ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 03.12.2023
Просмотров: 402
Скачиваний: 2
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Бөлімі | | ||||
Педагогтіңаты-жөні | | ||||
Күні: | | ||||
Сынып: | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: | |||
Сабақтыңтақырыбы | «Әділ ойын» және ынтымақтастық | ||||
Оқубағдарламасынасәйкесоқытумақсаттары | 6.2.1.1 - өзгермелі жағдайға жауап қайтара білу қимыл әрекеттерімен байланысты білімді анықтау және қолдана білу 6.2.6.1 - жарыс іс-әрекеттерін және төрелік ету ережелерін түсіне білу | ||||
Сабақтың мақсаты | Жарыста төрелік ету ережелерін меңгеру және түсіну мен қолдану. Қызықты ойындардарға байланысты баламалы нұсқаларын анықтау және қолдана білу, бірлескен жұмыс арқылы бірқатар төрелік жасау сапасын дамыту жолдарын қарастыу. | ||||
Сабақтың барысы. | | ||||
Сабақтыңкезеңі | Педагогтіңәрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |
Сабақтың басы | Уақытты жоспарлау: Дайындық бөлім: Спорттық киімдеріне назар аудару. Сәлемдесу. Жаңа сабақ түсіндіру, өтілу барысымен таныстыру. Қатардағы жаттығулар. Бұрылыстарды біркелкі орындау. Аяқтың ұшын, өкшесін дұрыс пайдалану. Жүрістегі жаттығулар. Жаттығуларды біркелкі, дұрыс орындау. Жүрістегі жаттығулардан жүгірістегі жаттығуларға көшу. Баяу жеңіл жүгіру. Арақашықтықты сақтау. Қол кеуденің алдында, аяқтың ұшымен жүгіру. Мұрынмен тыныс алу. Жүгірістегі жаттығулар. Бірте- бірте ақырындап жүріске көшу. Кең тыныс алу. Жүрісте үш лекпен бұрылып үш қатарға тұру. Жалпы дамыту, жетілдіру жаттығулары. | Дерек көзі: https://erketai.kz/bala-densauligi/balalarga-arnalgan-dene-jattigulari/ | Смайлик арқылы бір-бірін бағалау. | Дерек көзі: https://erketai.kz/bala-densauligi/balalarga-arnalgan-dene-jattigulari/ Ысқырғыш | |
Ортасы | Барлық ойыншылар екі командаға бөлінеді. Командалардың ішінде нөмірлер тәртібі бойынша саналу жүргізіледі. Командалардың әрбірінен тең қашықтықта бір доптан жатыр. Мұғалім еркін түрде ойыншының нөмірін атайды. Аталған нөмірлер жүгіріп шығады, доптарын көтереді және оны белгіленген сызыққа дейін жетелейді (оған дейінгі қашықтық екі команда үшін бірдей болуы керек), одан кейін кері бұрылып, допты жүргізумен бірге оралады және доптарын бастапқы қалпына қояды. Жеңімпаз өзінің командасына 1 ұпай әкеледі. Оқушылар «Соқыртеке» ойынын ойнайды (соқыр, жабайы «теке»). Бұл ойын ойынның барысында және одан кейін талқыланатын болатын тактиканы талап ететінін түсіндіріңіз. Оқушыларды үш топқа бөліңіз. Әрбір топта бір оқушыныңкөзі байланады (соқыр, жабайытеке). Осы топтағы қалған оқушылар олардың айналасына белгілі бір аумақта жиналады және көзі байланған ойыншыға тиісуге әрекет жасайды, бірақ ұсталынып қалмауы керек. Егер оқушы жүргізгішті ұстап алған болса, ол жаға жүргізгіш болады. Оқушылар тактиканы талқылау үшін, командада жұмыс істейотырып, әлеуметтік дағдыларын дамытады. Одан кейін олар, пайдаланған тактикасын, өздерін тиісуден қорғау