Файл: азастан Республикасыны Оу аарту министрлігі Мамания орта мектебі6 мдшо.docx
ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 11.12.2023
Просмотров: 14
Скачиваний: 1
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Қазақстан Республикасының Оқу ағарту министрлігі
«Мамания орта мектебі6 мдшо» КММ
Қысқа мерзімді жоспар
Бөлім | Қоршаған орта | ||||
Пәні: | Қазақ тілі | ||||
Күні: | 3.04.2023 | ||||
Педагогтіңаты-жөні: | Дайрабаева А.С. | ||||
Сынып: 2 А | Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | ||||
Сабақтың тақырыбы | Дара және күрделі етістік№109 | ||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 2.4.2.5* - дара және күрделі зат есім/сын есім/сан есім/етістікті анықтау 2.1.2.1 мәтіннің тақырыбы мен тірек сөздердің негізінде мәтіннің мазмұнын болжау 2.3.6.1 - бас әріп пен кіші әріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап, оларды байланыстырып көлбеужәне таза жазу | ||||
Сабақтың мақсаты | Дара және күрделі етістіктерді ажыратасың .Мәтін мазмұнын болжайсың. | ||||
Сабақ барысы | |||||
Сабақтың кезеңі/уақыты | Педагогтіңәрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |
Сабақтыңбасы (3мин) | Ұйымдастырукезеңі: Психологиялық ахуал орнату. Әрбір адам? -Туысым,досым ,жұрағат Әрбір сөзің? -Шындық, бірлік,адалдық Әрбір ісің? Тірек,тірлік,адамдық Әрбір сабақ? Үйрену,ұғу,ұлағат. | Оқушылар сабаққа назар аударады. | | | |
Сабақтың ортасы (5 мин) 10 мин | Үй тапсырмасын тексеру Ауаның қасиеті» деген тақырыпта пайымдау мәтінін құрастырып жазады . Өткенді пысықтау . МК :Өтілген материалдар бойынша сұрақтар қояды . Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау МК :ЖАңа сабақты түсіндіру . Бейнежазба ұсыну : ҰЖ :20-жаттығу . Анықта әдісі Кестемен жұмыс . Дара және күрделі етістіктерді оқиды . Анықтайды . Дара және күрделі етістіктердің ерекшелігін анықтайды .Жасаған қорытындыны берілген мәліметпен салыстырады. Дара және күрделі етістік туралы ережені оқиды | Ауаның қасиеті» деген тақырыпта пайымдау мәтінін құрастырып жазады . Оқушылар сұраққа жауап береді . | Дескриптор: - пайымдау мәтінін құрастырады . ҚБ : Мен сені мақтан етемін ! Бүгін жақса жауап бердің ! Сен өте ақылдысың ! Мені қатты қуанттың! Бағалау критерийі Каллиграфиялық нормаларды сақтау Орфографиялық, орфоэпиялық нормаларды сақтау Грамматикалық нормаларды сақтау Дескриптор : - Дара және күрделі етістіктерді оқиды . Оларды салыстырады 1б -Қорытынды жасайды 1б ҚБ :Тамаша | Жұмыс дәптері Сұрақтар Кесте . Оқулық 1-есеп. Жұмыс дәптері Слайд түсіндірме | |
