ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 03.12.2023
Просмотров: 22
Скачиваний: 1
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
1. Қос тілді параллель 5-сыныптағы математика.
Сабақ жоспары:
Сабақтың тақырыбы: Ондық бөлшектерді қосу | Тема урока: Сложение десятичных дробей |
Сабақтың мақсаты: 1. Оқушыларға ондық бөлшектерді қосу алгоритмін үйрету 2. Оқушылардың логикалық ойлау қабілетін, есте сақтау, қырағылық дағдысын дамыту 3. Оқушылардың пәнге деген қызығушылығын арттырып, өзара көмек, бір-біріне деген жанашырлық сезімін ояту. | Цели урока: 1. Формировать у учащихся алгоритм сложения десятичных дробей 2. Развитие мыслительных способностей учащихся, внимания и памяти. 3. Воспитание интереса к предмету, чувства взаимовыручки и взаимопомощи. |
Сабақтың барысы: 1. Ұйымдастыру сәті 2. «Ой қозғау» 68-20:4-2=58 мына өрнектің қай жеріне жақшалар қойылмаған? Дұрыс жауабы: 68-20:(4-2)=58 3. Үй жұмысын тексеру 4. Жаңа тақырыпты түсіндіру. 1) Сабақтың тақырыбы мен мақсатын айту. 2) Оқушылардан кез келген ондық бөлшектер атауын сұраймын. 3) Аталған сандарды қосу арқылы ондық бөлшектерді қосудың ережесін шығарамыз. 4,283 4,283 1,7 1,700 ---------------- ------------- 5,983 5,983 283 7 983 4 -------- + 1----- = 5---------- 1000 10 1000 Ондық бөлшектерді қосу аттас разрядтардың кішісінен бастап қосу арқылы жүзеге асады, ондық бөлшектің соңынан ноль тіркеу жай бөлшектерді ортақ бөлімге келтіру дегенді білдіреді. 5. Есеп шығару: 1) Оқулық бойынша 2) Тақта алдында кезекпен шығару 3) Жеке тапсырмалар орындау(карточкамен жұмыс) 6. Сабақты бекіту Шағын тест жұмысын алу 7. Сабақты қорытындылау: Бағалау, қайталау 8. Үй тапсырмасын беру | Ход урока: 1. Организационный момент 2. «Разминка» 68-20:4-2=58 где в этом выражении должны стоять скобки? Правильный ответ: 68-20:(4-2)=58 3. Проверка домашнего задания 4. Объяснение новой темы: 1) Обьявление темы и цели урока 2) Попрошу у всего класса назвать любые десятичные дроби. 3) На примере названных чисел объясняется сложение десятичных дробей, выводится правило сложения. Например: 4,283 4,283 1,7 1,700 ---------------- ------------ 5,983 5,983 Сложение десятичных дробей выполняется по одноименным разрядам начиная с наименьшего разряда. Здесь приписывание нулей в конце десятичной дроби это есть приведение к общему знаменателю обыкновенных дробей. 5. Решение задач: 1) по учебнику 2) У доски 3) индивидуальная работа с учащимися (работа по карточкам) 6. Закрепление урока Провести небольшой тест. 7. Итоги урока: Выставление оценок, повторение. 8. Домашнее задание |
Мұндай сабақтардың нәтижесінде екі сыныптың да тек жақсы нәтижеге жететіні айқындалды:
1) Бәсекеге деген қабілеттіліктің қалыптасуы;
2) Екі тілде де еркін жауап бере алу дағдысының қалыптасуы;
3) Орыс тілді оқушылардың мемлекеттік тілге деген ықыласының
артуы;
Әрине, екі тілде сабақ беру мұғалімнің шығармашылығы мен педагогикалық шеберлігіне тікелей байланысты екенін естен шығармауымыз жөн.