үшін бейнелейді, ал «жүргізгіш» болса олардың еркін оқушыларды ұстап алу үшін қандай тактикасын пайдаланғандығын ойлауы керек. « соқыртеке» ойыны | Допты тізеге қысып жүгіреміз. Ойыншы допты соғып шығыршықты ортасынан өту. Допты домалатып аяқтың арасынан өтеміз . ойыншы қос допты қолдарына ұстап белгінің қасына қойып кеттедіекінүші ойыншы жүгіріп алып қайтады. баскетбол добын таяқшамен қысып белгіленген нүктеге деиін барып келеді . Допты домалатты алып жүреміз. | Форматив ті бағалау. ҚБ: Бас бармақ арқылы бір-бірін бағал | Оқылым, жазылым тапсырмалары. | |
Соңы | Оқушыларды 2 топқа бөлу, ойын түрлерімен танысу. 1. «Күн мен түн» ойының ойнау. 1 - ші топ - күн, 2 - ші топ түн болады. Мүғалім жүргізуші болады, Мұғалімнің айтуымен оқушылар жаттығу орындайды, күн деген кезде күндер қашып түндер қуады, түн деген кезде түндер қашып күндер қуады, қай топ көп оқушы ұстайды сол жеңіске жетеді. 2. «Допты тез бер» ойыны Оқушылар шеңбермен тұрып музыкамен бір біріне допты береді, мұғалім музыканы тоқтатқан кезде доп қай ойыншыда болады сол ойыннан шығады | Оқулықтағы қосымша тапсырмалар. | Бағдаршам көздері арқылы бір-бірін бағалау. | Дерек көзі: https://erketai.kz/bala-densauligi/balalarga-arnalgan-dene-jattigulari/ | |
Кері байланыс | «Бағдаршам» кері байланыс. | Сабақтан алған әсерлерін стикерге жазып, суретін жібереді. | | Кері байланыс тақтайшасы |
Бөлім | | ||||
Педагогтың аты-жөні | | ||||
Күні | | ||||
Сынып | Қатысушылар саны | Қатыспағандар саны | |||
Сабақтың тақырыбы | Қауіпсіздік ережесі. Допқа ие болу әдісінің негізгі элементерін дамыту | ||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 6.3.4.1 - денсаулықты нығайтуға бағытталған арнайы спорттық техника қауіпсіздігін, нормалары мен ережелерін түсіне білу | ||||
Сабақтың мақсаты | Допты қашықтыққа лақтыру әдісін қайталау Көзбен мөлшерлеуге, дәлдеу дағдыларын қалыптастыру. | ||||
Бағалау критерииі | Бір орында тұрып екі қолмен допты жоғарыдан берулі үйренеді Баскетбол сабағына қойылатын негізгі талартарды игереді. ойында әдіс-тәсілдер пайдалана алады. | ||||
Сабақтың кезеңі/ уақыты | Мұғалімнің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |
Басы | Сабақтыңтақырыбымен, оқытумақсатымен, жетістіккритериилеріментаныстыру. Сабақтыңнегізгімақсатын айту Қауіпсіздік ережесімен таныстыру. Жалпы жүру, жүгіру жатығулары Дем алу, дем басу Жалпы дамыту жатығулары Сабақтың тақырыбына көшер алдында кішігірім «Активити» ойыны: «Кім жылдам?» Оқушылар жұптасып бір біріне арқамен отырады, мұғалім екі қолын көтеріп ысқырып қай қолды түсірсе сол жақтағы оқушылар орнынан тұра қашуы тиіс, екінші топ оларды ұстап алулары керек. Ойынның мақсаты: оқушылар жылдам орнынан тұрып залдың қабырғасына жетуі тиіс, екінші топ оларды дереу ұстап алу керек. Бұл ойын оқушылардың ептілігін, жылдамдығын, тез шешім қабылдау әрекетін арттырады. Залда айнала жүгіру жаттығулары: а) жүгіру ә) Оң жақ иықпен адымдап секіру. б) Сол жақ иықпен