ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 11.12.2023
Просмотров: 32
Скачиваний: 1
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Бөлім: | | |||||||||||||||||||||
Педагогтің аты-жөні: | Жиентаева Мадина Куатбековна | |||||||||||||||||||||
Күні: | 03.04.2023ж | |||||||||||||||||||||
Сыныбы:3 | Қатысқаны | Қатыспағаны | ||||||||||||||||||||
Тақырыбы | 136. Бекіту | |||||||||||||||||||||
Оқу мақсаты | 3.2.1.5 үш амалдан артық әріпті, санды өрнектерді салыстыру | |||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты | Оқушылар үш амалдан артық әріпті, санды өрнектерді салыстырады. | |||||||||||||||||||||
| Сабақтың барысы | |||||||||||||||||||||
Сабақ-тың жоспар-ланған кезең-дері | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурс тар | ||||||||||||||||||
Сабақтың басы 2 минут | I. Психологиялық ахуал Сәлемдесу. Психологиялық дайындық Күн жарығын алақанға саламын Жүрегіме басып ұстай қаламын Ізгі, әрі нәзік, жарық мейірімді Болып кетер сонда менің жан-жағым! | 1.Мұғаліммен сәлемдеседі. 2.Өлең шумағын айтады. | Жарайсыңдар! | | ||||||||||||||||||
2 минут | Үй тапсырмасын сұрау 4-тапсырма. "Миға шабуыл" әдісі. Теңдеулерді шеш. 165+x=104*3 y:4=535:5 165+x=312 y:4=107 x=312-165 y=107*4 x=147 y=428 165+147=104*3 428:4=535:5 312=312 107=107 3*x=568-241 906-a=206*2 3*x=327 906-a=412 x=327:3 a=906-412 x=109 a=494 3*109=568-241 906-494=206*2 327=327 412=412 6-тапсырма. Баған түрінде жаз және есепте. 927:9=103 525:5=105 416:4= 104 305*3= 915 648:6=108 612:3=204 963:3= 321 545:5=109 304*3=912 309*2=618 214:2= 107 432:4=108 | Есептерді шығарып келгенін айтады. Жауаптарын салыстырады. | Ауызша мадақтау Дескриптор: 1. Есептерді шығарып келгенін айтады. Жауаптарын салыстырады.1б | | ||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 1 минут Білу. 4 минут 4 минут 4 минут 4 минут 2 минут 3 минут 4 минут 5 минут 3 минут 3 минут | Оқушыларды оқу мақсаты және бағалау критерийімен таныстырамын. III. Жаңа тақырып. Білу және түсіну Оқулықпен жұмыс. 1-тапсырма. "Миға шабуыл" әдісі Есепті шығар. Қ оңыр паку - 1м 8см ?см ұзын К үтуші акула -?, 4есе ұзын Ш: 1м 8см =108cм 1) 108*4=432см (күтуші акуланың ұз.) 2) 432-108=324см Өрнегі: 108*4-108=324 см Ж: Күтуші-акула қоңыр пакуден 324см ұзын Қ анатты зебра - 816г ?г ауыр Т асбалық - ?г, 4есе жеңіл Ш: 1) 816:4=204г (тасбалықтың мас.) 2) 816-204=612г ауыр Өрнегі: 816-816:4=612г Ж: Қанатты -зебра тасбалықтан 612г ауыр. Жұптық жұмыс 2-тапсырма. "Кім жеңімпаз?" әдісі . Баған түрінде жаз және есепте. Дұрыстығын тексер. 103*5=515 636:6=106 307*2=614 436:4=109 104*6=624 105*4=420 742:7=106 915:3=305 3-тапсырма. Есептерді шығар. I аквариумда -109б II аквариумда -?б., 2 есе артық 485б III аквариумда -?б Ш: 1) 109*2=218 б ( II аквариумда ) 2) 109+218=327б ( I, II акв-да) 3) 485-327=158 б (III акв-да) Ж: Үшінші аквариумда 158балық бар. ә ) I аквариумда --?б., 2 есе кем I I аквариумда 218б., ?б III аквариумда -158б Ш: 1) 218:2=109 б ( I аквариумда ) 2) 109+218=327б ( I, II акв-да) 3) 327+158=485 б. (барлығы) Ж: 3 аквариумда барлығы 485б. бар. 4-тапсырма. Өрнектер құрастырып жаз. Олардың мәнін тап.
