ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 03.12.2023
Просмотров: 28
Скачиваний: 1
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Бөлім: | Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті | ||||||||
Педагогтің аты-жөні: | | ||||||||
Күні: | | ||||||||
Сынып: | 2 «» | ||||||||
Сабақтың тақырыбы | Дара және күрделі зат есім 98-жаттығу | ||||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: | 2.4.2.5 дара және күрделі зат есім/ сын есім/ сан есім/ етістікті анықтау 2.3.3.1 оқыған ,тыңдаған және аудио визуалды материалдар бойынша мұғалімнің көмегімен жоспар құру және тірек сөздерді пайдалана отырып, мазмұндама жазу 2.3.6.1 - бас әріп пен кіші әріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап, оларды байланыстырып көлбеу және таза жазу | ||||||||
Сабақтың мақсаты | Дара және күрделі зат есімді анықтайды. Оқыған, тыңдаған және аудиовизуалды материалдар бойынша мұғалімнің көмегімен жоспар құрып және тірек сөздерді пайдалана отырып, мазмұндама жазады. Мәтіннің тақырыбы мен тірек сөздердің негізінде мәтіннің мазмұнын болжайды | ||||||||
Сабақтың барысы | |||||||||
Сабақтың кезеңдері | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |||||
Сабақтың басы 5мин | Ұйымдастыру кезеңі Оқушылардың назарын сабаққа аудару Үй тапсырмасы Алдыңғы сабақты еске түсіру Бейне материалмен таныстыру. Зат есімнің құрамына қарай дара және күрделі болып бөлінуін түсіндіру. Мысалдар келтіру Сабақ мақсатымен таныстыру | Үй тапсырмасын салыстырады | Мадақтау Жарайсың! Жақсы! | Слайд | |||||
Сабақтың ортасы 30мин Сергіту сәті | Жаңа сабақ 59-жаттығу ауызша орындалады. Дара және күрделі зат есімдер жайлы түсінік алады. Сұрақ қойып ажыратады.
Ережемен жұмыс жүргізіледі. Ережені «ереже дәптерлеріне» көшіріп, үйден жат- тап келу тапсырылады Дескриптор:
қорытындыларын салыстырып, ой түйеді. 60-жаттығуда өлеңмен жұмыс жүргізіледі. Өлеңнің мазмұнына талдау жасалады. Ірі менің сүйегім, Ойсылқара-түйемін. Ұнатпаймын әлсізді, Қара күшке енемің.
Дескриптор: -өлеңнің мазмұнына талдау жасайды - зат есімнің дара, күрделі екенін ажыратады. - қойылған сұрақтарға жауап береді ЖЖ. 62жаттығуды көру диктанты ретінде орындайды. Алдымен оқулықтағы жаңылтпашты түсініп оқиды. Содан кейін жатқа жазады. Жұбымен бір-бірінің жазғандарын тексереді. Түйеліауыл,шұбатсөздерінің мағыналарына назар аударылады. Талдау жасалады. Дескриптор: - жаңылтпашты түсініп оқиды. - жаңылтпашты жатқа жазады Шығармашылық тапсырма. 63-жаттығу жазбаша орындалады. Суреттің көмегімен сөзжұмбақты шешу. Бұл сөздер зат есімнің қай түріне жататынын анықтау. Сөздікпен жұмыс жасау Дескриптор: - сөзжұмбақты құрастырады - мағынасын сөздіктен қарайды ЕБҚ: Жағажай,Жағажайда Қамажай. Күрделі зат есімді тап. | Кестедегі сөздерді оқиды. Кестедегі зат есімдерді салыстырып, қандай зат есім дара, қандай зат есім күрделі болатынын айтып, ой қорытындысын жасайды Өлеңді мәнерлеп оқиды. Өлеңде гі қарамен жазылған зат есімнің дара, күрделі екенін ажыратады. Қойылған сұрақтарға жауап береді Жаңылтпашты жатқа жазады. Жұппен жұмыс ұйымдастыры- лады. Бір-бірінің қатесін тауып, түзетіп, орындалған жұмысты өзара бағалайды. Суреттің көмегімен сөзжұмбақты құрастырып, шешеді. Тапқан сөздерінің мағынасын сөздіктен қарайды. Шешуіндегі сөздер: ақсақал,тасбақа,асқабақ,аққұтан | Жарайсың! Жақсы! 1ұпай 1ұпай 1ұпай 1ұпай 1ұпай Жарайсың! Жақсы! 1ұпай 1ұпай 1ұпай Жарайсың! Жақсы! 1ұпай 1ұпай Жарайсың! 1ұпай 1ұпай | Кесте Оқулық https:// youtu.be/- BG5Dio UvKY https:// www. youtube.com Төрт түлік Түсіндірме сөздік Оқулық | |||||
Сабақтың соңы 10мин | Бекіту Суретті жұмбақты шешіп, бұл қай ертегі екенін табу. Ертегіні есіне түсіріп, ертегінің мазмұнын өзгертіп айту. Үй тапсырмасы. 61-жаттығу. Оқулықтағы ережелерді қайталап, жаттау тапсырылады Рефлексия. «Бас бармақ» арқылы оқушы- лар бір-бірін бағалайды | Ертегінің мазмұнын өзгертіп айтады Кері байланыс береді. | Өз-өздерін бағалау 1-10ұпай | слайд |