адымдап секіру. в) Қолды жамбасқа қойып аяқты артқа серпе жүгіру. г) Қолды алға ұстап, тізені жоғары көтеріп жүгіру. Қозғалыста адымдап жүріп, орындау жаттығулары. а) Қолды иыққа қойып айналдыру. ә) Әр адымға денені жан-жаққа иілдіру. б) Аяқтың ұшымен жүру. в) Өкшемен жүру. г) Аяқтың сырт және іш жағымен жүру. д) Отырып қаздар жүрісі. (қол белде) е) Отырып секіріп жүру. (кузнечик) ж) Жай жүріп, демді қалыпқа келтіру. | Оқушы өз жұбын табады Әдіс арқылы қайталау Сұрақ жауап орындады | Қол шапалақ | Қосымша 1. Презентация | |
Ортасы | Сабақтың тақырыбына байланысты оқушыларды жұпқа бөліп, «Дойбы» ойынын ойнату. Допты алып жүру тәсілдері: а) оң қолымен жүру. ә) сол қолымен жүру. б) оң және сол қолымен алма кезек жүру. в) допты қолымен жүргізіп себетке лақтыру. Допты екі қолымен кеудеден беру және ұстау тәсілі. а) Кеуде тұстан қолды жаза сілтеп допты лақтыру. (қозғалыста, орын ауыстырып) ә) Кеуде тұстан қолды жаза сілтеп допты еден арқылы лақтыру. (қозғалыста, орын ауыстырып). Эстафеталық ойын. а) Жай жүріп, демді қалыпқа келтіру. Ойын ережесі. 1. Доппен жүгіруге рұқсат етілмейді, ойыншы екі қадам жасауға болады, үшіншісінде допты басқа ойыншыға беру керек. 2. Егер аулаушы допты ауада немесе қарсыластың серпілісі кезінде қағып алса, доп ұсталынған болып есептеледі. 3. Бір уақытта екі ойыншы допты қағып алса, онда дауды шешуші доп беріледі. | ойын барысында тактикалық әрекеттерді дұрыс қолданды қандай стратегиялар қолданатын ойын барысында көрсетеді ойын жағдайында барлығы жүзеге асатын тактикалық тәсілдерді көрсетедіә | Смаликтер арқылы ҚБ өзін өзі бағалау ҚБ От шашу ҚБ Бағдаршам | Әр әрекет үшін үлкен бос кеңістік. Ноутбуктар. Баскетбол ойынның үзіндісіне сілтеме: https://www.youtube.com/watch?v=efNUV8l5FVc_ Файл: №1-карточка, файл: №2- | |
Сабақтыңсоңы |
| Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. | | Рефлексия парағы |
Бөлім | | ||||
Педагогтың аты-жөні | | ||||
Күні | | ||||
Сынып | Қатысушылар саны | Қатыспағандар саны | |||
Сабақтың тақырыбы | Қауіпсіздік ережесі. Допқа ие болу әдісінің негізгі элементерін дамыту | ||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 6.3.4.1 - денсаулықты нығайтуға бағытталған арнайы спорттық техника қауіпсіздігін, нормалары мен ережелерін түсіне білу | ||||
Сабақтың мақсаты | Әр түрлі дене белсенділігін дамытуға байланысты жаттығуларды меңгеру және қимыл-әрекеттерді бір-бірімен байланыстыру, қозғалыстардың маңыздылығын түсіну, қолдану. | ||||
Бағалау критерииі | Жаттығуларға байланысты баламалы нұсқаларын анықтау және қолдана білуі, бірлескен жұмыс арқылы бірқатар дене сапасын дамыту жолдарын қарастыу. | ||||
Сабақтың кезеңі/ уақыты | Мұғалімнің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |
Басы |
| Оқушы өз жұбын табады Әдіс арқылы қайталау Сұрақ жауап орындайды | Қол шапалақ | АКТ http://tankaz.kz Электронды оқулық | |
Ортасы | . Волейбол ережісні айтып есетеріне салып доппен жаттығулар істету.
