Файл: Презентациядаы видео. Жоба ру. Осы сабата олжеткізілетін оу масаттары (оу бадарламасына сілтеме).docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 06.12.2023

Просмотров: 17

Скачиваний: 2

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.




Ұзақ мерзімді жоспар тарауы:

3-бөлім - Бейне жасау

(ортақ тақырыбы: «Табиғи құбылыстар»)

Мектеп: №192 орта мектеп


Күні: 18.03.2022 ж.

Мұғалімнің аты-жөні:

Сыныбы: 4

Қатысқандар:

Қатыспағандар:


Сабақтың тақырыбы

Жобалық жұмыс. Бейнекамера объектісі арқылы әлемді тану.

Презентациядағы видео. Жоба құру.

Осы сабақта қолжеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)




Ойлау дағдыларының деңгейі

Қолдану.

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар:

  • Бейнекамера көмегімен белгілі тақырыпқа бейнеклиптерді түсіреді.

  • Қоршаған орта, табиғат құбылыстары тақырыбында бейнеожоба (ролик) дайындауды үйренеді.

Бағалау критерийлері

Бейнекамера көмегімен қоршаған орта, табиғат құбылыстарына байланысты тақырыпқа бейнеклиптерді түсіреді.

Тілдік мақсаттар


Пәндік лексика және терминология:

  • бейнежазу–запись видео -videorecording;

  • файлдықосу-добавить файл-addfile

Диалогтар мен жазу үшін пайдалы сөз тіркестері:

  • Фото, кино және бейнетүсірілім жасайтын мамандық иелері қалай аталады?

  • Қандай тақырыпта бейнежоба(ролик) дайындғанды ұнатасың?

Құндылықтарға баулу

1. “Мәңгілік ел” идеясы бойынша “Жалпыға бірдей еңбек қоғамы”, «Қазақстан Республикасының Тәуелсіздігі және Астана» құндылығы қалыптасады.

2. Ынтымақтастық: топтық жұмыс барысында жылулық қарым- қатынастар дамиды, ынтымақтастық дағдылары қалыптасады және сындарлы көзқарас дамиды, қарым-қатынастарды қалыптастыру кезінде сыни ойлау қабілеті дағдыланады.

3. Академиялық адалдық: өзгелердің идеялары мен ойларын құрметтейді, яғни академиялық адалдық принциптерін сақтайды.

4. Өмір бойы оқу, Қазастандық патриотизм және азаматтық жауапкершілік дағдысы қалыптасады.

Пәнаралық байланыстар

Ағылшын тілі, Орыс тілі, Дүниетану.

Алдыңғы білім

Бейне ауысулар мен әсерлер қолдану.


Сабақтың барысы


Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар


Сабақтың басы
2 мин.

5 мин.



Ұйымдастыру:

(Ұ) Оқушылармен амандасу, сыныптың ішінде психологиялық ахуал тудыру. Сендерге көтеріңкі көңіл-күй тілеймін! «Көтеріңкі көңіл күй» атты тренинг. Әр парта жолдастарына тілек айтады.

Мақсаты: оқушылардың адамгершілігін, рухани байлығын дамыту, ынталандыру, кері-байланыс, мадақтау.
Топтастыру:

Арнайы қиылған фигуралар арқылы 2 топқа бірігеді.

1 топ - Үш бұрыштар.

2 топ – Төртбұрыштар.
(Ұ) Миға шабуыл!

  • Фото, кино және бейнетүсірілім жасайтын мамандық иелері қалай аталады?

  • Қандай тақырыпта бейнежоба(ролик) дайындғанды ұнатасың?





Фигуралар қиындысы

Сабақтың ортасы

2 мин.
10 мин.


11 мин.


(Ұ) Сөздікпен жұмыс: Түртіп алу.

  • бейнежазу–запись видео -videorecording;

  • файлдықосу-добавить файл-addfile

Мақсаты: Жаңа сабақта кездесетін сөздіктермен танысады. Бұл үш тілділік білім беру жүйесіне өз септігін тигізеді. Тиімділігі: Балалар үш тілділікке дағдыланады.
(Ұ) Мәтінмен жұмыс.

Тапсырма: Оқушылар оқулықта берілген мәтінді оқып, бір-бірімен түсінген, білген жаңа ақпараттарымен бөліседі.


Дескриптор

Қалыптастырушы бағалау

-Жоба және жобаның түрлері туралы айтады.

-Тәжірибелік жоба анықтамасын айтады.

-Зерттеу жобасы анықтамасын айтады.

-Ақпараттық жоба анықтамасын айтады.

-Шығармашылық жоба анықтамасын айтады.

Геометриялық фигуралар арқылы бағалау

Өте жақсы - Бес жұлдыз

Жақсы - Төртбұрыш

Талпын – Үшбұрыш




(Ж) «Бірлескен жұптық жұмыс» әдісі

Тапсырма:

1-кестедегі берілген тақырыптар қай жоба түріне жатады анықтап төмендегі кестеге жазыңдар. Олардың арасынан немесе өздеріңды қызықтырған тақырып бойынша бейнеролик жобасын жоспарлаңдар. Осы кестеге өздерің тағы қандай жоба тақырыптарын қосқан болар едің?



Тәжірибелік жоба

Зерттеу жобасы

Ақпараттық жоба

Шығарма-шылық жоба




















































Дескриптор

Қалыптастырушы бағалау

-1 кестеге жоба түрлерін анықтап бөліп жазады.

-Арасынан өздеріне ұнаған тақырыпқа бейнеролик жобасын жоспарлайды.

-Кестеге өздері ойланып жоба тақырыптарын қосады.

Геометриялық фигуралар арқылы бағалау

Өте жақсы - Бес жұлдыз

Жақсы - Төртбұрыш

Талпын – Үшбұрыш






Жұмыс дәптері

Оқулық


Таратпа қағаздарын

оқулық



Сабақтың соңы
5 мин.


Рефлексия:
(Ұ) Талдау!


  1. Бейнекамера объектісі арқылы әлемді тану дегенді қалай түсіндің?

  2. Бейнероликтерді қандай мақсатта жасайды деп ойлайсың?

  3. Жоба жұмысын орындаудағы маңызды деп қай тұстарын көрсеткен болар едің?



Дескриптор

Қалыптастырушы бағалау

- Бейнекамера объектісі арқылы әлемді тану туралы өз ойын айтады.

- Бейнероликтерді қандай мақсатта жасайтынына өз ойын айтады.

- Жоба жұмысын орындаудағы ненің маңызды екенін айтады.

Геометриялық фигуралар арқылы бағалау

Өте жақсы - Бес жұлдыз

Жақсы - Төртбұрыш

Талпын – Үшбұрыш




Үй тапсырмасы:

Цифрлық құрылғылар көмегімен таңдаған тақырыбың бойынша 3 минуттық бейнероликті дайында.





Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз?

Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау




Тапсырма, қарқын, дереккөздер, диалог және қолдау көрсету, бағалау, жіктеу, қорытынды. Саралау тапсырмаларды іріктеуді, белгілі бір оқушыдан күтілетін нәтижені, оқушыға жеке қолдау көрсетуде, оқу материалы мен ресурстарды оқушылардың жеке қабілеттерін ескере отырып әзірлеуді қамтиды.


«Геометриялық фигуралар» әдісі

Денсаулық сақтау технологиялары.

Сабақта сергіту жаттығулары мен белсенді жұмыс түрлерін қолданамын

Осы сабақта қолданылатын

Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары орындалады.

Жалпы бағалау
Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті (оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді (оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ кезінде, мен сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда неге назар аудару қажет?

1:

2: