ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 04.12.2023
Просмотров: 18
Скачиваний: 1
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Қысқа мерзім сабақ жоспары
Пән мұғалімі: Бекмуратова Гаухар Сакеновна Іс-тәжірибеден өтуші:Олжабай Аида Оразалықызы | Мектеп“: Кейкі батыр атындағы №4 жалпы біләм беретін мектебі” | |||
Күн: | Мұғалімнің аты-жөні: Олжабай Аида Оразалықызы | |||
Сынып: 7«ә» | Қатысқан оқушы:22 Қатыспаған оқушы: | |||
Сабақ тақырыбы:§36 Денелердің массалар центрі. № 8 зертханалық жұмыс «Жазық фигураның массалар центрін табу» | ||||
Осы сабақта қол жеткізетін оқу мақсаттары | 7.2.4.3. Жазық фигураның массалық центрін тәжірибеде анықтау. | |||
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар: Массалар центрі мен ауырлық центрі ұғымдарын ажыратады. Оқушылардың басым бөлігі: Жазық фигураның массалар центрін эксперимент жүзінде таба алады. Кейбір оқушылар: Массалар центрін білудің маңызын түсінеді, өмірде қолдана алады. | |||
Бағалау критерийі |
Үшбұрышты сызғыш арқылы массалар центрінің дененің өзінен тысқары жататынын біледі.
| |||
Тілдік мақсаттар | Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: Дененің центрі, ауырлық центрі, орнықты тепе-теңдіктер, орнықсыз тепе-теңдіктер. Диалогтар мен жазу үшін қолданылатын тіркестер: Геометриялық нүктенің --------------- денедегі массалардың таралауын сипаттайды. Қатты дененің массалар центрі дененің -------------- сәйкес келеді. Сондықтан массалар центрін көбінесе дененің ----------деп атайды. Тепе- теңдік қалпынан шығарылған дене бастапқы орнына қайтып келсе, онда тепе-теңдік------- деп аталады. Тепе- теңдік қалпынан шығарылған дене бастапқы орнына қайтып келмесе, онда тепе-теңдік------- деп аталады. | |||
Құндылықтарға баулу | Оқушылардың ынтымақтастықпен жұмыс жасау, іздену қабілеттерін арттыру. | |||
Пәнаралық байланыстар | математика пәні | |||
Алдыңғы білім | Жай механизмдер анықтамасын, жай механизмдердің түрлерін білу.. "Механиканың алтын ережесін" тұжырымдау. | |||
Сабақ барысы | ||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||
Сабақтың басы 0-2 мин 2-8 мин Сабақтың ортасы 9-19 мин 20-35 мин 36-41мин Сабақтың соңы | Психологиялық ахуал: "Екі қолды жұмысқа жұмылдыру" Екі қолымен бір мезгілде әртүрлі әрекеттер жасағанда, мидың екі жағы да іске жұмылады екен. Екі қолына қалам алып, бір мезгілде екі қолымен мынадай әрекеттерді атқарады: 1. Оң қолымен 5 үшбұрыш, сол қолымен 5 төртбұрыш салады. 2. Оң қолымен 5 шеңбер, сол қолымен 5 үшбұрыш салады. 3. Оң қолымен өзінің есімін, ал сол қолымен фамилиясын жазады. Топқа бөлу: Геометриялық фигуралар арқылы топқа бөлінеді. 1-топ: "Үшбұрыштар" 2-топ: "Төртбұрыштар" 3-топ: "Бесбұрыштар" 4-топ: "Жазық фигуралар" Үй тапсырмасын тексеру: Білім дағдысы: білу. Белсенді оқыту әдісі: «Ойлар ағыны »(I).
Оқушылардың ақпаратпен жұмыс істеу дағдыларын дамыту Білім дағдысы: түсіну, қолдану. Ассоциация "Фигуралар" сөзіне жасау. Мәтінмен танысу. «Жигсо» әдісі № 8 зертханалық жұмысты орындау: "Жазық фигураның массалық центрін анықтау". 1-топ тапсырма: үшбұрыштың массалар центрін анықтау. 2-топ тапсырма: төртбұрыштың массалар центрін анықтау. 3-топ тапсырма: бесбұрыштың массалар центрін анықтау. 4-топ тапсырма: жазық фигуралар массалар центрін анықтау. Жалпы топқа келесі тапсырма: Үшбұрыш сызғыштың массалар центрінің орнын анықтау. Қорытынды жасау . Қалыптастырушы бағалау: 3 шапалақ Физика сабағында деңгейлік саралау Білім дағдысы:қолдану, талдау. Белсенді әдіс: «Біліміңді шыңда» Массалар центрі дегеніміз не? Массалар центрін қалай анықтауға болады? Дененің массалар центрі мен ауырлық центрі қай жағдайда сәйкес келеді? Қандай тепе-теңдік орнықты деп аталады? Қандай тепе-теңдік орнықсыз деп аталады? Венн диаграммасы Білім дағдасы: талдау Белсенді әдіс:«Ойыңды бөліс, жинақта» Массалар центрі ауырлық центрі Кері байланыс: «екі жұлдыз, бір тілек» Рефлексия:« Жеміс ағашы»
Оқушы өзінің нақты ой – пікірін жазады. | фигуралар Сұрақ парақшалары Ақ парақ, маркер Мәтін беру Штатив, жазық фигуралар, 5 шт үшбұрыш сызғыш, сызғыш, скот интербелсенді тақта, сұрақ парақшалары | ||
| ||||
|