Файл: Пні Математика Кні Сыныбы 1 сынып Сабаты ткізуші жне талдаушы.docx
ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 11.12.2023
Просмотров: 17
Скачиваний: 1
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Мұғалімнің өзі өткізген сабағын талдау.
Пәні: Математика
Күні:
Сыныбы: 1 сынып
Сабақты өткізуші және талдаушы:
Сабақтың тақырыбы: Ұсақтау және төлем жасау/Көкөніс сатып алуға барамын
Осы сабаққа қол жеткізілетін оқу мақсаттары: . 1 тг, 2 тг, 5 тг,10 тг, 20 теңгелік монеталармен түрліше төлем жасайды Сандарды, заттарды, тауар бағаларын салыстыру кезінде қолданылатын ұғымдарды пайдаланады.
Сабақтың мақсаттары:
Барлығы: 1 тг, 2 тг, 5 тг, 10 тг, 20 тг тиындарымен түрлі операцияларды орындайды
Көбі: 1 тг, 2 тг, 5 тг, 10 тг, 20 тг тиындарымен түрлі операцияларды орындайды, Монеталарды бір-бірімен салыстырып, күнделікті өмірде қолдана алады
Кейбірі: 1 тг, 2 тг, 5 тг, 10 тг, 20 тг тиындарымен түрлі операцияларды орындайды, Монеталарды бір-бірімен салыстырып, күнделікті өмірде қолдана алады. Орынды, бағытты, заттардың арасындағы қашықтықты анықтайтын сандарды, заттарды, тауар бағасын/терминдерді салыстыруда қолданылатын ұғымдарды қолданады
Құндылықты дарыту: ұқыптылыққа, тиянақтылыққа, тазалыққа тәрбиелеу. Бүгінгі өткізген сабағымның түрі - сабақты бекіту
Қолданған әдіс – тәсілдерім: түсіндіру, өзін – өзі бағалау, сұрақ – жауап,
Көрнекілігі: интерактивті тақта, презентация, үлестірмелі қағаздар, суреттер.
Пәнаралық байланыс: Дүниетану
Сабақ жоспарында сабақтың барлық кезеңдері қамтылған. Сабақтың мақсатына жету үшін ойната отыра, ойландыратын сабақ жасадым.
Сабақтың тақырыбын сатушы ойыны арқылы аштым.
«Кім жылдам?» ойыны арқылы өзектендіру мақсатында есеппен оқушылар Монеталардың құнын анықтайды.Заттарды құнына қарай біріктіреді, сәйкестенедіре алатын болды. Сабақ барысында мәселелеік жағдаятты қоя отыра шешу жолдарын табуға жетеледім, жай ғана шешіп қоймай, бір-бірінің жұмыстарын бағалай да алды. Жұппен жұмысты орындатата отыра «Кір жаятын жіп» әдісі арқылы манеталарды өсу және кему ретімен орналастыртып мақсатыма жете алдым. «Тізбек ойыны», «Сатушы», «Әмияндағы монеталар» ойынын ала отыра әдіс-тәсілдерді қолдана отыра сабақта оқушылардың танымдық қаблетін арттыра алдым, өз бетімен жұмыс жасауларын ұйымдастырдым. Сабаққа қойылған мақсаттқа негізделген нәтижеге оқушыларм жетті. Монеталады ұсақатай алды, сонымен қатар берілген
затты сатып алып, қалғанын есептеуге үйренді. Бір-бірімен жұмыс жасауға жақсы машықтанды.
Сабағым өз көздеген мақсатына жетті.