Файл: М. Мметова атындаы ызылорда педагогикалы жоары колледжі Саба жоспары.docx
ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 03.12.2023
Просмотров: 20
Скачиваний: 1
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
М.Мәметова атындағы Қызылорда педагогикалық жоғары колледжі
Сабақ жоспары
BOPPPS моделі бойынша сабақты жоспарлау
(сабақ тақырыбы)
Модуль /пән атауы: КМ 3 Білім беру үдерісін әдістемелік қамтамасыз етуді жүзеге асыру
Дайындаған оқытушы: Р.П.Абайдуллаева
Күні: 13.10.2022 ж.
-
Жалпы мәліметтер
Курсы: 2 оқу жылы: 2022-2023 ж.ж. топ: ИИ-21
-
Мақсаты, міндеттері
-
BOPPPS моделі бойынша сабақтың негізгі кезеңдерін біледі; -
BOPPPS моделі бойынша сабақтың мақсатын қалыптастыруды біледі; -
BOPPPS моделі бойынша сабақ жоспарын жасау практикалық дағдыларын игереді.
Сабақты жабдықтау
Оқу-әдістемелік құрал-жабдықтар, анықтамалық әдебиеттер
1.https://ust.kz/powerpoint/boppps_bops_modeli_boiynsa_sabaq_josparyn_qury-286432.
2. https://multiurok.ru/blog/boppps-modeli-boiynsha-sabakty-zhosparlau.html
3. https://videouroki.net/razrabotki/blum-taksonomiiasy-boiynsha-sabak-zhosparyn-k-u-ru.html
4. https://kasipkor.kz/wp-content/uploads/2021/05/Тема-21-и-22.pdf
Техникалық құралдар: дидактикалық материалдар, смартфондар, дербес компьютерлер, интерактивті тақта, презентация, бейнеролик
-
Сабақтың барысы
1. Ұйымдастыру-мақсаттық кезеңі
а) Оқу жұмысын ұйымдастыру
б) Студенттердің эмоциялық психологиялық дайындығын қалыптастыру
«Менің минутым» жаттығуы («Нәзіктік» музыкалық композициясына)
Жаттығудың мақсаты: студенттердің іс-әрекетін диагностикалау
Уақытты дәл сезу - шындықты адекватты қабылдаудың және адамның жоғары жұмыс қабілетінің дәлелі.
Мен студенттерге дайындалуды, еркін отыруды, демалуды, көзің жабуды ұсынамын. Менің сигналым бойынша бәрі бір уақытта өздері бір минут санай бастайды, яғни. 60-қа дейін санайды. «Аяқтады!» командасынан кейін. Нөмір барлығының есінде.
Есептік жазба 40-56 сандарында аяқталса, бұл нашар өнімділікті көрсетеді
57-63 сізде қазіргі уақытта жоғары тиімділік бар және ашуға дайынсыз
63 және одан жоғары - сіз стресстесіз, сондықтан сізге күлімсіреп, ойларыңызды ретке келтіру керек, осылайша жұмысқа бейімделу керек.
2. Үй тапсырмасын сұрау
Learning Apps қосымша арқылы
"Арабская грамота" әдісі арқылы бүгінгі сабақтың тақырыбын табу: BOPPPS ДС СБҚ ЖСПРЛ
Сабақтың тақырыбын баяндаған соң: " BOPPPS моделі бойынша сабақ жоспарлау " студенттерді бір-біріне бұрып "Тақырыптық теннис" пайдаланамын: әңгімелесушіге осы тақырыпты оқыту бойынша күтетін үміттері, бастан кешкен күмәндері туралы айтуды ұсынамын. Бұл ретте балалардың пікірі бағаланбайды, сыналмайды. Оқушылардың «BOPPPS моделі бойынша сабақты жоспарлау» тақырыбы бойынша қажетті білім мен дағдыларды меңгеруі үшін бұл тақырыпты қолжетімді етіп түсіндіруге тырысатынымды айтамын.
2. Практикалық жұмыс
- «Flippiti» on-lain платформа арқылы оқушылар кездейсоқ таңдау бойынша 3 топқа бөлінеді.
- Қалай ойлайсыз сұрақ қою немесе жауап беру оңай ма?
«Ойлай білгендер сұрақ қоя біледі» Э.Кинг
Cұрақтарға кезек
Практикалық жұмыс
Тапсырма 1.
Сабақ жоспарын дұрыс тәртіпте бөліңіз және кезеңді сипаттаңыз (5-10 минут)
S
P
P
O
B
P
Тапсырма 2. «Main map» стратегиясы бойынша жұмыс
Тапсырма 3.
