Файл: Білім беру йымыны атауы О. Молдаожин атындаы орта мектеп.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 03.12.2023

Просмотров: 23

Скачиваний: 1

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Қысқамерзімді жоспар

Білім беру ұйымының атауы

О.Молдағожин атындағы орта мектеп

Пәні

Қазақ тілі

Бөлім

Биотехнология жəне гендік инженерия келешегі. Синтаксис

Педагогтің аты-жөні:

Ишпекбаева А.А.

Күні:

14.02.2023 ж.

Сыныбы: 9-А

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Гендік инженерияның шешетін мəселелері

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

9.2.4.1 əртүрлі стильдегі мəтіндердің тақырыбын, қызметін, құрылымын, тілдік ерекшелігін салыстыра талдау;

9.1.6.1 қоғамдық-саяси, ғылыми, коммуникативтік жағдаятқа сай тиісті сөздер мен фразаларды таңдау, орта көлемді монолог дайындау

Сабақтың мақсаты:

Барлығы: əртүрлі стильдегі мəтіндердің тақырыбын анықтайды, қоғамдық-саяси, ғылыми, коммуникативтік жағдаятқа сай тиісті сөздерді ажыратады;

Көпшілігі: əртүрлі стильдегі мəтіндердің тақырыбын, қызметін, құрылымын, тілдік ерекшелігін ажыратады, қоғамдық-саяси, ғылыми, коммуникативтік жағдаятқа сай тиісті сөздер мен фразаларды таңдайды;

Кейбіреуі: əртүрлі стильдегі мəтіндердің тақырыбын, қызметін, құрылымын, тілдік ерекшелігін салыстыра талдайды және қоғамдық-саяси, ғылыми, коммуникативтік жағдаятқа сай тиісті сөздер мен фразаларды таңдау, орта көлемді монолог дайындайды.

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру

Өзін-өзі тексеру

І.Ұйымдастыру кезеңі:

а) Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. Психологиялық жағымды ахуал туғызу

Барлық оқушылардың қатыстырылуы арқылы сабаққа белсенділігі артады.


Өткен білімді еске түсіру


а) Сабақтас құрмалас сөйлемнен өткенді еске түсіру:

1. түрлерін айту;

2.мысалдар келтіру;

3.ережесін айту.


Бір-бірлеріне сұрақ қояды.

ҚБ:

«Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру



Оқулық, жұмыс дәптерлері

Жаңа білім




Оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырады.

Б/К: əртүрлі стильдегі мəтіндердің тақырыбын, қызметін, құрылымын, тілдік ерекшелігін салыстыра талдайды.

Тапсырма 1. «Зерттеп оқу» стратегиясы. Жеке жұмыс.

  1. Әр абзацтың мазмұнын айт, не туралы?

  2. 3 ашық сұрақ құрастыр;

  3. Мәтіннің стилін анықта, дәлелде;

  4. Құрмалас сөйлем бар ма, түрі мен құрылысы туралы айт.


1-қатардағыларға:

1, 2 абзац;

2-қатардағыларға:

3, 4 абзац.

Бірін-бірі бағалау;

Дескриптор:

- абзацтың мазмұнын біледі - 2;

- ашық сұрақ құрастырады-3;

- мәтіннің стилін анықтайды, дәлелдейді-2;

-құрмалас сөйлем туралы біледі-3.
Мұғалімнің кері байланысы


Оқулық,

67-68 бет

Бекіту

«Еркін микрофон» әдісі.

Оқушылар құрмалас сөйлемнен өткен бойынша өз білгені мен түсінгенін айтады.

Мұғалім оқушыларды «Жапондық бағалау» әдісі арқылы бағалайды.




Кері байланыс






Оқушылар сабақ мақсатына жету жолында өздерінің білімдерін бағалап, ағашқа стикер жапсырады.

«Қошеметтеу» әдісі арқылы бағалайды.





Үйге тапсырма

9-тапсырма. Ережелер.

Салалас құрмалас сөйлемнен өткенді толық қайталайды.