Ал бір сыныпқа жинақталған екі түрлі сыныптың алдымен тақырыптық-күнтізбелік жоспарын ыңғайлы етіп жсаған жөн, өйткені екі сыныпта өтілетін тақырыптардың мазмұндары бір-бірінен өте алшақ.
Мысалы, 5-6 сыныптағы математика пәнінен тақырыптық жоспарынан үзінді:
Сабақтың реті | Сабақтың тақырыбы | Сағат саны | ||
5 сынып | 6 сынып | |||
1-3 | 4 сыныпта өткенді қайталау | 5 сыныпта өткенді қайталау | 3 | |
4 | Санды өрнектер, әріпті өрнектер. | Қатынастар | 1 | |
5 | Тақырып бойынша есеп шығару | Тақырып бойынша есеп шығару | 1 | |
6 | Қосу мен көбейтудің ауыстырымдылық, терімділік қасиеттерін пайдаланып өрнектерді ықшамдау | Берілген қатынаста бөлу | 1 | |
7 | Тақырып бойынша есеп шығару | Тақырып бойынша есеп шығару | 1 | |
8 | Көбейтудің үлестірімділік қасиетін пайдаланып өрнектерді ықшамдау | Пропорция. Пропорцияның негізгі қасиеті | 1 | |
9-10 | Тақырып бойынша есеп шығару | Тақырып бойынша есеп шығару | 2 | |
11 | Теңдеу. | Тура пропорционал шамалар | 1 | |
12-13 | Тақырып бойынша есеп шығару | Тақырып бойынша есеп шығару | 2 | |
14 | Формулалар. | Масштаб. | 1 | |
15 | Тақырып бойынша есеп шығару | Кері пропорционал шамалар | 1 | |
16-17 | Қайталауға арналған жаттығулар | Қайталауға арналған жаттығулар | 2 | |
18 | Бақылау жұмысы | Бақылау жұмысы | 1 | |
19 | Қатемен жұмыс | Қатемен жұмыс | 1 |
Сабақ жоспары мынадай болмақ:
5 сынып | 6 сынып |
Сабақтың тақырыбы: | |
Формулалар. | Масштаб. |
Сабақтың мақсаты: | |
1. Оқушыларды формула ұғымымен таныстырып, оларды қолданып, есептеуге үйрету 2. Оқушылардың логикалық ойлау қабілетін,танымдық белсенділігін арттыру. 3. Оқушылардың пәнге деген қызығушылығын арттырып, ынтымақтастыққа тәрбиелеу. | 1. Оқушыларды масштаб ұғымымен, оларды қолдану салаларымен таныстырып, картаның масштабын табуды үйрету. 2. Оқушылардың логикалық ойлау қабілетін,танымдық белсенділігін арттыру. 3. Оқушылардың пәнге деген қызығушылығын арттырып, ынтымақтастыққа тәрбиелеу. |
Сабақтың барысы: | |
1.Ұйымдастыру сәті. 2. «Ой қозғау» (2 сыныпқа бірдей тапсырма беруге болады.) 3.Үй жұмысын тексеру 4.Жаңа тақырып түсіндіру 5.Есеп шығару (оқулық бойынша) 6.Жеке тапсырмалар орындату | 1.Ұйымдастыру сәті. 2.«Ой қозғау». » (2 сыныпқа бірдей тапсырма беруге болады.) 3.Үй жұмысын тексеру 4.Есеп шығару (жеке тапсырмалар) 5.Жаңа тақырып түсіндіру 6.Жаңа тақырыпты бекітуге арналған есептер шығару |
7.Сабақты бекіту: 5-сыныпқа сұрақ: формула деген не? 6-сыныпқа сұрақ: масштаб деген не? Енді, оқушылар бәріміз бірігіп масштаб табудың формуласын құрайық. Демек масштабты табу үшін сызбадағы кесінді ұзындығын жер бетіндегі қашықтыққа бөлеміз. М=С:Ж | |
8.Бағалау | |
9.Үй жұмысын беру |