ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 03.12.2023
Просмотров: 23
Скачиваний: 1
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Қысқа мерзімді жоспар | ||||||||||||||||||
Пән: Қазақ тілі Т2 | Бөлім:7- бөлім Тағам және суын | |||||||||||||||||
Күні : | Педагогтің аты-жөні: | |||||||||||||||||
Сынып: 1 | Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : | |||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы: 5. Мен алма жеймін | ||||||||||||||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары | 1.1.5.1 мәтіннің тақырыбын иллюстрациясы арқылы болжау; 1.2.6.1мұғалімнің қолдауымен ә, ө, ү, ұ, і, ң, қ, ғ, һ дыбыстарын артикуляциялау | |||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты : | мәтіннің тақырыбын иллюстрациясы арқылы болжай алады; мұғалімнің қолдауымен ә, ө, ү, ұ, і, ң, қ, ғ, һ дыбыстарын артикуляциялай алады. | |||||||||||||||||
Сабақтың барысы | ||||||||||||||||||
Сабақтың кезеңі/уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||||||||||||||
Сабақтың басы (5 минут) | «Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: Мақсаты: мейірімді болуға, қамқор болуға, қарапайым болуға баулу. Оқушылармен амандасу, түгендеу Сәлеметсіңдер ме, балалар! -Балалар, бүгінгі сабақта сендерді көргеніме қуаныштымын! -Ал, балалар сендердің бүгінгі сабақта көңіл-күйлерің қандай? Үй жұмысын тексеру Сабақтың тақырыбын, мазмұнын суреттер арқылы болжайды. «Көңіл-күй аралы» стратегиясы (текшелердің түсі арқылы топқа бөлу) «Дос», «Достық», «Жолдас» топтары | «Қол шапалақ» | Слайд | |||||||||||||||
Сабақтың ортасы (6-37 минут) | 1.Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады: Айтылым Тыңдалым. 1- тапсырма Тыңда. Суретке қара. Қайтала. Сұраққа жауап бер. Есте сақта! Мен барамын/ Біз барамыз 3.Айтылым. 2-тапсырма Суретке қара. Толықтырып айт. Сергіту сәті Тыңдалым Айтылым Оқушы қажеттіктеріне қарай қолдау көрсетіп, қосымша түсіндіреді ЕББҚ (Зейін тапшылығы және гипербелсенділік синдромы (ЗТГС) жеке қолдау көрсетіледі «Автор орындығы» әдісі арқылы сұрақтарға жауап беру | Тыңдалым,айтылым. Жаңа сөздерді жазады, сөз тіркестерін, сөйлем құрастырады. Айтылым «Не көп?» ойыны. Берілген суреттерден көп заттарды тауып, сол арқылы сабақтың тақырыбын анықтайды. - Балалар тақтаға қараңдар? Не көріп тұрсыңдар? - Бұл суреттердің ішінде қандай заттар көп болып тұр? Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарын таныстыру. - Бұл не? (Бұл жемістер) - Бұл жемістер бізге не үшін керек? Қалай ойлайсыңдар? ( Иә, жеу үшін қажет, себебі пайдалы) - Қалай ойлайсыңдар біз бүгін сабақта не істейміз? Тыңдайық «Жұбыңды тап!» - Балалар, мен сендерге суреттер мен сөздерді таратып беремін. Ал, сендер осы суреттер мен сөздер арқылы өз жұптарынды табасыңдар. Сосын бірге отырасыңдар. Бұл суретке сипаттама бересіңдер. - Мысалы: Мынау – алма. Ол жасыл, дәмді, қатты. - Кім түсінбеді? Түсінікті ме? Сөздер мен суреттерді сәйкестендіру арқылы жұпқа бөлінеді. Өз жұбының жемісін атап, сипаттайды. Тақтаға іліп қояды. Осылай тақырыпқа қатысты жаңа сөздермен танысады. Айтайық «Сыңарын тап». Оқушылар жеміс атауларын оқып, суретпен сәйкестендіреді. Түпнұсқамен салыстыру арқылы өзін-өзі тексереді. Сөздерді дұрыс оқиды.
Сергіту сәтін орындайды. Атама сәлем беремін! Әжеме сәлем беремін! Әкеме сәлем беремін! Анама сәлем беремін! Досыма сәлем беремін! Бәрін де жақсы көремін! Айтылым Мұғалім аудио дискті қосады 1 рет тыңдатады. Екінші рет тоқтатып отырып, аталған суретті боятады. Сөйтіп мұғалім бояту және көрсету арқылы оқушылардың сөздерді меңгерген меңгермегенін анықтайды. | «Табыс баспалдағы» Дескриптор: 1.Бейнежазба мазмұнын түсінеді. 2.Берілген сұрақтарға жауап береді. Дескриптор: -Өзінің отбасы мүшелерін әңгімелейді. «Қол шапалақ» Өзара бағалау: «Тамаша», «Жақсы», «Ойлан» Дескриптор: 1.Жаңа сөздерді орынды қолданады. 2.Суретке сәйкес ауызша сұхбат құрайды. «Белсенділік таныт» стратегиясы | Оқулық сөздік слайд Тақтада отбасы мүшерінің суреттері беріледі. Суретті сөйлету. Мұғалімнің мадақтау сөздері «жарайсың», «бәрекелді», «тамаша», «ғажап», «үнсіз басын сипау» Слайд Оқулық Оқулық слайд | ||||||||||||||
Сабақтың соңы 3 минут | Үй тапсырмасын беру : Тақпақ жаттау | | ||||||||||||||||
Кері байланыс «Түрлі- түсті смайликтер» | Өз деңгейлерін анықтайды. | | ||||||||||||||||
Бағалау | Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. |