ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 05.12.2023
Просмотров: 14
Скачиваний: 1
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Сабақ: | Күні | Сыныбы 8 | пән мұғалімі Досумова А. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тақырыбы | Статистикалық мәліметтер.Кірістірілген функциялар | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақ арқы-лы жүзеге асатын оқу мақсаттары | 8.2.2.3 - электронды кестені қолдана отырып есептерді шешуде кіріктірілген функцияларды қолдану | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаты | Барлығы: Электронды кестені қолдана отырып есептерді шешуде кіріктірілген функцияларды қолданады Көпшілігі: Кірістірілген функцияларды пайдалану арқылы есептерді шешеді Кейбірі: Кірістірілген функцияны қолдана отырып, есептер құрастырады. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийі | Кірістірілген функциялармен кірістірілген функцияларды қолданып, практикалық түрде берілген тапсырмаларды орындайды Кіріктірілген функцияларды қолданып, шығарылған есептедің қорытындыларынан ұяшықтың мәнін таба біледі. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсат | Оқытудың тілдік мақсаты: Кіріктірілген математикалық функцияларды практикада қолдану. Пәнге қатысты лексика және терминология: СУММ, СРЗНАЧ, MAX, MIN, КОРЕНЬ(), ОСТАТ(), СТЕПЕНЬ(), ЦЕЛОЕ() Диалог құруға/жазылымға қажетті сөздер топтамасы: ...-мәндердің қосындысын есептеу ...-ортаңғы мәнін табады ...-санның үлкенін табады ...-кішісін табады | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарға баулау | Тапсырмаларды орындау барысында жылы қарым-қатынастарды дамытып, ынтымақтастық дағдылар орнату. Бір-бірінің пікірлерін тыңдауға, өз пікірін ашық айтуға, өмір бойы білім алуға дағдыландыру. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс | Математика, орыс тілі,ағылшын тілі пәндерімен байланысты. Excel-де математикалық функцияларды қолданады. Сумм, если, срзнач сөздері орыс тіліндегі сөздер қолданылады. Терминдерді ағылшын тілінде айтады. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Акт қолдану | Компьютер, электронды тақта.телефон. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Алдыңғы оқу | Электрондық кестеде салыстырмалы,аралас,абсолютті сілтемелерді ажыратады. Мәліметер типін,ұяшықты форматтауды біледі. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жоспарлан-ған уақыт | Жоспарланған жаттығу түрлері | Ресурстар | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Басы | Ұйымдастыру кезеңі.Психологиялық ахуал қалыптастыру. Үй тапсырмасын сұрау. ҚБ: «Ынталандыру» - мұғалім бағалауы (ФБ) | | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Ортасы | Жаңа сабақ. Мұғалім сабақ басында жаңа тақырып бойынша оқушыларға олардың мағынасы, мазмұны және өзара қатынасы мен байланысы туралы ойлануын сұрайды. Функция шебері.Электронды кесте функциялары. Статистикалық функциялар. Функцияны қою. Мәтіндік және логикалық функциялар. Бағалау: ФБ Youtube каналынан қосымша ақпарат көрсетіледі.Видео. Терминдермен жұмыс Сабаққа қатысты терминдерді ағылшынша оқиды. Кіріктірілген функциялар--Built-in functions статистикалық функциялар – statistical functions математикалық функциялар –mathematical functions мəтіндік функциялар – text functions логикалық функциялар –logical functions Практикалық жұмыс №1 Әр партада орналасқан құрылғылардың бағасын постерге жазып, оның барлық, орташа, максимум, минимум мәндерін есептеп жазады.
СД диск – 60тг USB флешка – 2000тг Монитор – 17000тг Қатқыл диск – 30000тг Бағалау критерийлері: -Санның математикалық есептелуін программада орындай алады; -Кірістірілген функцияның формуласын анықтайды; -Формуланың автоматты түрде есептелу шартын түсінеді; Дескриптор:
ҚБ.Дискриптор бойынша бағалау.Оқушы қай жерін дұрыс жасады, жасай алмады,неліктен деген сұрақтарға жауап береді. | | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Аяқталуы | Сабақты қорытындылау. Сөйлемдерді аяқта: СРЗНАЧ() функциясы... Аргументтердің арфиметикалық ортасын есептеу МИН () функциясы... Аргументтер арасындағы минималды мәндерді есептеу МАКС функциясы... Аргументтер арасындағы максималды мәндерді есептеу Мәтіндік функциялар... Кері байланыс. | | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Рефлекция Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары қолжетімді ма? Оқушылар бүгін не үйренді? Сабақтағы ахуал қандай болды? Жоспарланған саралау іске асты ма? Уақыт есебінен ауытқу болды ма? Жоспарға қандай өзгеріс енгізілді? | Өткізілген сабақ туралы ойлану үшін төмендегі орынды пайдаланамыз. Сол жақтағы сіздің сабағыңызға қатысты сұрақтарға жауап беріңіз. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жалпы бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты) Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың бұдан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты) Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім. | 1. 2. 1. 2. 1. 2. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Қосымша ақпарат | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Саралау-оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз?Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? | Бағалау-оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Пәнаралық байланыс: Денсаулық пен қауіпсіздік,АКТ мен байланыс,құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі) | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| | Пәнаралық байланыс- АКТ мен байланыс- Құндылықтармен байланыс- Рефлексия- |