Файл: Мектеп Саашилі жббом.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 06.12.2023

Просмотров: 17

Скачиваний: 1

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

Жарық құбылыстары

Мектеп: Сағашилі ЖББОМ

Күні: 02.05.23

Мұғалімнің аты-жөні:Барсаева М.С

Сынып: 8ә

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

№ 11 зертханалық жұмыс. «Жұқа линзаның фокустық қашықтығын және оптикалық күшін анықтау»

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

8.5.1.14 – жұқа линзаның фокустық қашықтығын және оптикалық күшін анықтау;

8.1.3.3 – физика кабинетінде қауіпсіздік ережелерін білу және сақтау

Сабақ мақсаттары

Оқушылар білуі тиіс:

- Жұқа линзаның фокустық қашықтығын және оптикалық күшін анықтау

Бағалау критерийлері

  • Сурет бойынша ток көзін , кілтті және шамды пайдаланып электр тізбегін құрастырады;

  • Өлшеу нәтижелерін кестеге жазады;

  • Алынған өлшемдерді пайдаланып, линзаның фокус аралығын және оптикалық күшті анықтайды;

  • Салыстырмалы қателікті анықтайды;

  • Абсолют қателікті анықтайды;

  • Өлшеу нәтижесін қателікті ескеріп жазады;

  • Қорытынды жасайды.

Сабақ барысы

Сабақ

кезеңдері

Педагогтің әрекеті


Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

7мин


1.Оқушылар зертханалық жұмысты орындау үшін еске түсіру керек материалдар бойынша сұрақтар:

  1. Линзаның оптикалық күшін қалай анықтайды?

  2. Фокус қашықтығын ше?

  3. салыстырмалы қателікті қалай анықтаймыз?

  4. Абсолют қателікті ше?

  5. Өлшеу нәтижесін қателікті ескерім қалай жазамыз?

Мұғалім оқушылардың жауаптарына кері байланыс жасай отырып, бүгінгі сабақта зертханалық жұмыс орындайтындықтарын ескертеді.

Оқушылар сұрақтарға жаап беру арқылы,сабаққа дайын екендерін білдіреді

Стикерлер арқылы


Кеспе қағаздары


Сабақтың ортасы

25мин

6- мин


11 зертханалық жұмыс. «Жұқа линзаның фокустық қашықтығын және оптикалық күшін анықтау»

Бағалау критерийлері:

  • Сурет бойынша ток көзін , кілтті және шамды пайдаланып электр тізбегін құрастырады;

  • Өлшеу нәтижелерін кестеге жазады;

  • Алынған өлшемдерді пайдаланып, линзаның фокус аралығын және оптикалық күшті анықтайды;

  • Салыстырмалы қателікті анықтайды;

  • Абсолют қателікті анықтайды;

  • Өлшеу нәтижесін қателікті ескеріп жазады;

  • Қорытынды жасайды.

Оқушылардың орындаған жұмысы бойынша мұғалім кері байланыс жасайды

Зертханалық жұмысты өз беттерінше орындайды




Таратпа материал



Сабақтың соңы

7 мин

Рефлексия

- нені білдім, нені үйрендім

- нені толық түсінбедім

- немен жұмысты жалғастыру қажет

Үйге тапсырма. Линзалар, линзаның оптикалық күшi, жұқа линзаның формуласы қайталау


Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы




Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.




Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?