ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 05.12.2023
Просмотров: 167
Скачиваний: 18
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: Дулат Исабеков «Әпке» драмасы
Бөлім: | Қазақ киносы мен театрының қазіргі келбеті |
Педагогтің аты-жөні: | Жусупбекова Дарига Айтпаевна |
Күні: | 10.05.2023 |
Сыныбы: | Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: | «Әпке» драмасы |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты | 10.1.4.1 Драмалық шығарманы тыңдау, шығармада көтерілген жалпыадамзаттық мәселені айқындау. |
Сабақтың мақсаты: |
|
Бағалау критерийі |
|
Тілдік мақсаттар | Тақырыпқа байланысты сөздер мен сөз тіркестері: драма, психологиялық параллелизм, эпитет, ұлттық колорид, арнау, портреттеу. |
Құндылықтарға баулу: | Адамгершілік, бауырмалдық, инабаттылық, үлкенді сыйлау, сөз қадірін түсіну. |
Пәнаралық байланыс | Қазақ әдебиеті |
Алдыңғы оқу | Алдыңғы бөлімге шолу. |
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі/Уақыты | Педагогтің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Дескриптор | Ресурстар | ||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 5 мин. | Ұйымдастыру кезеңі: Сәлеметсіздер ме, балалар! Қызығушылықты ояту.
| Оқушылар сәлемдеседі . | | https://www.youtube.com/watch?v=YYOAyut0xDQ https://baribar.kz/23723/elbasy-nursultan-nazarbaev-zhazushylarmen-kezdesti/ | ||||||||||||||||||||||||||||
Жаңа сабақ Тапсырмалар 10 мин. 15 мин. 10 мин. | Оқушылар ақпараттың дұрыс/бұрысын анықтайды. Кестемен жұмыс
«Барша Әпкелерге арналғандай екен. Қойылымда актерлер тар сахнада қалай ғана осыншама қайшылықтарды сыйғызып көрерменге бере білген?! Дулат Исабеков қазақ қыздарына, қазақ әйеліне алтыннан ескерткіш қойып тастапты ғой баяғыда-ақ...» деген пікірмен келісесіздер ме? Неге? Пікірлерді тыңдап, өз көзқарасын білдіру. Әсел Дулат Исабековтың "Әпке" шығармасында ата-аналарынан ерте айырылған жетімдер туралы айтылады.Бірақ оларды жетімдер деуге келмес. Себебі бауырларына ата-ана да, әпке де бола білген үйдің үлкені Қамажай атты әпкелері бар. Қанша бастарынан қиындық өткедерімен әке- шешесінің орнын жоқтатпай бауырларының аяқтарынан тік тұрғызып,қатарынан қалдырмауға тырысты.Олардың бәрін оқытып, тоқытып тіпті кіші інісін үйлендіріп бөлек үйге шығарып берді. Бұл шығармадан үлкен тәлім-тәрбие алуға болады.Әпкесінің Бауырларына деген махаббаты қамқорлығы туралы айтылады.Тіпті қазіргі кезде әпке болмақ түгілі өз балаларын тастап кете баратын көкек аналар қаншама. Маржан Мен де Қамажай секілді үйдің үлкенімін. Артымда еріп келе жатқан үш бауырым бар. Оларға өз бойымдағы бар жақсы қасиетімді көрсетіп, дұрыс тәлім-тәрбие беру менің әпкелік парызым деп білемін. Сәуле Бауырларыма өз бойымдағы бар жақсы қасиетімді көрсетіп, дұрыс тәлім-тәрбие беру менің әпкелік парызым деп білемін. «ПОПС» формуласы бойынша өзінің қорытындысын шығарады.
«Себебі мен оны былай түсіндіремін … »
Соңғы сөйлем «Осыған байланысты мен мынадай қорытынды шешімге келдім .... Әпке драмасындағы кейіпкерлерді тауып, дәптерге жазу. “Ізденіс стратегиясы”. Кімнің сөзі?
| Оқушылар ақпараттың дұрыс/бұрысын анықтайды. Оқушылар өз пікірлерін білдіреді. Оқушылар кейіпкерлерді тауып, дәптерге жазады. | Дескриптор:
Дескриптор:
. | | ||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 5 мин. | К ері байланыс «3-2-1»
Үйге тапсырма: “Кейіпкерге хат”. Оқушылар өздері ұнатқан кейіпкерге хат жазады. | | | |