- екіден сетка арқылы допты бірі-біріне лақтыру; - допты екі қолмен соққан допты қабылдап алу Үйретілген ереже бойынша волейбол ойнау Үйретілген ереже бойынша баскетбол ойнату. Қателерін түзеп отыру. Доп лақтыру тәсілдеріне назар аударып Допты лақтыру тәсілдерін көрсетіп отыру. Доппен жүру тәсілдерінің дұрыс орындалуын қадағалау. Қателіктерін дұрыстау түсіндіру, бағалау. Допты шамаң келгенше кеудеден беріп және қағып алу. Допты тура құрбысына дәл беру керек. Жаттығулардың дұрыс жасалуына назар аудару. Тыныс орнықтыратын және дамытатын жаттығуларға баса көңіл аудару. | Допты тізеге қысып жүгіреміз. Ойыншы допты соғып шығыршықты ортасынан өту. Допты домалатып аяқтың арасынан өтеміз . ойыншы қос допты қолдарына ұстап белгінің қасына қойып кеттедіекінүші ойыншы жүгіріп алып қайтады. баскетбол добын таяқшамен қысып белгіленген нүктеге деиін барып келеді . Допты домалатты алып жүреміз. | Смаликтер арқылы ҚБ өзін өзі бағалау ҚБ «Бәрекелді,әттеген-ай» Бағалау парақшасын толтырады. ҚБ Бағдаршам | Үлкен, бос кеңістік. Оқушылардың әр тобына арналған баскетбол шығыршықтары (бейімделгіш биіктігімен). Бор (қосымша). Әр оқушыға арналған баскетбол добы, маркерлер. Ату (допты лақтыру) – келесі мысалдарды қараңыз, ату 1-ші және 2-ші бөлімдер: | |
Сабақтыңсоңы | Қорытынды. -Бүгінгі сабақтан не білдіңдер? -Сендер үшін не маңызды болды? -Сабақтың басында айтылған мақсатымызға жеттік пе? - (ҚБ)Бүгінгі сабаққа барлығымыз жақсы қатыстық. Бас бармақ арқылы озімізді бағалайық. Рефлексия: Балалар алған білімдері бойынша өздерін өздері бағалайды. Бағалаудың үш сатысына стикерлер жапсырады.1. | Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. | | Рефлексия парағы |
Бөлім | | ||||
Педагогтың аты-жөні | | ||||
Күні | | ||||
Сынып | Қатысушылар саны | Қатыспағандар саны | |||
Сабақтың тақырыбы | Қауіпсіздік ережесі. Допқа ие болу әдісінің негізгі элементерін дамыту | ||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 6.1.1.1 аз ауқымды арнайы спорттық қозғалыс әрекеттерінің дәлдігін бақылауды және үйлесімділікті дамытуға арналған қимыл-қозғалысты дағдыларын қолдану | ||||
Сабақтың мақсаты | Оқушылар: - әр түрлі физикалық жаттығуларда қозғалыстардың комбинацияларын құруды және қолдануды біледі; - әр түрлі физикалық жаттығуларда қозғалыс комбинациялар реттілігін құрастыра біледі. | ||||
Бағалау критерииі | қозғалыс комбинацияларын құрып қолдана алады; жылдамдық пен үйлесімдіктің арнайы жаттығулар кешенін құрастырып көрсете алады; - ойын кеңістігінде бағдар жасай алады. | ||||
Сабақтың кезеңі/ уақыты | Мұғалімнің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |
Басы | (Сапқа тұру. Рапорт тапсыру.Сабақтың тақырыбын хабарлау. Орыннан оңға, солға бұрылу. Техника қауіпсіздігі Саптық жаттығулар. Ж.Д.Ж. қозғалыста Ж.Д.Ж.бір орында. Аяқты артқа бүгіп жүгіру Тізені жоғары қөтеріп жүгіру. Оң жақ иықпен адымдап секіру. Сол жақ иықпен адымдап секіру Әрбір адымда секіріп жүгіру | Оқушы өз жұбын табады Әдіс арқылы қайталау Сұрақ жауап орындайды | Қол шапалақ | | |
