ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 03.12.2023
Просмотров: 15
Скачиваний: 1
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Бөлімі: | |
Мұғалімнің аты-жөні: | Сагындыкова Р.Б. |
Күні: | |
Сыныбы: | Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: | Толық ішкі шағылу. |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты | 8.5.1.8 – тәжирибеге сүйене отырып толық ішкі шағылу құбылысын түсіндіру |
Сабақтың мақсаты: |
Кейбір оқушылар істей алады: сыну көрсеткішінің анықталған мәнін кестелік мәндерімен салыстыру және эксперимент нәтижесін бағалайды |
Бағалау критерийлері | - n=sinα/sinβ есептейді ; - тәжірибеде шыныныӊ сыну көрсеткішін анықтайдй; - толық ішкі шағылу құбылысыныӊ жүзеге келу шартын біледі; - толық ішкі шағылудыӊ шекті бұрышын есептейді. |
Құндылықтарға баулу | Жалпыға бірдей еңбек қоғамы құндылығын дарытуда оқушыларға оқу үдерісінде бақылау жүргізуге, топтастыруға, зерттеуді жүйелеуге, құбылыстарды бір-бірімен байланыстыру мен оларға түсінік беруге үйрету. |
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі/ Уақыты | Педагогтің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Сабақтың басы 10 минут | . Өткен материалды еске түсіру мақсатында оқушыларға сұрақ қойылады. Жарық қай бағыт бойынша жүрісін жалғастырады. Түсіндір 2. Ой қозғау. Ортаныӊ оптикалық тығыздығы дегеніміз не? Оқушылар жұпта талқылайды, мұғалім олардың жауаптарына кері байланыс жасай отырып бүгінгі сабақтың оқу мақсатына бағыттайды. | Сабақтың оқыту мақсаты мен бағалау критерилерін анықтап алады. Оқушылар сұрақтарға ауызша жауап береді. Оқушылармен бірге сабақ мақсаты анықталады:жарықтың сыну құбылысын түсіну, | Қалыптастырушы бағалау, Оқушыларды тапсырманың дұрыс жауаптарына байланысты бағалау, әр дұрыс жауапқа 1 балл. | Презентация |
Сабақтың ортасы 15 минут 10 минут | Түсіндіру. а) Оқушыларға толық ішкі шағылу құбылысын демонстрациялаймыз.Жарықтың толық шағылуы деп қандай құбылысты айтамыз? Толық ішкі шағылу - оптикалық тығыздығы кіші болған ортадан (n2) жарықтың шағылу кұбылысы. Мұнда сыну болмайды, шағылған жарық интенсивтігі дерлік түскен жарық интенсивтігіне тең. 4. Сабақты бекіту. Оқушылар теориялық материалда игергендіктерін тексеру мақсатында тапсырмалар орындайды. Оқушылар өзін-өзі тексереді , ал мұғалім тапсырманың дұрыс жауаптарын айтады.
Жарық сәулесі қай бағыт бойынша жүрісін жалғастырады? 2. 3.1 суретте қонақ үйіндегі бассейннің қимасы кӛрсетілген. Түнде бассейнді көз тартатын етіп жасап қою үшін оның түбіне шам орналастырады. 3.1 суретте бұл шамнан шығып жатқан үш сәуле көрсетілген. Су-ауа шекарасы үшін шекті бұрыш 480. (а) Жарық сәулесі үшін шекті бұрыш термині қандай мағынаны білдіретінін тұжырымдаңыз. ……………………………………………………………………………………… [3] (b) Жарық сәулесінің су бетіндегі А және В нүктелерге жетіп барғаннан кейінгі жүрісін сызғышты пайдаланып 3.1 суретке мұқият сызыңыз. [4] Барлығы:7] Бағалау критерийлері:
Физика кабинетінде қауіпсіздік ережелерін біледі және сақтайды. | Презентация | ||
| ||||
Сабақтың соңы. 10мин Рефлекция Бағалау Үй тапсырмасы | Рефлексия. Мұғалім тапсырманың орындалу деңгейін талқылай отырып, сабақ мақсатына оралады. «Таңдау» әдісінде 3 пікір жазылған парақ беріледі. 1.Мен сабақ қызықты, қызықсыз болды деп ойлаймын. 2. Мен сабақта: көп нәрсені, үйрендім, үйренгенім аз болды. 3. Мен сабақтағы өз жетістіктеріме ризамын, риза емеспін. Оқушылар өздерінің сабаққа қатысу деңгейі мен ынтасын білдіретін сөздердің астын сызады. Сабақ соңында әр тапсырманың бағалау критериилері бойынша жалпы баллдық жүйемен бағалау -Тақырып соңындағы сұрақтарға жауап жазу. | Сабақты қорытындылау барысында оқушылар өз ойларын үлестірме қағаздарға жазып, пирамиданы кім қай мәселені ұққандығына қарай толтырады. | Жалпы сабақты бағалау критерийлер бойынша ең жоғарғы 10 балл | Үлестірме стикерлер Дескриптор Оқулық |
Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз? | Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау | ||
Оқушыларға жеке қолдау көрсету, оқу материалдары мен дереккөздерді оқушылардың жеке қабілеттерін ескере отырып, Мотивациясы жоғары оқушылар: Көмек қажет ететін оқушыларға «Сәйкестендіру» тәсілі оқушының ынталану қабілетін арттыруға көпірше болып қызмет атқарады. Тапсырмалар бере отырып, күтілетін нәтижеге жетелеймін. «Рефлексия пирамидасы» әдісі арқылы кері байланыс береді | Әрбір кезең бойынша оқушыларға ауызша және бас бармақ, смайликтермен кері байланыс беріп отырамын, сол арқылы оқушыларды ынталандыруға бағыттап отырамын, қолдау көрсетемін. Оқушылардың өзін-өзі бағалауы, топтардағы бағалау жүріп отырады | Физика кабинетіндегі қауіпсіздік ережесі еске салынады. | ||
Жалпы бағалау Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2: Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2: Сабақ кезінде, сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы мен нені анықтадым? Келесі сабақтарда неге назар аудару керек? 1: 2: |