Файл: Апаратты электронды кестеде деу Педагогты атыжні.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 04.12.2023

Просмотров: 30

Скачиваний: 1

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Қысқа мерзімді жоспары

Бөлім

Ақпаратты электронды кестеде өңдеу

Педагогтың аты-жөні

Абуов С.А.

Күні

15.12.2022 ж

Сынып: 8

Қатысушылар саны




Қатыспағандар саны




Сабақтың тақырыбы:

Қолданбалы есептерді шешу

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

8.2.2.3 электронды кестені қолдана отырып есептерді шешуде кіріктірілген функцияларды қолдану

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар:

  • кестелік процессорда кесте ішінде есептеулермен жұмыс жасай алады.

Көптеген оқушылар:

  • кестелік процессорда есептеулер мен функциялармен жұмыс жасау дағдыларын дамытады..

Кейбіроқушылар:

Exsel кестелік процессордың көмегімен практикалық жұмысты орындайды.


Сабақтың барысы:


Сабақтың кезені/ уақыт

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Ұйымдастыру. Сәлемдесу. «Шаттық шеңбері» сабаққа жұмылдыру;

Топқа бөлу “Сағат дос”

Мұғаліммен белгіленген уақытта кездесетін оқушылардан топ құралады. Топтың құрамына кіретін оқушылардың санын сыныптағы оқушылар санына қарай мұғалім белгілейді.Бір оқушы кездесуге бір уақытты ғана белгілей алады, егер қалаған уақытына топ құрамы толып қалса басқа уақытқа жазылу керек.

  • сағат 1200кездесетін достар

  • сағат 14 00кездесетін достар

  • сағат 1500кездесетін достар

Оқушылар стикерге аттарын жазып сағат астына жапсырады.

І – топ «Диаграммалар»

ІІ – топ «Функциялар»

ІІІ – топ «Кестелер»

Топтарға үй тапсырмасыг қайталау мақсатындағы тапсырмалар таратылады:

  • сағат 1200– Деректер типінің қайсысымен есептеуді өткізуге болады, қайсысымен болмайды?

  • сағат 14 00–Формуласы бар ұяшықты көшіру тәсілдерін атап беріңдер.

  • сағат1500– Салыстырмалы және абсолюттік сілтемелердің айырмашылығы неде?




1.Мұғаліммен амандасады.

2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады.

3.Сабақтың мақсаттарымен танысады.





Үлестірмелер, оқулық, жұмыс дәптері



Слайд №1,2




Сабақтың ортасы

Оқушы білгендерін тыңдай отырып, жаңа сабақ тақырыбымен және мақсатымен таныстыру.

Ендеше, бүгінгі жаңа сабағымыз

«Қолданбалы тапсырмаларды шешу»

Жаңа тақырыпты «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі арқылы тақырыпты оқуға тапсырмалар беріледі.

І – топ «Диаграммалар»

ІІ – топ «Функциялар»

ІІІ – топ «Кестелер»

3 топқа берілген тақырыпты постер қорғауды ұсынамын.

Керекті мағлұматтарды дәптерлеріне жазады.

Оқушылар берілген тақырыпты оқиды.Постер қорғайды

Өзгелерді тыңдай отырып, өз білімін толықтырады.

Топтар жауаптарын постер арқылы қорғайды«Басбармақ» әдісі

Дескриптор:

Топтықтағы оқушылар баяндамашы, көшбасшы уақыт қадағалаушы болып ролдерге бөлінеді.

Практикалық жұмыс:

Оқушыларға практикалық тапсырманы орындауға беремін.

«Электронды кестені қолдана отырып есептерді шешуде кіріктірілген функцияларды қолдану»

ІІІ – деңгейлік тапсырма



ІІ – деңгейлік тапсырма


І – деңгейлік тапсырма


Оқушылар деңгейлік тапсырманыкомпьютерде орындайды.

Дескриптор:

  • Формуларды қолдану;

  • Сандарды, функцияларды қолдану;

  • Формула бойынша есептейді

Мұғалімді тыңдайды

1-тапсырманы орындайды

2-тапсырманы орындайды




Оқулық,

маркерлер,

плакаттар,

стикерлер,

үлестірме қағаздар,

интерактивті тақта







Слайд №3,4,5

Оқулықтағы 158-159 бет


Сабақтың соңы

Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді:

  • Егер саған сабақ ұнаса және тапсырманың барлығын сәтті орындаған болсаң, желкеңді жасыл түске боя;

  • Егер сен сабақта белгілі бір қиындықты кездестірген болсаң, желкеңді сары түске боя;

  • Егер саған сабақ барысында тапсырмаларды орындау қиын болып, мұғалімнің көмегі қажет болса, желкеңді қызыл түске боя.




Өзін-өзі бағалау.




Слайд №6

Стикер



Үй тапсырмасы

Үйге тапсырма: Бүгінгі тақырыпқа қатысты негізгі ұғымдарды жазу.