10 мин Сергіту сәті 2 минут | Топтық жұмыс 21-жаттығу . МК :Аудио тыңдалым. Жаралы үйрек. 1-топ .Әңгімеге құрылған жоспарды жалғастырып жазады . 2-топ. Әңгімедегі етістіктерді табады . Олардың дара және күрделі екенін ажыратады . Көңілді сергіту сәті Жеке жұмыс «Көркем жазу» әдісі . Функционалдық сауаттылық 22-жаттығу Өлеңді мәнерлеп оқиды . Өлең не туралы екенін атып көр. Етістіктерді табады .олардың дара және күрделі екенін айтады ЕБҚ оқушы :өлеңді көшіріп жазады . | Әңгімені тыңдайды .Оқыған әңгіме бойынша жоспар құрастырады . Әңгімедегі етістіктерді табады . Олардың дара және күрделі екенін ажыратады . Өлеңді оқып, не туралы екенін айтады . Етістіктерді табады .олардың дара және күрделі екенін ажыратады . | Дескриптор : -Жоспар құрады 1б -Етістіктерді табады 1б - Дара және күрделі етістіктерді оқиды .1б ҚБ :1-10 б Бірін-бірі бағалайды . Дескриптор : -көркем жазады 1б -етістікті атабады 1б -Дара және күрделі екенін ажыратады 1б ҚБ : Мен сені мақтан етемін ! Бүгін жақса жауап бердің ! Сен өте ақылдысың ! Мені қатты қуанттың! | Оқулық Тапсырмалар Топтық жұмысқа қажетті материалдар беріледі . | |
8 мин | СТ : 24-жаттығу . Біліміңді қолдан әдісі Сөздерді оқиды .Бұл етістіктің түрін айтады . Дара етістікті күрделі етістікке айналдырады . Өсті –өсіп жатыр ,жуды –жуып жатыр ,жинап жүр,озып кетті ,тоқып отыр .сөздерін жазады . ЕБҚ оқушы : Сөздерді көшіріп жазады . Қорытындылау : -Дара және күрделі етістікті қалай ажыратамыз ? -мысал келтіреді . | Сөздерді оқиды .Бұл етістіктің түрін айтады . Дара етістікті күрделі етістікке айналдырып жазады . Ежені пысықтайды . | Дескриптор : -күрделі етістіктерге айналдырып жазады 1б -қатесіз жазады 1б ҚБ :Мадақтау 1-10 б | Оқулық Жұмыс дәптері | |
Сабақтың соңы Рефлекция 7 мин | Сабақты қорытындылау. Бүгінгі оқу мақсаты қандай болды? -Сабақтың мақсатына жеттің бе ? - Не қиын болды ? Үйге тапсырма: № 23-жатығу 79–бет «Адамның дене мүшелері» әдісі | Бүгінгі сабақтағы өзінің әрекеті туралы, жаңа білімді меңгерудегі өзінің жетістіктері мен қиыншылығы туралы ой бөліседі. өзін бағалайды | Кері байланыс : Бүгінгі сабақтың оқу мақсатына жеттік пе ? Бүгінгі сабақта не үйрендің ? Қорытынды бағалау . ҚБ : 1-10 б жүйе | Қорытынды бағалау |
Бөлім | Қоршаған орта | ||||
Пәні: | Қазақ тілі | ||||
Күні: | | ||||
Педагогтіңаты-жөні: | | ||||
Сынып:2 | Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | ||||
Сабақтың тақырыбы | Дара және күрделі етістіктер | ||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 2.4.2.5* - дара және күрделі зат есім/сын есім/сан есім/етістікті анықтау 2.2.4.1 мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойды анықтау 2.3.5.1 жіберілген пунктуациялық, орфографиялық қателерді мұғалімнің көмегімен тауып түзету және құраған сөйлемін толықтыру | ||||
Сабақтың мақсаты | Етістікті табасың .Өлеңнен негізгі ойды анықтайсың .Қатені тауып ,түзетіп жазасың. | ||||
Сабақ барысы | |||||
Сабақтың кезеңі/уақыты | Педагогтіңәрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |
Сабақтыңбасы (3мин) | Ұйымдастырукезеңі: Психологиялық ахуал орнату. Әрбір адам? -Туысым,досым ,жұрағат Әрбір сөзің? -Шындық, бірлік,адалдық Әрбір ісің? Тірек,тірлік,адамдық Әрбір сабақ? Үйрену,ұғу,ұлағат. | Оқушылар сабаққа назар аударады. | | | |
