Файл: Кні Жалпы мліметтер.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 03.12.2023

Просмотров: 29

Скачиваний: 1

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Тақырыбы: Электрондық әдістемелік жүйе. Электрондық әдістемелік жүйе жағдайында мұғалімнің әдістемелік жұмысқа дайындығы

Модуль /пән атауы :Жаңа педагогикалық технологиялар

Дайындаған педагог: Исенбекова Г.А

Күні:
1.Жалпы мәліметтер

   Курс, тобы:

   Сабақ түрі, типі : практикалық сабақ

2. Мақсаты:

1. Білімділік. Электрондық әдістемелік жүйе технологиясы, оны сабақ барысында пайдаланудың ерекшеліктер туралы терең мағлұмат беру;

2. Дамытушылық. сөздік қорын молайту,ойын еркін жеткізе білуге және тілін дамыту;

3. Тәрбиелілік. Топта бірлесіп жұмыс істеуге, ұқыптылыққа, жанашырлыққа, төзімділікке,сыпайылыққа тәрбиелеу;

3.Күтілетін нәтижелер:

Сабақ соңында студенттер осы технология бойынша бақылау, тәжірибе, толғану және ой жүгірту нәтижесінде алған ақпаратты ұғыну, бағалау, талдау және жинақтауда қолданылатын әдіс- тәсіл екенін біледі.

4.Қажетті ресурстар:

4.1 К.Ж.Бузаубакова « Жаңа педагогикалық технологиялар»

 4.2 Қима қағаздар, стикерлер, тапсырмалар, экран, фотосуреттер, padlet.com сайты, оқу ресурстары т.б.

5.Оқыту әдістері, тәсілдері, педагогикалық техникалар

1. Қызығушылықты ояту: «Ойашар», топқа бөлу, топтастыру стратегиясы

2. Мағынаны тану: топтық жұмыс: «Постер», практикалық  жаттығулар

3. «Ат жарыс» рефлексиялық талдау

6.Қолданылған әдебиеттер тізімі (негізгі және қосымша әдебиеттер

1.К.Ж.Бузаубакова « Жаңа педагогикалық технологиялар»

2.С.Қ. Мұхамбетова « Педагогика және педагогикалық технологиялар»

7.Сабақтың конспектісі


Сабақтың барысы

Уақыты (минут)

Жоспарланған іс-әрекеттер

1

2

3

1.Ұйымдастырушы, ынталандырушы кезең

5 мин.

Амандасу, студенттердің қатысуын және аудиторияның дайындығын тексеру. Аудиторияда психологиялық ахуал орнату.

Тренинг: «Кезекпен ойды аяқта»

Мақсаты: Жағымды психологиялық ахуал тудыру, көтеріңкі көңіл орнату.

Менің көңіл-күйім тамаша, себебі...

Рахмет! Ендеше, осындай көңіл-күймен сабағымызды бастайық.




Үй тапсырмасын сұрау

20 мин

Өткен тақырып бойынша үй тапсырмасы сұраларды.

«Дұрыс және дұрыс емес тұжырымдар» немесе «сіз сенесіз бе» әдісі арқылы үй тапсырмасы тексеріледі.

Жүргізу тәртібі:

1. Сіздердің столдарыңызда нөмірленген кесте тұр.

2. Мен сіздерге сұрақты оқимын, сіздер оны топта талқылап отырып, оған жауап бересіздер. Сұрақтар «сіз сенесіз бе? немесе сіз келісесіз бе? деп басталады.»

3. Егер сіз келіссеңіз немесе сенсеңіз «+» белгісін, келіспесеңіз «-» қоясыз.

Сұрақтар :

1)сіз сенесіз бе, педагогика дамып, тәрбие мен білім беру жайлы ғылыми тарауларға бөліне бастады /ия/

2) жеке ізгілік технологиясының мақсаты - балалармен ізгілік қарым-қатынас орнату /ия,келісемін/

3)Жеке ізгілік технологиясының авторы В.Ф.Шаталов. /жоқ, бұл технологияның авторы авторы Ш.А.Амонашвили/

4) Оқыту материалдарын тірек сигналдары арқылы оқыту технологиясының авторы М.М.Жанпеисова / жоқ, бұл технологияның авторы В.Ф.Шаталов /

5) сіз сенесіз бе, педагогикалық технология - мұғалімнің кәсіби қызметін жаңартушы және сатыланып жоспарланған нәтижеге жетуге мүмкіндік беретін іс-әрекеттер көзі /ия /

6)сіз келісесіз бе, «Қыз қуу», «Орамал тастау, «Асықтар», «Бәйге» «Қуыршаққа қонаққа бару» деген атаулар қашықтықтан оқыту технологиясының тәсілдері  /жоқ/

8) сіз сенесіз бе, балаларды оқыту мен тәрбиелеуде жас ерекшелігін,бала физиологиясын ескерудің еш маңызы жоқ/жоқ,сенбеймін/



2. Іс- әрекет кезеңі

 

Топқа бірігу

5 мин

Flippity платформасы, рандомно бөлінеді.

Бағалау парақтары таратылады.

Миға шабуыл

10 мин

- Электронды оқулық деген не?

- Қандай артықшылықтары бар?

- Электронды оқулық қолданасыз ба?

-Соңғы рет қандай кітап оқыдыңыз, мазмұнын айта аласыз ба?






Тапсырма

10 минут

«INSERT» тәсілі

-Қазір алдарыңызда жатқан жапырақшаларға бүгінгі тақырып бойынша не білеміз деп ойлайсыздар және не білгілеріңіз келеді сол болжамдарыңызды бір-бір сөзбен жазып шығып,таблицаның сәйкесінше бөлігіне апарып іліңіздер.

Жаңа тақырып слайд презентациясы арқылы талқыланып түсіндіріледі.





Тапсырма

10 минут

«ЖИГСО» әдісі

  • Студенттерді 4 топқа бөліп, әр топқа топбасшысын сайлау.

  • 4 топқа 4 түрлі тапсырма беру.

  • Дайындалуға 5 минут уақыт беру.

  • Топ орнында қалып, топбасшы көрші топқа кетеді, өздері дайындаған тақырыпты басқаларға түсіндіреді.

3 топқа кеткен топбасшылар өз тобына оралады.





10 минут

Топтық жұмыс

  • Менің электрондық кітабым қандай болады?(бағыты, ішкі мазмұны, идеясы т.б)




Тапсырма

10 минут

«Топтастыру» стратегиясы әдісін пайдалану арқылы студенттердің алған жаңа білімдерін тиянақтау.





Электрондық кітап құрастыру үшін не істеу керек




3.Сабақты қорытындылау мен рефлексия

Қортындылау, бағалау

10 мин

«Ойлаудың 6 қалпағы» әдісі арқылы сабақ

  • Қара қалпақ Деңгейлеп-саралап оқыту технологиясына сын айтып, оның жағымсыз жаөтарын сипаттайды.

  • Сары қалпақ Аталған технологияның жағымды жақтарын атайды.

  • Қызыл қалпақ Егер мен осы әдісті пайдаланатын болсам,

  • Ақ қалпақ ...өз ойын білдіру

  • Жасыл қалпақ жаңа идея ұсынады

  • Көк қалпақ Бәрін бақыладым, кім дұрыс айтты? (басшылық жасап, қорытынды айтады)


«INSERT» тәсілін аяқтау «Мен не білдім?»