ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 04.12.2023
Просмотров: 10
Скачиваний: 1
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Пән бойынша мұғалім: Бекмуратова Гаухар Сакеновна Іс-тәжірибеден өтуші:ОлжабайАида Оразалықызы |
Кейкі батыр атындағы №4 жалпы білім беретін мектебі
Күні:
Мұғалімнің аты-жөні:Олжабай Аида Оразалықызы
Сынып: 7 «Ә»
Қатысқандар саны:22 қатыспағандар саны:0
Сабақтың тақырыбы : Аспан денелері туралы ғылым
Оқу мақсаты
7.7.1.1- геоцентрлік және гелиоцентрлік жүйелерді салыстыру.
Сабақтың мақсаты
Барлық оқушылар:
Астрономия - аспан денелері туралы ғылым екендігін біледі.
Оқушылардың басым бөлігі:
-
геоцентрлік және гелиоцентрлік жүйелерді салыстырады.
Кейбір оқушылар:
-
ғалымдардың тұжырымдамасына талдау жасайды, мысал келтіреді.
Бағалау критерийі
Оқушы оқу мақсатына жетеді, егер:
Астрономия – аспан денелері туралы ғылым екендігін меңгереді.
Астрономия – аспан денелері туралы ғылым Орта Азия ғалымдарының ғылымды дамытуға қосқан үлестері .Ерте дүниедегі халық астрономиясын күнделікті өмірде қолдануға үйренеді.
Тілдік мақсаттар
Пәнге қатысты терминология
Терминдік сөздерді меңгере алады.
Тірек сөздер: космос, космонавтика,космология,космогония, галактика, біздің ғалам тағы басқа.
Құндылықтар
Топ жұмысы – ұжымшылдық, ортақ істің нәтижесіне жауапкершілік; жеке жұмыс –өмірбойы білім алу, өз бетімен жұмыс орындау кезінде адалдылыққа баулу.
Пәнаралық байланыс
Жаратылыстану.
АКТ
Презентация
Алдыңғы білім
Аспан денелері, ғарыш, күн жүйесі.
Сабақ барысы
Сабақтың басы(10 мин)
Сәлемдесу, оқушылардың сабаққа қатысуын тексеру, оқушылардың сабаққа дайындығына назар аудару
Сабақтың ортасы
(27 мин)
Мұғалімнің /оқушының іс-әрекеттері
Ресурстар
Сабақты бастау үшін
Мейірімді әдісін қолданамыз
О
қушылар көрші сыныптасын құшақтайды немесе қолын береді,жұдырықпен немесе бесті береді.
Бес қадам әдісі
4 оқушыны тақтаның алдына шығарып оларға физикаға байланысты сұрақтар койылады.
Заттың ең кішкентай бөлігі?
2. Физика не туралы ғылым?
3. Қуаттың белгіленуі?
4. Энергия нешеге бөлінеді?
5. м дегеніміз не?
6. H дегеніміз не?
7. Күш қандай әріппен белгіленеді?
8. Энергия қандай әріппен белгіленеді?
9. g дың тұрақты шамасы нешеге тең?
10. 1 см неше мм?
1
1. Астррномия нені зерттейді?
Киноға билет әдісі
Оқушыларды топқа бөлу үшін әрбір оқушы келіп билеттерді таңдайды.1 билет 1 топқа 2 билет 2 топқа бөлінеді.
Таратпа қағаздары
Әр топқа қағаз беріледі
1-топ Астрономия
2-топ Жұлдыз
3-Планета
Осы үш сөзге қысқаша анықтама беріп плакатпен қорғайды.
Сәттілік дөңгелек ойыны
Бұл ойында бүгінгі сабақты бекітуге арналған сұрақтар қойылады.
Банк әдісі
Презентация
Оқулық, А4 форматы, маркер
Сабақтың соңы
Рефлексия
(8 мин)
К
ері байланыс:
Білім поштасы
.
Презентация