белгісізді табу үшін көбейту мен бөлу амалын қолданды.


Есепті шығарады


ҚБ: 1-10 балл

Дескриптор:

Шартын құрады-1б

Өрнектің мәнін табады-1б

Жауабын жазады-1б

Сұраққа жауап береді-1б







Сабақтың соңы

10 мин

Үй тапсырмасы

3-тапсырма

Есепті шығар.

а) 16л май 8 бөтелкеге тең бөлініп құйылды. Әр бөтелкеге неше л май құйылды?

Шешуі: 16/8=2

Жауабы: әр бөтелкеге 2 л майдан құйылды.
ә) хайуанаттар бағында 6 тотықұс бар. Бұл түйеқұстарға қарағанда 2-ге артық. Хайуанаттар бағында неше құс бар?

Шешуі: 6+2=8

6+8=14

Жауабы: барлығы 14 құс бар.

Кері байланыс



Үй тапсырмасын алады

Кері байланыс жасайды


Жарайсыңдар

«Ақылды үкі» әдісі