Файл: Блім Отбасы ндылытары Педагогті А.. Т.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 12.12.2023

Просмотров: 22

Скачиваний: 1

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Бөлім

«Отбасы құндылықтары»

Педагогтің А.Ә.Т.:

Хайрушева Мира Шайхуллиевна

Күні:

11.04.2023 ж.

Сынып:

5-сынып

Қатысқаны:

Қатыспағаны:

Сабақ тақырыбы:

Т. Нұрмағанбетов « Анасын сағынған бала». Алданған арман

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары

5.3.1.1 шығармадағы кейіпкерді өзіндік құндылығы тұрғысынан талдап, әдеби эссе жазу

Сабақтың мақсаты:

  • Кейіпкерлерді талдай отырып, әдеби эссе жазады

  • ЕБҚ: Мұғалімнің қолдауы, жұбының қолдауы арқылы, арнайы тірек сөздер әдебби эссе жазады.

Сабақтың кезеңі / уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру
2 мин

Сабақтың басы

8 мин

І. Ұйымдастыру кезеңі

Сыныпта ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру.

«Шаттық шеңбері» әдісі

Дөңгеленіп тұрайық,

Керегені құрайық.

Уықтар боп иіліп,

Шаңыраққа киіліп,

Киіз үйді құрайық.

Үй тапсырмасын сұрау. Оқушылардың оқып келген үй тапсырмаларын сұраймын.

1-тапсырма Сыныптық жұмыс. «Зымыран сұрақтар» әдісі

1.Тынымбай Нұрмағанбетов қай жылы дүниеге келді?

1 Отбасы деген сөзді қалай түсінесің?

2 Ата-ана мен баланың арасындағы қарым –қатынас қандай болу керек?

4.Әңгімедегі кейіпкерлерді ата? Сержан, Балмағамбет,есмағамбет,Күміскүл

5.Сержанның досы кім?

6.Есмағанбет Сержанға қандай туысы болады?

7.Сержанға неше балмұздақ алып берді?

8.Қай атасын жақсы көреді?

9.Есмағанбет неге іштей састы?

10.Сержан қай атасын жақсы көреді? Аязбай

11.Сержанның анасы кім? Күміскүл

Амандасады, шаттық шеңберіне тұрады.

Сұрақтарға жауап береді

Қалыптастырушы бағалау:

Мадақтау. Жарайсыңдар,балалар !

Мұғалімнің кері байланысы





Сабақтың ортасы

25 мин


Жұптық жұмыс. «Концептуалдық кесте» әдісі бойынша кестені толтыру.


Топ

Кейіпкер

Іс –әрекеті

Мінезі

1

Есмағамбет







2

Сержан







3

Күміскүл







4

Мейіркүл







5

Балмағамбет








2 -тапсырма.
3-тапсырма. Жұптық жұмыс. «Сиқырлы айна» әдісі бойынша оқушылар бір-біріне қарап баланың арманын , Есмағамбеттің мейірімі, диалог, рөлге бөліп айтады т.б

1.Баланың арманы.

2.Есмағамбеттің мейірімі.

3.Есмағамбет пен Сержанның әжесінің арасындағы диалог.
4-тапсырма: Кейіпкерлердің бейнесін жинақтай келе, әдеби эссе жазу (эссе жазу қадамдары ұсынылады)

Кестені толтырады

Шығарма идеясы мен тақырыбын анықтайды

Бір-бірімен диалогке түседі