ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 03.12.2023
Просмотров: 53
Скачиваний: 1
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
6-бөлім: Биотехнология жәнегендік инженерия | МЕКТЕП: №84 | ||||||
КҮНІ:31.01.23 | Мұғалім: Құрбан Жанат | ||||||
СЫНЫП: 9 А,Ә | Қатысқандар : | СЫНЫП: | |||||
Сабақтың тақырыбы: | Биотехнология – ХХІ ғасыр сұранысы | ||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 9.2.7.1 ғаламтор, энциклопедия, газет-журналдар, оқулықтар, ғылыми еңбектерден алынған деректерді дәлел ретінде қолдану, авторына сілтеме жасау; 9.4.4.3 сабақтас құрмалас сөйлемдердің мағыналық түрлерін ажырата білу, түрлендіріп қолдану; | ||||||
Сабақ мақсаты | Барлық оқушылар: Биотехнология туралы еңбектерден алынған деректерді дәлел ретінде қолданады, авторына сілтеме жасайды;сабақтас құрмалас сөйлемдердің мағыналық түрлерін ажырата біледі. | ||||||
Жоспар: | |||||||
Сабақтың кезеңі/ уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |||
Сабақтың басы Сабақтың ортасы | Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі Сынып оқушылары түгенделеді. Сабаққа назары аударылады. мақсаты хабарланады. Жағымды психологиялық ахуал. Оқушылар тұрған орындарында шынжыр бойымен санайды, құрамында 3 саны бар сандарға келгенде оқушылар табиғатты сақтау туралы, қалай қорғауға болатындығына қатысты сөздер, сөз тіркестері, сөйлемдер айтады. Қызығушылықты ояту.
Берілген сұрақтың үш жауабы берілген, оқушылар берілген жауаптардың дұрысын таңдайды. 1-жауап.Биоалуантүрлілік – адамзатты шексіз ұзақ уақыт энергетикалық, техникалық және басқа ресурстармен қамтамасыз етудің жалғыз көзі. 2-жауап. Биоалуантүрліліктің экожүйедегі байланыстарының толық болуының шарты және негізгі факторы бола отырып, оның ең маңызды қасиеті – тұрақтылықты қамтамасыз етеді. 3-жауап. Табиғаттағы барлық биологиялық процестер биосфера мен экожүйелерден тыс жүрмейді. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. ОҚЫЛЫМ АЛДЫ.
Дескриптор:
ҚБ ОҚЫЛЫМ ТАПСЫРМАСЫ. 1-тапсырма. Биотехнология тарихы Мәтінді түсініп оқыңыз. Екі пікірдің бірін дәлелдеп, биотехнологияның адамзат өміріндегі атқаратын рөлі туралы ойталқы өткізіңдер. Осы пікірталаста сөйлейтін сөзіңізді дайындыңыз. Ғаламтордан алынған мәліметтерді қолданыңыз, оқылым мәтінін пайдаланыңыз, авторына сілтеме жасаңыз.
Дескриптор:
ҚБ ОҚЫЛЫМНАН КЕЙІН. ӘТН Сабақтас құрмалас сөйлемдердің жасалуымен оқып, танысады. 6-тапсырма. Шартты бағыныңқы сабақтас құрмалас сөйлемдерді қолдана отырып, төмендегі сұрақтарға жауап жазыңдар.
Дескриптор:
ҚБ | Оқушылар тұрған орындарында шынжыр бойымен санайды, құрамында 3 саны бар сандарға келгенде оқушылар табиғатты сақтау туралы, қалай қорғауға болатындығына қатысты сөздер, сөз тіркестері, сөйлемдер айтады. Берілген сұрақтың үш жауабы берілген, оқушылар берілген жауаптардың дұрысын таңдайды. Таңдау себебін түсіндіреді. Оқушылар мәтінді түсініп оқып, екі пікірдің бірін дәлелдеп, биотехнологияның адамзат өміріндегі атқаратын рөлі туралы ойталқы өткізеді Оқушылар грамматикалық тақырыпты меңгереді. Грамматикалық тақырып бойынша тапсырмалар орындайды. | Қалыптастырушы бағалау - төмен жауап; -жақсы жауап; -керемет жауап! Қалыптастырушы бағалау - төмен жауап; -жақсы жауап; -керемет жауап! Қалыптастырушы бағалау - төмен жауап; -жақсы жауап; -керемет жауап! | https://kk.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0%B8%D0%BE%D1%82%D0%B5 wikipedia.org/wiki | |||
Сабақтың соңы | Үй тапсырмасы: 7-тапсырма. Биотехнология ғылымына үлес қосқан ғалымдардың өмір жолын зерттеп, мақала жазыңдар. | |