Ортасы | Арнайы бейімделу жаттығулары. а) допты жоғары лақтырып қағып алу. ә) допты желкеге қойып , жіберіп қалып артпен қағып алу. б) допты белімізден айналдыру. в) допты бел тұсында артқа ұстап, алдымызға лақтырып қағып алу. г) допты аяқтың арасынан өткізу. а) бір орында тұрып допты жерге соғу және қабырғаға допты екі қолмен лақтырып беру, қабылдау ә) қарама-қарсы тұрып допты жерге соғып жүру тоқтау, қайта жүру досына екі қолмен кеуде тұстан беру, қабылдау б) Допты оң, сол және екі қолмен алма кезек допты алып жүру, досына екі қолмен кеуде тұстан беру, қабылдау. в) допты оң,сол және екі қолмен алма кезек допты алып жүгіру, досына екі қолмен кеуде тұстан беру,қабылдау. г) допты қиғаш бағытымен алдымен, қапталмен алып жүру,досына екі қолмен кеуде тұстан беру қабылдау. Эстафеталық ойын өткізу, баскетбол элементтерімен. | ойын барысында тактикалық әрекеттерді дұрыс қолданды қандай стратегиялар қолданатын ойын барысында көрсетеді ойын жағдайында барлығы жүзеге асатын тактикалық тәсілдерді көрсетеді Жүріп, арақашықтықты сақтап, жүгіруді толық, дұрыс орындау керек, тоқырыптық негізгі жаттығуларын көрсетіп, түсіндіреді. | Бас бармақ ҚБ «Бәрекелді,әттеген-ай» Бағалау парақшасын толтырады. ҚБ Бағдаршам | Ысқырық Пазлдар Бағалау парағы Интербелсен-ді тақта Ысқырық «Доп», стикер | |
Сабақтыңсоңы | «Қар кесегі» тәсілі арқылы оқушылар өтілген тақырып бойынша бірнеше сұрақ дайындап, бір-біріне лақтырады. Сол арқылы сабақты қорытындылайды. «Бес саусақ» тәсілі. Оқушылар параққа алақандарын қойып, оны жиегімен қаламмен айналдырып өтеді. Осыдан соң олар сабақ туралы мынандай сұрақтарға жауап беріп, салынған саусақтарына жазады: Бас бармақ - бүгін сабақта ең құнды мәселе қандай болды? Балалы үйрек – мен топта/жұпта қалай жұмыс жасадым? Ортан терек – мен бүгін қандай білім мен тәжірибе алдым? Шылдыр шүмек – сабақ маған ұнады ма? Неліктен? Кішкентай бөбек – мен сабақта өзімді қалайша сезіндім? | Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. | | Рефлексия парағы |
Бөлім | | ||||
Педагогтың аты-жөні | | ||||
Күні | | ||||
Сынып | Қатысушылар саны | Қатыспағандар саны | |||
Сабақтың тақырыбы | Ойын кезінде алаңда бағдарлау дағдыларын оқып үйрену. | ||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 6.1.2.1 - қимыл-қозғалыс комбинацияларын және олардың кейбір жаттығулардағы реттілігін құру және орындау | ||||
Сабақтың мақсаты | Оқушылар: - әр түрлі физикалық жаттығуларда қозғалыстардың комбинацияларын құруды және қолдануды біледі; - әр түрлі физикалық жаттығуларда қозғалыс комбинациялар реттілігін құрастыра біледі. | ||||
Бағалау критерииі | - қозғалыс комбинацияларын құрып қолдана алады; - жылдамдық пен үйлесімдіктің арнайы жаттығулар кешенін құрастырып көрсете алады; - ойын кеңістігінде бағдар жасай алады. | ||||
Сабақтың кезеңі/ уақыты | Мұғалімнің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |
Басы | Мұғалім оқушылармен амандасады. Содан кейін ол оқушыларға келесі сұрақтарды талқылауды ұсынады: - басқыншылық ойындарда ойын кеңістігінде қандай бағдарлау дағдылары қажет? - жылдамдық пен үйлестіруді қалай дамытуға болады? Жүру барысындағы жаттығулар. а) аяқ ұшымен б) өкшемен в) жартылай отырып г) толық отырып д) саптық жүріс Жүгіру барысындағы жаттығулар. а) жай жүгіру б) аяқты алға сермеп в) тізені жоғары көтеріп г) өкшені жамбасқа лақтырып д) оң жақ қапталға тіркемей адым е) сол жақ қапталға тіркемей адым ж) арқамен жүгіру з) жылдамдыққа и) тынысты қалыпқа келтіру Жалпы денені жетілдіру жаттығулары 1.Бір қалыпты аяқ иық көлемінде, қол белде 1-4 басты оң жаққа, 5-8 сол жаққа айналдыру. 2.Бір қалыпты аяқ иық көлемінде, қол белде 1-басты оң жаққа, 2-сол жаққа, 3-артқа, 4-алға еңкейтеміз. 3.Бір қалыпты аяқ иық көлемінде қол иықта 1-4 иықты алдыға, 5-8 артқа айналдырамыз 4.Бір қалыпты аяқ иық көлемінде оң қол жоғары, сол қол төменде 1-2оң қол артқа кереміз 3-4 сол қолды артқа кереміз. 