Мұғалім сыныпқа кірер алдында қандай мақсаттар мен нақты міндеттер қояды деп ойлап көрдіңіз бе? Тақырып бойынша білімді қайталау, жалпылау немесе жүйелеу ...? Дағдыларды түзету керек пе? Пәнге қызығушылық тудыру? ...
Әртүрлі деңгейлердің қалай байланысты екенін талдауды ұсынамын.
Мақсаттардың қалай орындалғанын іс жүзінде тексеру мүмкін бе?
Миға шабуыл
Сабақ жоспарын құру.
Сабақ барысы | ||
Сабақтың кезеңдері | Тапсырмалары | Жұмыс формасы |
| | |
Bridging-in Көпірлер салу | Микромақсаты: | |
Outcome Мақсаттар мен күтілетін нәтижелер | Микромақсаты: | |
Pre-assessment Алдын ала бағалау | Микромақсаты: | |
Participatory Learning Белсенді оқыту | Микромақсаты: | |
Post-assessment Кейінгі бағалау | Микромақсаты: | |
Summary Қорытынды | Микромақсаты: | |
| | |
Жоспар презентациясы.
Рефлексия -парақ
Сабақтың жалпы атмосферасы
_________________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________________
Сабақтың ең қызықты сәті
_________________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________________
Мен мынадай ұсынымдар берер едім
_________________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________________Сабақ маған пайдалы болуы мүмкін, себебі
_________________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________________Осы жоспар бойынша өтетін сабақ …………… деп ойлаймын, себебі……….
___________________________________________
Осы әдістемені пайдалана отырып сабақты жоспарлаудың артықшылығы (немесе кемшілігі) мынада...._______________________ _______________________
Қорытынды.«Информатика сабағын жоспарлағанда BOPPPS моделін қолдану» тақырыбына синквейн құрастыру.
Үй тапсырмасы
2. Қорғалған сабақтарға SWOT талдау жасаңыз
3. 7-сынып информатика оқулығының таңдамалы тақырыбы бойынша сабақ жоспарын дайындаңыз
" BOPPPS моделі бойынша сабақты жоспарлау" тақырыбы бойынша сабаққа аннотация
Модуль /пән атауы: КМ 3 Білім беру үдерісін әдістемелік қамтамасыз етуді жүзеге асыру
Дайындаған оқытушы: Р.П.Абайдуллаева
Күні: 13.10.2022 ж
Өтетін аудитория: 132
Оқыту нәтижелері(құзыреттер)
• 1) BOPPPS моделі бойынша сабақтың негізгі кезеңдерін біледі;
• 2) BOPPPS моделі бойынша сабақтың мақсатын қалыптастыруды біледі;
• 3) BOPPPS моделі бойынша сабақ жоспарын жасау практикалық дағдыларын игереді.
Сабақ жоспары – оқытушының жұмыс жоспары. Сабақ жоспары нақты және мүмкіндігінше қысқа болу керек. Сабақ жоспарын құру үшін көптеген әдістер бар. Китай, Великобритания, және Канада білім беру ұйымдарында қолданып жүрген ең тиімді әдістерінің бірі болып саналатын BOPPPS моделі. BOPPPS- ты Британдық Колумбия университетінің оқу және академиялық өсу орталығы сабақ жоспарын құру үшін нұсқаулық ретінде жасаған.
BOPPPS:
- Ол сабақтың мақсаты туралы студенттердің мүдделеріне үлкен мән береді,
-студенттердің тақырыпты түсіну деңгейін бағалайды,
-белсенді оқуға студенттерді тартады,
- мақсатына қол жеткізді ме, соны анықтайды,
- негізгі сәттерді жинақтап, сабақты бекітеді.
Практикалық сабақ
Тапсырма 1
Сабақ жоспарын дұрыс тәртіпте бөліңіз және кезеңді сипаттаңыз (5-10 минут)
S | |
P | |
P | |
O | |
B | |
P | |
Тапсырма 2. «Main map» стратегиясы бойынша жұмыс
Тапсырма 3. Сабақ жоспарын құру
Көпір салу/байланыс жасау (10 мин)
•Жеке тәртіпте сабақ өткізу үшін көпірлер салу стратегиясын ойлаңыз
•Топпен бөлісіңіз және басқа тыңдаушылардың пікірі
Жаңарту жоспары
1 Өзіңіздің дәрісіңізде пайдаланған өзіңіздің дәстүрлі жоспарларыңыздың бірін алыңыз.
2 Енді жаңартылған BOPPPS жоспары үлгісін қолданып сабақты
қайта жасаңыз. Бірдей сабақты жіберу үшін сізде тек 20 минут бар. Сіз не істейсіз және неге?
3 Жаңа жоспарды әріптестермен талқылаңыз, сұрақтарға жауап беріңіз және кері байланыс алыңыз.