Файл: оршаан орта педагогті.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 12.12.2023

Просмотров: 26

Скачиваний: 1

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.




Бөлім

ҚОРШАҒАН ОРТА

Педагогтің аты-жөні




Күні




Сынып: 2

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

8-сабақ. Екі лақ

Оқу бағдарламасына

сәйкес оқыту мақсаттары

2.2.4.1 суретті жоспар және тірек сөздер/сұрақтар негізінде шағын мәтінді мазмұндау;


Сабақтың мақсаты

- суретті жоспар, тірек сөздер мен сұрақтар негізінде шағын мәтінді мазмұндайды,.

-сұрақтар бойынша лаққа сипаттама береді.

Сабақтың барысы:

Сабақтың кезеңі/уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар




Сабақтың басы (5 мин)

Психологиялық ахуал қалыптастыру.

Күн күлімдеп нұр шашты

Бізге жолдап сәлем!

Жақсы сөздер нүр септі,

Бізге жолдап сәлем!

Есте сақатап кенесті

Достарға сыйлар сәлем!

Кел қосылып айтаыйқ бір бірімізге сәлем!

Өлеңді мұқият тыңдап, қайталайды, бір-біріне жақсы тілектер айтады.

ҚБ: мадақтау

жұлдызша

Үй жұмысын тексеру

  • Балалар үйге не берілді?

  • Жақсы.

  • Балалар сендердің алдарында жануарлардың төлдері бар. Суреттер арқылы сұрақтарға жауап берейік.

  • Сиырдың төлі не? Бұзау. Дұрыс .Жақсы

  • Жылқының төлі не? Құлын.

  • Түйенің төлі не? Бота

  • Қойдың төлі не? Қозы.

  • Ешкінің төлі не? Лақ. Жақсы балалар сөздерді жақсы жатапсыңдар





Үй тапсырмасы бойынша балалар мал төлін тауып, тақтаға шығып көрсетеді.




Дескриптор:

-Үй жануарларының атауын біледі;

- Төлдерді атайды:




Сабақтың ортасы (35 мин)

Жаңа тақырыпты болжау

Бекіту

Балалар мынау не? Иә бұл лақ.

Неше лақ? / екі/ /

Сонда бүгінгі біздің өтетін сабағымыздың тақырыбы: Екі лақ .

Балалар сабақта бүгін не істейміз?

Тамаша жақсы балалар.

Суретті жоспар және тірек сөздер , сұрақтар негізінде шағын мәтінді мазмұндайсыңдар
Сөздік дәптерімізді ашайық жаңа сөздерді жазамыз

Жаңа сөздер: секіреді, еркелейді, ойнайды, сүзісті.
Шөре - шөре, лағы,

Тентек болма ,шырағым.

Сескектеме,деміңді ал,

Селтендемей құлағың
Кітаппен жұмыс.

Ал енді кітабымызды ашайық 76- бет, 2- тапсырма

Аудиомәтінді мұқият тыңдайық.

Сұраққа жауап беріңдер .

  • Мәтін не туралы?

  • Лақ ненің төлі?

  • Лақ қандай?

Лақ не істеді?

Дәптермен жұмыс.

Енді дәптерімізді ашып бүгінгі күнді жазайық.

Дәптерге мәтін бойынша кестені толтырып жазасыңдар.
Не? Қандай? Не істеді?
Мұғалім тексереді.

Не? деген сұраққа жауап беретін сөздерді кім оқиды?

Қандай? деген сөздерге жауап беретін сөздерді кім оқиды?

Не істеді? деген сұраққа жауап беретін сөздерді кім оқиды?
Сергіту сәті

Енді бір демалап алайық!

Енді балалар мына ертегі көрейк

Ертегі не туралы? Екі лақ

Олар қандай? Ақ ,қара,

Не істеді? секірді,сүзісті


Ертегіні көрдік

Енді балалар ертегі бойынша әңгіме құрастырамыз .

Қима қағаз таратылады
Екі лақ ............ . /кездесті/

Бір біріне .......... бермеді. / жол/

........ лақ сүзісті. /екі/

........ ............. ............. .
Мүғалім тексереді.


Жаңа сөздер сурет бойынша мағынасын түсініп жазады.

Мәтінме жұмыс.
Кестені толтырады

- сұрақтарға жауап беретін сөздерді тауып, кестеге жазады

Сергіту жаттығуын орындайды


Ертегі көреді

Карточканы толтыру

Оқушылар толтырады.

Ертегі бойынша өз ойларын жазады.



Сурет сөздердің мағынасын ашу

Дескриптор:

  • өлеңді мұқият тыңдайды;

  • лақтың мінезін сипаттайды


Балаларды мадақтау

«Жарайсың, жақсы, өте тамаша!»


Дескриптор:

- Сұрақтарды түсінеді;

-белгілі бір сұраққа жауап беретін сөздерді жазады

Балаларды мадақтау
Тамаша. Жарайсыңдар.


Дербес бақылау

Дескриптор:

- Көрген ертегіні түсінеді;

-ертегі мазмұны бойынша сөйлемдерді толықтырады

-Өз ойын жазады,айтады



сюжетті сурет

интербелсенді тақта


https://yandex.kz/video/search?text=екі%20лақ%20ертегісі




















Сабақтың соңы (5 мин)

Кері байланыс..

Алдындағы лақтың суретін бояймыз.



Бағдаршам

Жасыл – бәрлығы түсінікті

Сары – көмек қажет

Қызыл – түсінбедім

Оқушылар төлдерді бояп жасыл көгалға жібереді (іледі)








Бағалау


Үй тапсырмасы




Мұғалім оқушыларды бағалайды


Сөздерді жаттау


Күнделікке жазады.