(86+19)*5=525 318:3*6=636 208*(32*8)=832
(516+340):8=107 648:(2*3)=108 204*3:6=102 Сергіту сәті "Көңілді көтер" әні 5-тапсырма. Сызба бойынша өрнек құрастырып, оның мәнін тап. 5*109=545 4*201=804 5*110-5=515 4*200+4=804 9*109=981 3*301=903 9*110-9=981 3*300+3=903 6-тапсырма. Кішкентай су тасбақасына арналған аквариум еденінің ауданын есепте. a1=50см; a2=5см; b1=20см ; b2=4см S акв=? см2, Sтасб=? см2, S акв.ед=? см2, 5 есе артық Ш: S=a*b Sакв= a1*b1 S=50*20=1000 см2 (берілген акв.ауданы) Sтасб= a2*b2 Sтасб= 5*4=20 см2 (тасбақаның өзінің ауданы) Sакв.ед=20*5=100 см2 (акв.еденінің ауданы) Sакв > Sакв.ед 1000 см2 > 100см2 Ж: Берілген аквариумға су тасбақасын орналастыруға болады, себебі 1000 см2 > 100см2 7-тапсырма. Амалдардың орындалу ретін анықта. Баған түрінде есепте. 1000-204*3+198 = 586 912:3+108*4 = 736 10-тапсырма. Қай қыздар құрдас екенін анықта. Жанар - үлкені Самал мен Раушан - құрдас Айман - кішісі | Есептің шартын құрып,шешуін шығарады және жауабын табады. Баған түрінде жазады және есептейді. Дұрыстығын тексереді. Есептің шартын құрып,шешуін шығарады және жауабын табады. Өрнектер құрастырып жазады. Олардың мәнін табады. Сергіту сәтін іс-қимылмен көрсетеді. Сызба бойынша өрнек құрастырып, оның мәнін табады. Есептің шартын құрып,шешуін шығарады және жауабын табады. Амалдардың орындалу ретін анықтайды. Баған түрінде есептейді. Қай қыздар құрдас екенін анықтайды. | ҚБ:Жарайсың! Өте жақсы! Дұрыс! Талпын! Дескриптор: 1. Есептің шартын құрып,шешуін шығарады және жауабын табады. 1б Дескриптор: 1. Баған түрінде жазады және есептейді. Дұрыстығын тексереді.1б Дескриптор: 1. Есептің шартын құрып,шешуін шығарады және жауабын табады. 1б Дескриптор: 1. Өрнектер құрастырып жазады. Олардың мәнін табады.1б Жарайсың! Дескриптор: 1. Сызба бойынша өрнек құрастырып, оның мәнін табады.1б Дескриптор: 1.Есептің шартын құрып,шешуін шығарады және жауабын табады. 1б Дескриптор: 1. Амалдардың орындалу ретін анықтайды. Баған түрінде есептейді.1б Дескриптор: 1.Қай қыздар құрдас екенін анықтайды.1б | оқулық Оқулық Дәптер дәптер | ||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 1 минут 1 минут 2минут | IV.Сабақты қорытындылау (оқу мақсаты мен бағалау критерийлеріне оралу): -Бүгінгі оқу мақсаты қандай болды? -Жетістік критерийлеріне жеттік пе? Үй тапсырма 8-тапсырма. Әлия өрнектердің мәнін амалдардың орындалу реті бойынша есептеген болса, онда оның қандай өрнектің мәнін тапқанын анықта. а) 463 - 870:6=318 1) 870:6=145 2) 463-145=318 ә) (265+515):5=156 1) 265+515=780 2) 780:5=156 9-тапсырма. Сантиметр және миллиметрмен өрнекте: 23мм=2см 3мм 800мм= 80см 165мм=16см 5 мм 602мм= 60см 2мм 62мм=6см 2мм 307мм= 30см 7мм Оқушылардың білімін бағалау Кері байланыс «Тик-ток» әдісі арқылы | Сұрақтарға жауап береді, өз ойларын айтады. Үй тапсырма сын жазады | Мадақтау сөздерін айту Дескриптор: 1.Сұрақтарға жауап береді, өз ойларын айтады.1б Балдар жиынтығын қою | Кері байланыс плакаты |