Файл: Бекітілді ысамерзімді жоспар.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 11.12.2023

Просмотров: 35

Скачиваний: 1

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Бекітілді____________

Қысқамерзімді жоспар

13-сабақ

Сабақтың тақырыбы: Есту мүшесінің құрылысы. Естудің маңызы. Естудің бұзылу себептері. Есту мүшесінің гигиенасы.

Зертханалық жұмыс «Дыбысты қабылдау ерекшеліктерін зерттеу». (құлақтың есту қабілетін анықтау).

Бөлім:

8.3D Координация және реттелу

Педагогтің аты-жөні:

Камалбекқызы Жадыра

Күні:

20.02.2023

Сыныбы: 8 «Б,В»


Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Есту мүшесінің құрылысы. Естудің маңызы. Естудің бұзылу себептері. Есту мүшесінің гигиенасы.

Зертханалық жұмыс «Дыбысты қабылдау ерекшеліктерін зерттеу». (құлақтың есту қабілетін анықтау).

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

8.1.7.2 дыбысты қабылдау ерекшеліктерін зерттеу және есту гигиенасының ережелерін сипаттау

Сабақтың мақсаты:



Адам үшін есту мүшесінің маңызын біледі

Есту мүшесінің құрылысын айтып бере алады.

Есту мүшесінің гигиенасын біледі

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Қызығушылықты ояту


Ұйымдастыру кезеңі: Сыныпта жағымды ахуал туғызу үшін

Сабақты түсіндіру, видеоролик көрсету

https://youtu.be/OBGQdaAsDHo


Жаңа сабаққа кіріспе


Оқушыларға топтық жұмыс береді


1-тапсырма. Топтық жұмыс/шығармашылықпен жұмыстану/ Мәтінмен танысу

1топ. Есту мүшесінің құрылысы (постер, тірек-сызба)

2топ. Есту мүшесінің қызметі (қосымша ақпарат ,сурет)

3топ. Есту гигиенасы (санбюллетень) кластер немесе постер

Дескриптор: Жалпы-2 балл.

1.Есту мүшесінің құрылысының тірек-сызбасын құрастырады

2. Есту мүшесінің қызметін сурет арқылы түсіндіреді

3. Есту гигиенасын жазады.

Оқулықпен жұмыс


Сабақтың ортасы

Мағынаны ашу.


Оқушыларға биологиялық диктант парағын таратады.

2-тапсырма. Жеке жұмыс/ Биологиялық диктант.

1.Құлақ қалқаны ортаңғы құлақпен.............. арқылы байланысқан.

2.Құлақ қалқаны ортаңғы құлақтан..............арқылы бөлінеді.

3.Есту сүйекшелері........ орналасқан.

4.Ішкі құлақта.......орналасқан.

1.Есту жолы 2.Дабыл жарғағы 3.Балғашық,төстік,үзеңгі 4.Есту иірімі,жартылай иірім өзектері,сопақша және домалақ қапшықтар

Дескриптор: Жалпы-2 балл


Оқулық, диктант қағазы




Экраннан сурет көрсетеді

3-тапсырма. «Фотогалерея» стратегиясы.Мәтінді оқып болған соң әр топтан оқушы шығып суретке сәйкес келетін сөйлемдерді табады.




Сергіту сәті.

«Телефакс» жаттығуы Топ мүшелері орындықта бірінің артына бірі отырады. Артқы оқушыға дайын сурет беріледі. Ол суретті ешкім көрмеуі тиіс және ойын барысында ешкім сөйлеспейді. Алдыңғы оқушыға таза парақ пен қарындаш беріледі. Артқы оқушы дайын суретті алдындағы оқушының арқасына қолымен салады, ол келесі оқушыға осылай қайталанып отырады. Алдыңғы оқушы арқасына не салынғанын өзінің таза парағына салып көрсетеді.

Дескриптор:

Жалпы-2 балл

1.Суретті қорғау

2. Сұрақтарға жауап береді.



ДК экраны

8-сынып оқулығы.

Жұмыс дәптерлері.




Оқушыларға жұптық тапсырма ретінде кесте парағын таратады

4-тапсырма. Жұптық жұмыс.Кестені толтырады.



Дескриптор: жалпы-2 балл

12 зертханалық жұмыс. Есту қабілетін анықтау.

Дескриптор:

Жалпы -2 балл

1.Тапсырманы орындайды.

2.Кестені толтырады.

3. Эссе жазады.

4. 257-беттегі Зертханалық жұмысты орындайды.

8-сынып оқулығы.

Жұмыс дәптерлері

Сабақтың соңы

Ой толғаныс.

Рефлексия


Үйге тапсырма береді. Кері байланыс жасайды

Білу, түсіну,қолдану деңгейіндегі сұрақтарға жауап береді. Тик-ток әдісі