Сабақтың ортасы (5 мин) 12 мин | Үй тапсырмасын тексеру № 23-жаттығу Ой қозғау . Етістік дегеніміз не ? Дара және күрделі етістік туралы айтады Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау ҰЖ :25-жаттығу Өлеңді мәнерлеп оқы . -Өлеңдегі негізгі ойды анықтайды -Қоршаған ортада торғайлардың қандай пайдасы бар екенін айтады. Етістіктерді табады . Жеке жұмыс .26-жаттығу . Қатені табамын әдісі Жаңылтпаштың қатесін түзеп жазады . Каллиграфиялық Нормаларды, Орфографиялық, орфоэпиялық нормаларды , Грамматикалық Нормаларды сақтайды . Етістіктерді табады ,Дара не күрделі екенін ажыратады . | Мысалды жалғастырып айтады .Қарамен жазылған етістіктерді түрлеріне қарай ажыратады. Қорытынды жасайды Қоршаған орта туралы өз ойларын айтады .Торғайлардың қандай пайдасы бар екенін айтады | Дескриптор: - Қорытынды жасайды ҚБ : Мен сені мақтан етемін ! Бүгін жақса жауап бердің ! Сен өте ақылдысың ! Мені қатты қуанттың! Бағалау критерийі Каллиграфиялық нормаларды сақтау Орфографиялық, орфоэпиялық нормаларды сақтау Грамматикалық нормаларды сақтау Дескриптор : - Өлеңдегі негізгі ойды анықтайды 1б -Қоршаған ортада торғайлардың қандай пайдасы бар екенін айтады.1б -етістіктерді табады 1б ҚБ :жұлдызша Дескриптор : - Жаңылтпаштың қатесін түзеп жазады 1б. -етістікті табады ,түрлеріне қарай ажыратады 1б ҚБ :жұлдызша | Оқулық 1-есеп. Жұмыс дәптері | |
8 мин Сергіту сәті 2 минут | Топтық жұмыс 27-жаттығу . Мәтінді түсініп оқиды . 1-топ .Мәтіндегі етістіктердің дара және күрделі екенін айтады 2-топ.Құстардың қандай пайдасы бар жаз. Жұптық жұмыс .28-жаттығу «Кесте» әдісі Кестені тиісті құс атауларымен толтырып жаз . Үй құстары Жабайы құстар туралы айтады. Кестені жұптасып толтырады . ЕБҚ оқушы : Құстарды атайды . Көңілді сергіту сәті | Мәтінді түсініп алады . Мәтіндегі етістіктердің дара және күрделі екенін айтады 2-топ.Құстардың қандай пайдасы бар жаз. Кестені тиісті құс атауларымен толтырып жаз . | Дескриптор : - етістіктердің дара және күрделі екенін айтады 1б - Құстардың қандай пайдасы бар жаз.1б ҚБ :жұлдызша ҚБ : Мен сені мақтан етемін ! Бүгін жақса жауап бердің ! Сен өте ақылдысың ! Мені қатты қуанттың! | Оқулық Тапсырмалар Жаттығу жұмыстары | |
8 мин | СТ .Функционалдық сауаттылық Берілген етістіктерден сөйлем құрап жаз . Жазды ,жүгірді , оқыды ,аулады ,жазып жатыр ,оқып отыр , | Берілген етістіктерден сөйлем құрап жазады . | Дескриптор : Сөйлем құрастырады 1б -Байланыстырып жазады 1б | Жазу жұмысы Тапсырма . | |
Сабақтың соңы Рефлекция 7 мин | Сабақты қорытындылау. Бүгінгі оқу мақсаты қандай болды? -Сабақтың мақсатына жеттің бе ? - Не қиын болды ? Үйге тапсырма: № 29-жаттығу 81 –бет «Адамның дене мүшелері» әдісі | Бүгінгі сабақтағы өзінің әрекеті туралы, жаңа білімді меңгерудегі өзінің жетістіктері мен қиыншылығы туралы ой бөліседі. өзін бағалайды | Кері байланыс : Бүгінгі сабақтың оқу мақсатына жеттік пе ? Бүгінгі сабақта не үйрендің ? Қорытынды бағалау . ҚБ : 1-10 б жүйе | Қорытынды бағалау |