Файл: за мерзімді жоспар блімі 4b алгебралы блшектер.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 12.12.2023

Просмотров: 19

Скачиваний: 1

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Қысқа мерзімді жоспар

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

7.4B Алгебралық бөлшектер

Мектеп: Аққұдық ОМ

Күні:20.04.2023

Мұғалім: Сагидуллина Д.С.

Сынып: 7

Қатысқандар саны:7

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Алгебралық бөлшектерді қосу және азайту

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

7.2.1.19

алгебралық бөлшектерді қосу және азайтуды орындау;


Сабақ

мақсаттары

Оқушылардың алгебралық бөлшектер туралы білімдерін дамытып, оларға қосу және азайту амалын орындау дағдыларын жетілдіру

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар

Сабақтың басы

5мин


1.Оқушылармен амандасу, түгендеу.

2.Сабақтың тақырыбы мен мақсатын айқындау.

3. Flippity платформасы арқылы топқа бөлу

3.Үй жұмысын тексеру

Презентация


Сабақтың ортасы

2 мин

4 мин

7 мин


10 мин

5 мин

4 мин


4. «Миға шабуыл»



5. «Есіңде ме...»(Жеке жұмыс)

Оқушылар Plikers қосымшасы арқылы тест тапсырмасын QR код арқылы жауап береді
6. Суретті құрастырыңыз /топтық жұмыс/

Оқушыларды қаламсап әдісімен бірнеше топқа бөліп, тапсырмаларды ұсынасыз. Интерактивті тақтада көрсетілген дұрыс жауаптар арқылы топтар өзара бір-бірлерін тексеріп бағалайды



Жолбарыс (лат. Panthera tigris) – сүтқоректілер классының мысықтар тұқымдасына жататын ірі жыртқыш аң.

Қазіргі кезде Ресейдің Қиыр шығысында, Үндістан түбегінде, Қытайда, Ява, Суматра аралдарында ғана кездеседі. 20-ғасырдың 50-жылдарына дейін Тұранжолбарысы Қазақстанда Сырдарияның төменгі ағысындағы қалың қамысты, тоғайларды мекендеген; осы өңірде соңғы жолбарыс 1933 ж., ал Балқаш жағалауында 1948 ж. атылған.

Тұрқы 160 – 290 см (ең ірілері 3 м-ден асады), құйрығының ұзындығы 110 – 120 см-дей, салмағы 200 – 220 кг (кейде 300 кг-нан артық). Еркегі ұрғашысынан ірі болады. Басы жұмыр, жүнінің түсі қызыл жирен, арқасы мен екі бүйірінде көлденең қара түсті жолақтары айқын байқалады. Құлағы қысқа, төрт қатар мұртшалары ірі қылшықты (ұзындығы 14 – 18 см).

7. Сәйкестеңдіріңіз
Бөлшек өрнектерге амалдар қолдану







8. Жұппен жұмыс

1.1. Амалдарды орындаңыз:

  1. 2.

  3. + 4. +

 5. 6.

Дұрыс жауаптары







-1





Әр оқушы өз нұсқасының тапсырмасын орындайды.

9. Жұппен жұмыс(А,С)

1.2.Амалдарды орындаңыз:

А) В)

С) Д)

Дұрыс жауаптары









Жұптық жұмыстарды бағалау жұптар дәптерлерін алмасын өзара бір-бірін тексеріп, бағалау арқылы жүзеге асады.

10. Жеке жұмыс

1.3.Бөлшек түрінде жазыңыз:

  • А) -

  • В) -

11. Деңгейлік тапсырма

А

В

С



+

+

















Презентация

Презентация


WORDWALL платформасы








Тапсырманы толығымен орындаған оқушыларға қосымша тапсырмалар беріледі

Қосымша 1


Сабақтың соңы

3 мин

Үй жұмысы.

Сабақты қорытындылау

Рефлексия



Қосымша 2


Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Оқушылар сабақ бойы жеке және жұпта жұмыс жасайды. Қабілеті жоғары оқушыларға деңгейлік тапсырмалар дайындалған.



Өзін-өзі бағалау және бір-бірін бағалау түрлері қолданылады. Сабақта оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру үшін фронтальды жұмыс және жеке жұмыс жасайды.

Сабақ басында оқушылар қауіпсіздік техникасымен таныстырылады.

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.

Сабақ мақсаттары мен оқу мақсаттары дұрыс қойылған, мақсаттарға қол жеткізді, 2-3 мин уақыт жетпеді, сабақ жоспарынан ауытқу болған жоқ.

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1: Жұптық жұмыс (оқушылар бір-бірін бағалады)

2: «математикалық домино» топтық жұмыс

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1: «Миға шабуыл» (оқушылар қызыға,белсенді орындады) 2: Суретті құрыстыру

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?

Бірнеше оқушылар осы тақырыпты жақсы түсініп,сабаққа деген ынтасы арты. Топпен жұмыс жасау барысында топ ережелерін сақтау қиындық тудырды. Алдағы уақытта жиі топтық жұмыстар жасауды және сабақ басында «миға шабуыл» немесе логикалық ойындар тапсырмаларын жиі аламын. Бұл оқушылардың сабақ алдында көңіл күйлерін және сабаққа ынтасын арттырады.