Файл: Сынып 11 атысандар саны атыспаандар саны.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 12.12.2023

Просмотров: 42

Скачиваний: 1

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Бекітемін:

Сынып:11

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтақырыбы

Сұлтанәлі Балғабаев "Тойдан қайтқан қазақтар"

Сабақ негізделген оқу мақсаты

11.1.3.1.көркем шығармадағы кейіпкерлер жүйесін жинақтау мен даралау арқылы өмір шындығын көрсету;

11.2.2.1. шығармадағы авторлық идеяның өмір шындығымен байланысымен анықтау;

Сабақтың мақсаттары

Көркем шығармадағы кейіпкерлер арқылы өмір шындығын анықтап талдай алады.

Авторлық идеяның өмір шындығымен байланысын анқытайды.

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар ескертпелерді жазыңыз

Ресурстар

Басы


Жылулық шеңбері. Оқушылар жаңа күнге бір-біріне сәттілік тілейді 3 топқа бірігеді .

I.топ Комедия

II.топ Драма

III.топ Өнер

Қ.Б « Тамаша»

Ұйымдастыру кезеңі:Психологиялық ахуал орнату мақсатында «Бақытты жұлдыз» тренингін ұйымдастырамын.

Орындау шарты: Оқушыларға сары, жасыл, қызыл түсті жұлдызшаларды таңдап алады. Жұлдызшалардың артында тойға тілектер жазылған. бір – біріне тілектерді оқиды, ынтымақтастық қарым-қатынас қалыптасады.

ҚБ Қол соғу

Қызығушылықты ояту


Билет

Бастық

Той

Жемқорлық

Жолаушы

Ата-баба

Берілген тірек сөздерді шығарманың мазмұнымен байланыстырыңыз.



Болжау сұрақтары арқылы жаңа сабаққа тақырыбына жетелеймін. Ойлары қорытындыланып, жаңа сабақтың тақырыбы, мақсаты, бағалау критерийі таныстырылады.

ҚБ Қол соғу

ТЖ.”Мазмұнды талда” әдісі

Оқушылар тақырыпты деңгей бойынша талдау арқылы мазмұнды және шығарманың жанрлық ерекшеліктерін түсінетін болады

ТЖ. 1-топ. «Тойдан қайтқан қазақтар»шығармасындағы Мэлис Әлібаевичтің жиынтық бейнесін жинақтап, жеке басты ойлаған шенеуік бейнесі арқылыөмір шындығын көрсетудегі автордың сөз қолданысын талдайды.
2-топ. Асай Мүсеевичтің жанайқайы арқылы авторлық идеяның өмір шындығымен байланысымен анықтайды. Асай Мүсеевичтің әрекеттерін даралауда ғылымда бизнеске айналғандардың бейнесін өз көзқарастарымен талдап түсіндіреді.
3-топ. Пьесаның тіліне, онда қолданылған көркемдегіш құралдарды талдайды.
ТЖ . Блум бойыншашығарма сюжетінен қойылым ұйымдастыру арқылы мазмұнды ашады, талдайды.
Білу. «Қазақстан» поезын күтіп тұрған үшеудің әңгімесі.

Түсіну Жолсерік келіншек, билетсіз жолаушы мен саудагердің әңгімесі арқылы өмір шындығын көрсетеді.

Қолдану. Мәскеуге жол. Мэлистің өзін Мәскеудің қалай қарсы алатындығы жайында сұхбатындағы авторлық идеяның өмір шындығымен байланысын дәлелдер қолдана талдайды.

Талдау. «Тойға келген қазақтар» арқылы кейіпкер сөздері мен негізгі идея арасындағы байланысты талдайды.

Жинақтау.«Тойдан қайтқан қазақтар» -сатиралық шығарма. Пьесаның мағынасын ашатын тірек сөздерді тауып, мағыналарын жинақтап айтады.
ҚБ «Саусақ сигналдары»
Үйге тапсырма. «Тойдан қайтқан қазақтар» шығармасы мазмұны бойынша ой толғам жазады.





Ортасы