Файл: Блім азастандаы лттар достастыы.doc

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 06.12.2023

Просмотров: 28

Скачиваний: 1

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Бөлім: Қазақстандағы ұлттар достастығы

Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 7

Қатысқан оқушылар саны:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Ұлттар достығы - басты байлығымыз

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

7.1.1.1 мәтін үзінділерін тыңдай отырып, оқиғаның дамуы мен аяқталуын болжау;
7.4.4.2 еліктеуіш сөздердің мәнмәтіндегі қолданысын түсіну

Сабақтың_мақсаты__Барлық_оқушылар'>Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: тыңдалым мәтіні негізінде диалогке қатысу, еліктеуіш сөздердің мәнмәтіндегі қолданысын түсіну;

Көптеген оқушылар: коммуникативтік жағдаятқа сай көркем бейнелеуіш, эмоционалдыэкспрессивті сөздерді және мақалмәтелдер мен тұрақты тіркестерді еркін қолданып, диалогке қатысу, еліктеуіш сөздердің мәнмәтіндегі қолданысын түсіну;

Кейбір оқушылар: диалогке қатысу, пікірталаста тез және дұрыс шешім қабылдай білу, еліктеуіш сөздердің мәнмәтіндегі қолданысын түсіну.




Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Сабақтың ортасы


І. Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылар түгенделіп, сабаққа назары аударылады.

Оқушыларды «Жылулық шеңберіне» тұрғызып, бір біріне бүгінгі күні тілейтін тілектерін бір-бір сөзбен жеткізу.

ТЫҢДАЛЫМ АЛДЫ. Қызығушылығын ояту.

Мұғалім:

  • Балалар, мына логотип Сіздерге таныс па?

  • Қандай логотип?

  • Ел бірлігіне ассамблеяның қандай қатысы бар деп ойлайсыз?

Ықтимал жауап: Ассамблея жылы

Мұғалім сабақтың мақсаты мен бағалау критерийлері таныстырылады.
ТЫҢДАЛЫМ ТАПСЫРМАСЫ. Мағынаны тану. Мәтінді тыңдап, мәтін мазмұны бойынша сұрақтар дайындап, диалог құрыңдар.
1. Мәтіндегі негізгі ойды анықтайтын тірек сөздерді тауып, себебін дәлелдеңдер.

2. «Ерегескен ел болмайды, Есептескен дос болмайды» мақалының мәнін осы тақырыппен байланыстыра отырып түсіндіріңдер.

«Еркін жазу» әдісі. «Еркін жазу» әдісімен Қазақстан халқы Ассамблеясы туралы ойларыңды жазыңдар.

Дескриптор:

  • мәтін мазмұны бойынша сұрақтар дайындайды;

  • диалог құрады;

  • көркем бейнелеуіш, эмоционалдыэкспрессивті сөздерді және мақалмәтелдер мен тұрақты тіркестерді еркін қолданады;

  • «Еркін жазу» әдісімен Қазақстан халқы Ассамблеясы туралы ойларыңды жазады.

ҚБ

ТЫҢДАЛЫМНАН КЕЙІН.



2-тапсырма. Еліктеу сөздерді қолданып, тәуелсіз еліміздегі халықтар достығы туралы бір шумақ өлең құрастырып көріңдер.

3-тапсырма. Топтасып, «халықтар достығы» ұғымының мәнін ашатын «Ассоциативті карта» сызыңдар. Мақал-мәтел, қанатты сөздерден тақырып қойып, өз көзқарастарыңды топ алдында дәлелдеңдер.

Дескриптор:

  • Еліктеу сөздерді қолданып, тәуелсіз еліміздегі халықтар достығы туралы бір шумақ өлең құрастырады;

  • Топтасып, «халықтар достығы» ұғымының мәнін ашатын «Ассоциативті карта» сызады;

  • Мақал-мәтел, қанатты сөздерден тақырып қояды;

  • Өз көзқарастарыңды топ алдында дәлелдейді.

ҚБ

Оқушылар түгенделіп, сабаққа назары аударылады.

Жаңа сабақтың тақырыбы анықталады.

Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады.

Мәтінді тыңдап, мәтін мазмұны бойынша сұрақтар дайындап, диалог құрыңдар. Коммуникативтік жағдаятқа сай көркем бейнелеуіш, эмоционалды

экспрессивті сөздерді және мақалмәтелдер мен тұрақты тіркестерді еркін қолданып, диалогке қатысыңдар.

Грамматикалық тақырыпты меңгереді.

Грамматикалық тапсырма орындайды.

Тақырыпты қорытындылайды.


ҚБ «Күн мен бұлт»





ҚБ «Күн мен бұлт»





ҚБ «Күн мен бұлт»







7-сынып «Қазақ тілі» оқулығы

7-сынып «Қазақ тілі» оқулығы

(«Ұлттық энциклопедиядан»)

Сабақтың соңы


Кері байланыс

3 – жаңа алған ақпарат

2-сабақта кездескен қиыншылық

1-сабақтың ұнаған тұсы

Үйге тапсырма: 5-тапсырма.