Файл: ысамерзімді жоспар Сабаты таырыбы Тыш олимпиада чемпионы атанан аза 15саба.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 12.12.2023

Просмотров: 34

Скачиваний: 1

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Қысқамерзімді жоспар

Сабақтың тақырыбы: Тұңғыш олимпиада чемпионы атанған қазақ

15-сабақ.


Бөлім:

7-бөлім: Спорт. Белгілі спорт жұлдыздары. Морфология. Етістік, оның мағыналық түрлері. Етіс түрлері

Педагогтің аты-жөні:

Габбасова Б.З.

Күні:




Сыныбы:

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Тұңғыш олимпиада чемпионы атанған қазақ

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

6.2.4.1. ауызекі және ресми стильдегі мәтіндердің тақырыбын, мазмұнын, тілдік ерекшелігін салыстыру.

6.3.1.1. әртүрлі жанрдағы мәтіндерді жазу үшін құрылымын ескере отырып,

қарапайым жоспар құру.

Сабақтың мақсаты:

Мәтіннің мазмұнын түсінеді, әртүрлі жанрдағы мәтіндерді жазу үшін құрылымын ескереді;

Әртүрлі жанрдағы мәтіндерді жазу үшін құрылымын ескере отырып, қарапайым жоспар құрады.

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Қызығушылықты ояту.

7 мин.

(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі:

1. Оқушылармен амандасу, түгендеу.

2. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру.

Зейінді шоғырландыру тапсырмасын орындаймыз. Интербелсенді тақтадан дыбыс тыңдатып, пікірлерін сұраймын. №1 бейнеролик

Слайд


Жаңа сабаққа кіріспе




Оқушылардың қызығушылықтарын ояту мақсатында «Галлереяны шарлау» әдісімен слайдта әр жеріне төмендегі спортшылар есімі жазылған. Суретті берілген тұсқа орналастыру қажет.

Серік Сапиев

Илья Ильин

Данияр Елеусінов

Геннадий Головкин

Александр Винокуров

Қанат Ислам

Балалар, бұл жеңімпаздар еліміз тәуелсіздік алғаннан кейінгі чемпиондарымыз. Ал сендер, қазақтан шыққан тұңғыш олимпиада чемпиондарын білесіңдер ме?

Демек, біздің жаңа сабағымыздың тақырыбы: «Тұңғыш олимпиада чемпионы атанған қазақ».

Оқушылар бірінші бағандағы сөздердің екінші бағандағы сыңарын тауып, сәйкестендіреді.

Дескриптор:

  1. Оқушылар спортшылар туралы білгендерімен бөліседі.

  2. Мінездеме бере алады.




Слайд

Сабақтың ортасы

Мағынаны ашу.

26 мин.

ЖЖ. 1 - тапсырма

Мұғалім оқушыларды мәтінді зейін қоя отырып оқуға шақырады. Оқылымды бастамас бұрын мәтінге қатысты тапсырмаларды таныстырады.

Сұрақтар:

  1. Қазақстанның тұңғыш Олимпиада чемпионы кім?

  2. Ж. Үшкемпіров қандай күрестің чемпионы?

  3. Ол қай жылы Мәскеу Олимпиадасынан жеңіспен оралды?

  4. 1984 жылы Ж.Үшкемпіров үлкен спорттан шығарып салу рәсімі қай қалада өтті?

2-тапсырма. Бейне жазба. Жақсылық Үшкемпіров туралы ақпараттар береді.
3-тапсырма:«Тұңғыш олимпиада чемпионы » атты мақала жазу үшін құрылымын ескере отырып, қарапайым жоспар құру.

Мәтінді мәнерлеп, түсініп оқу, сұхбаттасу, сұрақтарға жауап беру.

Оқушылар бір – біріне сұрақтар қояды, жауап береді.

Бейнежазбадағы ақпараттарды іріктей отырып, таныстырылым жасайды. Мәтін кейіпкеріне мінездеме береді.


Мәтіннің құрылымын ескере отырып, қарапайым жоспар құрады.



Дескриптор:

  1. Мәтінді оқи отырып, етістіктерді белгілейді.

  2. Етіс түрлеріне ажыратады, жазып алады.

  3. Сұрақтарға дұрыс жауап береді.


Дескриптор:

  1. Кейіпкер туралы мағлұматтарды іріктей алады.

  2. Таныстырылым жасай алады.

  3. Мінездеме береді.


Дескриптор:

  1. Жазылым жұмысының құрылымын ескереді.

  2. Қарапайым жоспар құрады.

Оқулық, жұмыс дәптерлері.

https://youtu.be/rKam0PpBesM




  1. Біздің ауылда спортпен айналысу үшін қандай жағдайлар жасалған?

  2. Әлемде жанкүйері ең көп спорт түрі қайсы?

  3. Барлық спорт түрлері ойналатын халықаралық жарыс қалай аталады?

  4. 2011 жылы Қазақстанда қандай халықаралық жарыс өтті? 

  5. Қазақстанның белгілі спортшыларын ата.

Берілген сұрақтарға оқушылар жауап береді.

Дескриптор:

  1. Сұрақтарға дұрыс жауап береді.




Оқулық, жұмыс дәптерлері.

Сабақтың соңы

Ой толғаныс.

Рефлексия

7 мин.




«Еркін микрофон» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды.


Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсаты, тақырыбы бойынша өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды.


Мұғалім оқушыларды «Жапондық бағалау» әдісі арқылы бағалайды. Яғни «Дұрыс келісемін», «Толықтырамын, басқа көзқарасым бар», «Менің сұрағым бар».





Үй тапсырмасы

«Тұңғыш олимпиада чемпионы » тақырыбында сұхбат жазу.