Файл: Білім беру йымыны атауы 66 азырт.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 03.12.2023

Просмотров: 16

Скачиваний: 1

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Білім беру ұйымының атауы

№66 «Қазығұрт» жалпы орта білім беру мектебі

Пәні:

Орта ғасырлардағы дүние жүзі тарихы

Бөлім:

Абсолютизм: Батыс пен Шығыс

Педагогтің аты-жөні:

Кулмуратова Гулбану

Күні:




Сынып: 6

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Юнлэ мен Токугава билігі Батыс билеушілерінің билігіндей шексіз болды ма?

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

6.3.1.2 Батыс пен Шығыстағы монархия формаларын (сословиелік-өкілдік және шексіз билік) ажырату;

6.3.1.5 саяси биліктің ерекшеліктерін анықтау үшін әр түрлі елдердің билеушілерінің қызметін салыстыру

Сабақтың мақсаты

Юнлэ жәнеТокугава билігінің ерекшелігін анықтап, батыс билеушілірінің билігімен салыстыру.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/

/уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдас-тыру

Өзін-өзі тексеру


Өткен білімді еске түсіру


Қызығушылықты ояту Оқушыларға Версаль сарайы мен Тыйым салынған қаланың суреті ұсынылып, тақырыпқа болжам жасатылады.

1.Бұл ғимараттардан қандай ұқсастықпен айырмашылықты көруге болады?

2. Бұл қай дүние бөлікке тән архитектуралық құрылыстар?

3. Бұл ғимараттар өзінің билеушісі туралы қандай мәлімет береді?

Жұмыс дәптеріне сабақ тақырыбын жазып, оқушылармен бірлесіп, сабақ мақсаты мен тарихи концептімен танысу.

Оқушылар өз ойларын ортаға салады.

Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу

ЕБҚ оқушыға тапсырманың шешу жолының бастапқы бөлігін ұсыныңыз

ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады

Тақырып

тық суреттер

Жаңа білім


Мәтінмен жұмыс

1-тапсырма. Мұғалім барлық сұрақтарды қайтадан оқушылардың өздеріне қойып, топтарға бөледі. Деректі нақты сұрақтарға жауап берген оқушылар 1,2 топтарға топтасады, концептуалды (күрделі) сұрақтарға жауап берген оқушылар 3,4 топтарға бірігеді.

ЕБҚ оқушыға тақырып бойынша ұсынылған мәтін негізінде кесте ұсыныңыз

2-тапсырма. Оқушыларды деңгейлеріне қарай деңгейлік тапсырмалар беріледі.


Мәтінмен жұмыс

Мәтіннен негізгі идеяны анықтайды

Оқушылар мәтінді жеке оқып болған соң,жұптасып стикерлерге деректі және концептуалды сұрақтар жазып, мұғалімге береді

Дескрипторлар

Оқушылар деректі

және концептуалды

ҚБ Мұғалім оқушыл-ар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады


Ақпараттық мәтін
https://www.youtube.com/watch?v=XOIGkO-tVGs

Памятники мировой архитектуры.




1. Юнлэ билігінің ерекшеліктерін постерде бейнелеу

2 . Токугава билігінің ерекшеліктерін постерде бейнелеу

3.Юнлэ мен Токугава билігінің ерекшеліктерін концепт-картада талдау.

4. Юнлэ мен Токугава билігін XIV Людовик пен I Петр тұсындағы билікті концепт-картада талдау және салыстыру.

Жұмысты бағалау критерийлері:

Тапсырманың нұсқаулыққа сәйкес орындалуы;

Мазмұның аша білуі;

Баяндау шеберлігі;

Уақытты тиімді пайдалана білуі;

ЕБҚ оқушыға мәтіннен тұжырымын растайтын немесе жоққа шығаратын фактілердің астын сызын көрсетуді ұсыныңыз

2-тапсырма. XIV Людовиктің Версаль сарайы мен Қытай императоры Юнлэ тұсындағы Тұйық қаланы Венн диаграммасында салыстыр.

Салыстыру критерийлері:

Салынған мерзімі

Орналасқан жері

Көлемі

Бөлмелер саны

Құрылысшылар саны

Материал құрамы

сұрақтарды құрылымдай алады;

Дескрипторлар

Юнлэ билігінің кем дегенде

3ерекшеліктерін постерде бейнелейді;

Токугава билігінің кем дегенде

3ерекшеліктерін постерде бейнелейді;

Юнлэ мен Токугава билігінің ерекшеліктерін кем дегенде

5ерекшеліктерін концепт-картада талдайды;

Юнлэ мен Токугава билігін XIV Людовик пен I Петр тұсындағы биліктің кем дегенде 5 ерекшеліктерін концепт-картада талдап, салыстырады

ЕБҚ оқушыға тақырып бойынша өз мысалымен толықтыруды, ойдан құрастыруды ұсыныңыз


ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады

«Ең үздік жауап»

«Алақан-жұдырық»

ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады

Өзін-өзі бағалау

Запретный город

ВЕНН диаграмма

Сы
Таратпа материал

дар

Бекіту

Сабақты қорытындылау

Юнлэ мен Токугава билігі Батыс билеушілірінің билігіне қаншалықты ұқсас?,-сұрағына кем дегенде 2 түйінді ой айту.

Үйге тапсырма

Юнлэ мен Токугава билігі Батыс билеушілерінің билігіндей шексіз болды ма?

Сабақтың тақырыбын қорытындылау

«Ең үздік жауап»

Ақпараттық карточка

Кері байланыс

Аяқталмаған сөйлемдер:

Мен білдім ...
Мен үйрендім ...
Маған ұнағаны ...
Маған қиындық туғызды ...
Менің көңіл-күйім ...


Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады


Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгей-лерін бағалайды

А4, конспект