Файл: Мектеп Солтстік азастан облысы Шал аын ауданыны Крещенка орта мектебі кмм.docx
ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 03.12.2023
Просмотров: 18
Скачиваний: 1
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ САБАҚ ЖОСПАРЫ
Ұзақ мерзімді жоспардың бөлімі: Мәдени мұра | Мектеп: «Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданының Крещенка орта мектебі» КММ | |||||||||||||||||||||||||||
Пәні: Қазақ тілі | Мұғалімнің аты-жөні: Алибаев Ринат Булатович | |||||||||||||||||||||||||||
Сынып: 4 | Қатысқандар: | Қатыспағандар: | ||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы: Зергерлік бұйымдар | ||||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары | 4.1.3.1* - тыңдаған материалдың (ұзақтығы 2-2,5 мин) мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру/сөйлемді толықтыру және түйінді тұстарын анықтау/кесте толтыру/кластер құрастыру/болжау (тыңдалым) | |||||||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары | Оқушылар барлығы орындай алады: | |||||||||||||||||||||||||||
тыңдаған материалдың мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беріп, сөйлемдерді толықтырып, кластер құрастыра алады. | ||||||||||||||||||||||||||||
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: | ||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||
Оқушылар кейбірі орындай алады: | ||||||||||||||||||||||||||||
құрастырған кластерді қорғай алады. Саралау: сабақ мақсаттары оқу мақсаттарының негізінде оқушылардың қажеттіліктерін ескере отырып сараланып алынды | ||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері |
| |||||||||||||||||||||||||||
Алдыңғы оқу: | зергерлік бұйымдар туралы жалпы түсінік бар | |||||||||||||||||||||||||||
Жоспар | ||||||||||||||||||||||||||||
Жоспарланған уақыт | Мұғалімнің/Оқушының іс-әрекеттері | Ресурстар | ||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 11.25 – 11.26 (1 минут) | Мұғалім - оқушылармен амандасады Оқушылар - мұғаліммен амандасады | | ||||||||||||||||||||||||||
«Адасқан сөзді тап» әдісі (Жеке жұмыс) 11.26 – 11.31 (5 минут) | Мұғалім - нұсқау беру арқылы өтілген тақырып бойынша білімдерін тексереді Нұсқау: 1. Қабырғаға суреттер ілінеді 2. Алдарына бір сөзі түсіп қалған сөйлемдер беріледі 3. Суреттің атауын көп нүктенің орнына жазады Сөйлемдер Әжем басына ақ ... орайды. Анам үстіне ою-өрнектермен безендірілген ... киеді. Атам басына ..., үстіне қазақы ... киеді. Оқушылар - нұсқау бойынша тапсырманы орындайды Саралау: Қабілеті жоғары оқушылар бірнеше сурет атауын естеріне сақтаса. Қабілеті төмен оқушылар бір сурет атауын естеріне сақтайды. Қалыптастырушы бағалау: «Үш шапалақ» әдісі оқушылар бір-бірін бағалайды | | ||||||||||||||||||||||||||
Оқу мақсаты мен сабақ мақсатын таныстыру 11.31 – 11.33 (2 минут) | Мұғалім - оқу мақсатын интербеленді тақтадан көрсетеді, А4 парағын жазылған нұсқасын алдарына таратып беріп, оқып береді Оқушылар - оқушылар оқу мақсатының негізінде сабақ мақсаттарын анықтайды Саралау: аудиал мен визуал оқушыларға қолдау көрсетіледі | | ||||||||||||||||||||||||||
«Триггерлік суреттер» тәсілі 11.33– 11.36 (3 минут) | Мұғалім - тақтаға тақырыпқа қатысты сурет және сұрақ белгісінің суретін іледі - оқушыларға сұрақтар қояды Оқушылар - суретке мұқият қарайды - мұғалім қойған сұрақтарға жауап беру арқылы, сабақтың тақырыбын болжайды | | ||||||||||||||||||||||||||
«Сиқырлы орындық» әдісі 11.36 – 11.37 (1 минут) | Мұғалім - орындықты ортаға қояды - орындықтың үстіне суреттер (білезік, жүзік) қояды Оқушылар - суреттерді алады - суреттер арқылы екі топқа бөлінеді | | ||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 11.37 – 11.42 (5 минут) | Мұғалім - аудиал оқушыларға тақырып бойынша аудиомәтінді тыңдатады - визуал оқушыларға мәтінді алдарына таратып береді Тыңдалым мәтіні – Алдымен құтыны қыздырамыз. Содан соң оған алтынды саламыз. Оны ерітеміз. Алтынға мыс пен күміс қосамыз. Бұл сонда сапалы болады. Одан кейін еріген алтынды жіп секілді созамыз. Содан кейін оны керекті мөлшерде кесеміз. Ең соңында майысты-рып, шынжыр жасаймыз. Әзірге осы жетеді. Сендер нағыз зергер болғанда жүзік беремін. Ол жүзік – маңызды құжат. Зергер екендеріңді растайды. – Керемет, біз көне тиындарды өзіміз жасап аламыз. – Бүгін емес. Ертең жасаймыз. Н. Дәулеткереева Оқушылар - аудиал оқушылар аудиомәтінді тыңдайды - визуал оқушылар мәтінді оқиды - негізгі ақпараттарды түртіп отырады - түсінгендерін топ ішінде талқылайды Саралау: аудиал мен визуал оқушыларға қолдау көрсетіледі | аудиомәтін | ||||||||||||||||||||||||||
«Шахматтық тақтайша» әдісі (Топтық жұмыс) 11.42 – 11.52 (10 минут) | Мұғалім - оқушыларға тапсырма береді Тапсырма 1. Сұрақтар құрастырындар (5-cұрақ, 5-жауап, 5-сөйлемнің басы, 5-cөйлемнің соны) 2. Шахматтық тақтайшаға енгізіндер 3. Топтар жасаған шахматтық тақтайшамен алмасып тапсырманы орындандар
Оқушылар - берілген тапсырманы орындайды Саралау: уақытты үнемдеу мақсатында оқушыларға шахматтық тақтайша дайын түрде беріледі Қалыптастырушы бағалау: топ ішінде оқушылар бір-бірін ауызша бағалайды | шахматтық тақтайша, домино сүйектері
| ||||||||||||||||||||||||||
Кластер қорғау (Топтық жұмыс) 11.52 – 12.00 (8 минут) | Мұғалім - нұсқау беру арқылы тапсырманы орындатады Нұсқау: 1. Өздері жасаған бір затты еске түсіреді 2. Оның дайындалу ретін кластерге түсіреді 3. Құрған кластерді қорғайды Оқушылар - нұсқау бойынша тапсырманы орындайды Қалыптастырушы бағалау: топтар бір-бірін ауызша бағалайды | постер | ||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 12.00 – 12.05 (5 минут) | Кері байланыс. «Бес саусақ» Бас бармақ – мен үшін маңызды және қызық Сұқ саусақ – маған қиын болды Ортаншы саусақ – сұрақтарым бар Төртінші саусақ – менің көңіл күйім Бесінші саусақ – білгім келеді. Мұғалімге арналған ескертпе: Қағаздың бетіне өз қолдарын айналдыра сызады. Әр саусақтың – өзінің орны/позициясы бар, солар бойынша өз ойларын айтады. | | ||||||||||||||||||||||||||
Қосымша ақпарат | ||||||||||||||||||||||||||||
Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? | Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? | |||||||||||||||||||||||||||
| | |||||||||||||||||||||||||||
Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? (тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге? | Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз. | |||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты) 1: 2: Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты) 1: 2: Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім? 1: 2: |