Файл: Апаратты электронды кестелерде деу Педагогты атыжні.docx
ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 06.12.2023
Просмотров: 26
Скачиваний: 1
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Қысқа мерзімді жоспары | ||||
Бөлім | Ақпаратты электронды кестелерде өңдеу | |||
Педагогтың аты-жөні | Омарова Ж.С | |||
Күні | 7.11.2022 | |||
Сынып 8 | Қатысушылар саны | | Қатыспағандар саны | |
Сабақтың тақырыбы: | Статистикалық мәліметтер | |||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 8.2.2.1 Электронды кестеде есептерді шешу үшін мәліметтердің әр түрлі типі мен форматын қолдану | |||
Сабақтың мақсаты: | | |||
Электронды кестеде есептерді шешу үшін мәліметтердің әр түрлі типі мен форматын қолдану. | ||||
| ||||
Есеп формулаларын құру және есептеу жүргізе алу; | ||||
| ||||
Абсолютті және салыстырмалы сілтемелердің форматын қолданып есеп шығару. |
Сабақтың барысы:
Сабақтың кезені/ уақыт | Педагогтың әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||||||||||||||||
Сабақтың басы | Ұйымдастыру; Сәлемдесу, түгендеу Психологиялық дайындық үшін – шеңберде тұрып, қасындағы оқушының бойындағы жақсы қасиетін айту.. Топқа бөлу: Оқушылар ортадағы кеспе қағаздарын алады. Кеспелерде ағылшын және қазақ тілінде жазылған компьютер құрылғыларының аттары берілген. Алған кеспедегі құрылғы аттарын оқып, қазақ тілінде оқығандар бір топқа, ағылшын тілінде оқығандар бір топқа бірігеді. 1 топ «Формула» 2 топ «Функция» Өткен сабақты пысықтау: «Ішкі- сырқы шеңбер» әдісі Оқушылар ішкі және сыртқы шеңбер болып бір-бірлеріне қарап тұрады. Бірінші ішкі шеңбер сұрақ қояды, сырқы шеңбер жауап береді. Бір минуттан соң сырқы шеңбер сұрақ қояды, ішкі шеңбер жауап береді. Осылай ауысып отырады. 1 топ «Формула» 1.Статистикалық мәлімет дегеніміз не? 2.Абсолют сілтеменің салыстырмалы сілтемеден қандай ерекшелігі бар? 2 топ «Функция» Статистикалық мәліметтермен қандай мамандар жұмыс жасайды? 2.Салыстырмалы сілтеме деген не? Дескрипторлар:
Оқушылардың жауаптарын смайликтер арқылы бағалау | 1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. Сабақтың мақсаттарымен танысады. | | Кеспелер Оқытудың белсенді әдістері NIS. Астана 2013 Информатика 8 сынып. «Алматы» баспасы Р.А. Қыдырқұлов Г.К Нұрмаханбетова 48-бет Қуану = Мен түсінемін. Ойлану = Мен түсінгендеймін. Мұңаю = Мен түсінбедім | ||||||||||||||||
Сабақтың ортасы | «Ой қозғау» әдісіарқылы оқушыларға түрткі сұрақтар қоямын: 1. Кестенің ұяшықтарына мәліметтердің келесі үш типінің біреуін ғана енгізе аламыз, ол қандай типтер? 2.кестелерді пішімдеу дегеніміз не? 3. Формулаларды қалай енгіземіз? Дескриптор:
Смайликтер арқылы бағалау, тиімді кері байланыс беру. Компьютерде практикалық тапсырмалар орындау: тапсырма№1: Оқушылар төмендегі кестені толтырады формулаларын енгізеді және Е және F бағандар бойынша статистикалық мәлімет құрады-гистограмма. Дескрипторлар:
2.Сілтемеге өзгеріс енгізе алады 3. Кестедегі мәлімет бойынша статистика құра алады. Смайликтер арқылы бағалау, тиімді кері байланыс беру. Жеке Тапсырма №2 Төмендегі берілген есепті шығарып график құрады. Дескриптор:
ҚБ:. Смайликтер арқылы бағалау, тиімді кері байланыс беру. Жұптық тапсырма №3 Төмендегі кесте бойынша Абсолют сілтеменің салыстырмалы сілтемені қолданып есеп шығарады. Дескриптор:
ҚБ:. Смайликтер арқылы бағалау, тиімді кері байланыс беру. | | | | ||||||||||||||||
Сабақтың соңы | 1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады. 2.Кері байланыс: -Мен бәрін жақсы орындадым деп ойлаймын | Жиналаған фишкаларды санайды- бағалау жұргізеді | | Плакат /слайд/ | ||||||||||||||||
Үй тапсырмасы | Үйге тапсырма: Кестеде берілген батырмалардың қызметін жаз
| | | Нысана парақтары: |