Файл: 2в алгебралы рнектер.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 11.12.2023

Просмотров: 15

Скачиваний: 1

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Тaрaу/Бөлiм

6.2В Алгебралық өрнектер

Ж.Жүсiбaлиев aтындaғы Oйыл Қaзaқ oртa мeктeбi Eрбoлaтoвa Aйгepiм Мәлiкқызы










Пәні: математика













Күнi:

14/11/2022










Cынып:

Қaтысқаны:

Қaтыспағаны:

Сабақтың тақырыбы:

Ұқсас мүшелер. Ұқсас мүшелерді біріктіру.










Осы сабақта қол жеткізілетін

оқу мақсаттары: (оқу бағдарламасына сілтеме)

6.2.1.7 алгебралық өрнектерде ұқсас мүшелерді біріктіруді орындау;










Сабақтың мақсаты:

  • Ұқсас мүшелерді біріктіріп, алгебралық өрнектерді ықшамдау;

  • Мәтін есептерге өрнек құрастырып, шығару.










Бaғалaу критерийі

-Ұқсас мүшелерді анықтап, алгебралық өрнектерді ықшамдайды;

-Мәтін есептерді шығаруда өрнек құрастырады, оны ықшамдайды;










Ойлау дағдыларының деңгейлері

білу, түсіну, қолдану










Сабақтың барысы




Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар







Сабақтың басы


  1. Ұйымдастыру бөлімі:

1. Оқушылармен амандасып, оларды түгендеу.

2. Оқушылардың зейінін сабаққа аудару

Оқушыларға жағымды орта тудыра отырып, тақырыптық лезде сұрақтар қоямын.

Сұрақтар: 1. Алгебралық орнектер дегеніміз не?

2. Жақшаны ашу алгоритімі қалай орындалады?

3. Ұқсас мүшелер дегеніміз не?

4. Ұқсас мүшелерді біріктіру дегеніміз не? Ұқсас мүшелерді біріктіру үшін қандай алгоритм орындалады?

5. Коэффициент дегеніміз не?



  1. Оқушылар амандасып, кезекші көмегімен түгенделеміз.

  2. Берілген сұрақтарға ұжымда ауызша жауап береді




ауызша бағалау









Негізгі бөлім

Оқушылардың функционалдық

сауаттылығын дамытуға арналған тапсырмалар



ІІ. Жеке жұмыс. Learning apps приложениесі бойынша тест тапсырмасын орындайды.


ІІІ. Жұптық жұмыс

  1. тапсырма Сәйкесін тап.



  1. Тапсырма. Бос орындарды толытырыңыз




ІV. Топтық жұмыс

1 –топ. Тапсырма: «Ойыл өзені»Ақтөбе облысындағы Қандыағаш темір жол станциясының солтүстік-батысында 50 км жерден басталып, Тайсойған құмында (Атырау облысы) бірнеше тармаққа бөлініп, Каспий маңы ойпатындағы Жалтыркөл, Ақтөбе көлдері аралығындағы Қаракөл қонысы тұсында тартылып қалады (ертеде Жайық өзеніне құйған). Тапсырма: Ойыл өзенінің Ақтөбе облысы бойынша ұзындығы m км болса Атырау облысының аумағындағы ұзындығы 244 км- ге кем. Ойыл өзенінің жалпы ұзындығы канша км құрайды?

2-топ

Тапсырма: Ойыл ауданының халық саны

Ойыл ауданы 22 елді-мекен 7 ауылдық округке біріктірілген. Көптоғай ауылдық округінде адам саны х ті құрайды. Қайыңды ауылдық округіндегі халық саны Көптоғайға қарағанда 1369-ға кем. Ойыл ауылдық округінде Көптоғай мен Қайыңды тұрғындары қосындысынан5979- ғ артық. Қалған округтер 9379 ды құрайды. Ойылдың халық санын анықтаңыз (Мұндағы х- 2872)
3-топ Тапсырма: «Ойыл өзені»Ақтөбе облысындағы Қандыағаш темір жол станциясының солтүстік-батысында 50 км жерден басталып, Тайсойған құмында (Атырау облысы) бірнеше тармаққа бөлініп, Каспий маңы ойпатындағы Жалтыркөл, Ақтөбе көлдері аралығындағы Қаракөл қонысы тұсында тартылып қалады (ертеде Жайық өзеніне құйған). Тапсырма: Ойыл өзенінің Ақтөбе облысы бойынша ұзындығы m км болса Атырау облысының аумағындағы ұзындығы 244 км- ге кем. Ойыл өзенінің жалпы ұзындығы канша км құрайды?

4-топ Тапсырма: Ойыл ауданының халық саны Ойыл ауданы 22 елді-мекен 7 ауылдық округке біріктірілген. Көптоғай ауылдық округінде адам саны х ті құрайды. Қайыңды ауылдық округіндегі халық саны Көптоғайға қарағанда 1369-ға кем. Ойыл ауылдық округінде Көптоғай мен Қайыңды тұрғындары қосындысынан5979- ғ артық. Қалған округтер 9379 ды құрайды. Ойылдың халық санын анықтаңыз (Мұндағы х- 2872



Берілген сілтемеге өтіп, тапсырманы жеке орындайды.

Оқушылар парталас жұбымен берілген тапсырманы дескрипторға сүйеніп орындайды.
Тапсырмалар дескрипторы:

  • Ұқсас мүшелерді анықтай алады;

  • Ұқсас мүшелерді біріктіреді.



Оқушыларға алдын ала жеке тапсырма таратылып койылады.(1-тапсырма)

Балалар тапсырманың шешімінде бірдей жауап шыққан оқушылар бір топқа шоғырланады.

Тапсырмалар дескрипторы:

  • Есептің өрнегін құрады;

  • Ұқсас мүшелерді біріктіріп, ықшамдайды;

  • Өрнектің мәнін табады


Дескрипторға сүйене отырып, өз өздерін бағалайды.

Дескрипторға сүйеніп топтар бірін бірі бағалайды.

Learning apps, Ұялы телефондар

https://learningapps.org/watch?v=

pxk6sqoy222

Bilimland тапсырмалары

https://onlinemektep.org/schedule/

12.12.2022/lesson/97826f26-d2cf-4

53f-9f4d-538f42bedf7c

тапсырмалар жазылған А3, маркер









Сабақтың соңы


  1. Сабақты қорытындылау

  1. Үйге тапсырма: (Оқулықтан: №)

  2. Бағалау парағы

  3. Рефлексия. Оқушылардан кері байланысты Google формада аламын.



Оқушылар берілген сілтемені басу арқылы бүгінгі сабақта қол жеткізген нәтижелерін көрсетеді.


Сабақ соңында бірнеше оқушылардан кері байланыс сұралып, бағалау парақтарын жинап аламын.

ұялы телефондар.

оқушыларға арналған сілтеме

кері байланыс

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSceNmVA6aRwTlmwt65iI_XM_

E85eGjeCOE7fQkph0Tg_r8mqg/viewform? usp=sf_link

https://forms.gle/wT1qN68EpwaGkxN78