5.Бір қалыпты аяқ иық көлемінде, қол кеуде алдында бүгілу. 1-2 қолды кеуде алдында бүгіп кереміз 3-4 қолды жазып кереміз. 6.Бір қалыпты аяқ иық көлемінде, оң қол жоғарыда, сол қол белде 1-2 кеудені сол жақа еңкейтеміз 3-4 қолды ауыстырып еңкейтеміз 7.Бір қалыпты аяқ иық көлемінде, қол белде 1- оң аяққа еңкейеміз 2- ортаға 3- сол 4- Бір қалыпты 8.Бір қалыпты аяқ иық көлемінде қол төменде 1- қол жоғарыда 2- қол алға еңкейеміз 3- отырамыз 4- Бір қалыпты 9.Бір қалыпты аяқ иық көлемінде қол белде 1-2 оң аяққа 3-4 сол аяққа 5-8 қос аяқпен секіреміз Тапсырманың дескриптерлері: - жылдамдық пен үйлесімдіктің арнайы жаттығулар кешенін құрастырып көрсете алады; - жаттығуларды орындаған кезде аралық пен ара қашықтықты сақтайды; - жаттығуларды орындаған кезде бірде бір төртбұрышты өткізбейді; - жаттығуларды қатесіз орындайды. Формативтік бағалау: Мұғалім «бағдаршам» әдісін қолданады (әр түсті дөңгелек карточкалары): жасыл – тамаша, сары – жақсы, қызыл – қанағаттанарлық. | Оқушы өз жұбын табады Әдіс арқылы қайталау Сұрақ жауап орындайды | Қол шапалақ | Сурет суреттер Семантикалық карта | |
Ортасы | Жалпы оқушыларды сапқа тұрғызып жаңа сабақты түсіндіру. Акробатикалык алға қарай тоңқалаң асу, денені жинақтап алып аударылып түсу. Оған керісінше, артқа қарай домалап, асып түсу, жаттығудың аяқ кезінде қолды тіреу арқылы денені аударып түсіру. Алғада, артқада домалап түсуді орындау үшін жинақталу қажет. Жинақталуды үйренген соң, бастапқыда біреудің көмегі арқылы, алға қарай домалап түсуге көшу керек. Оқушы жүрелеп отырады, бас екі тізенің арасына қарай еңкейтіледі. Аяқты тіреп итерілу қарсаңында және домалап түсудің алдында басын төсенішке тигізбей екі тізесіне қарай жақындатады, сөйтіп, денені бірден аударып түсуге көмектеседі. Артқа қарай домалап түсуде әуелі шалқалап жатып, қолды иықтан асыра тіреу арқылы артқа тербетілеуден бастаған жөн. Сосын жауырынға тұрған қалыптан артқа қарай аударылып, қолды иықтан асыра еденге тигізіп қайтадан жүрелеп отыру. Келесі кезек-жүрелеп отырудан артқа домалап түсу, қолды тіреп тізерлеп отыру; домалап асып түсіп, аяқты алшақ қойып тіреп тұру; артқа қарай домалап асып түсу. Жүреден жартылай отырып, артқа тоңқалаң асу, аяқты түзу ұстап жауырынмен тұру, сосын алға тоңқалаң асу, соңында түзуленген аяқты жіберіп, алақанмен еденге тірелу, қайтадан қалпына келу. Дәл осылай, бірақ қолмен ешнәрсеге тірелмеу керек.Тапсырманың дескриптерлері: - қауіпсіздік техникасын сақтайды; - ойын кеңістігінде бағдар жасай алады; - қашушы шеңберден алыстамайды; - қашушы шеңбердің ортасынан жүгіріп өтпейді. Формативтік бағалау: Мұғалім оқушыларға бін бірі бағалау әдісін қолдануға ұсынады («бас бармақ» әдісі): бас бармақ жоғары – тамаша, бас бармақ – көлденең – жақсы, бас бармақ төмен – қанағаттанарлық. Сұраңыз: Бұл ойын қандай физикалық қасиеттерді дамытады? | Сұрақтар қорапшасынан» алынған түрлі деңгейдегі тапсырмаларды орындайды. жылдамдық пен үйлесімдіктің арнайы жаттығулар кешенін құрастырып көрсете алады; - жаттығуларды орындаған кезде аралық пен ара қашықтықты сақтайды; - жаттығуларды орындаған кезде бірде бір төртбұрышты өткізбейді; - жаттығуларды қатесіз орындайды. | | Мұғалім ысқырығы Керекті спорттық жабдықтар және инвентарь: Кроссқа дайындық ресурстары: https://www.youtube.com/watch?v=X4wNW8dp2YU | |
Сабақтыңсоңы | Сабақты қорытындылау:
| Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. | | Рефлексия парағы |