Файл: Сабаты таырыбы Жасспірім физиологиясы. Хабарлы сйлем.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 12.12.2023

Просмотров: 106

Скачиваний: 5

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Сабақтың тақырыбы: Жасөспірім физиологиясы. Хабарлы сөйлем.

Бөлімі:

7-бөлім.

Педагогтің аты-жөні:




Күні: 23.01




Сыныбы: 8

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Жасөспірім физиологиясы. Хабарлы сөйлем.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты:

8.1.2.1.Әлеуметтік-қоғамдық, мәдени- тарихи тақырыптарға байланысты диалог, монолог, полилогтердегі (интервью, пікірталас үзінді) автор көзқарасы мен экспресивті-эмоционалды сөздердің рөлін талдау

Сабақтың мақсаты:

Әлеуметтік-қоғамдық, мәдени- тарихи тақырыптарға байланысты диалог, монолог, полилогтердегі (интервью, пікірталас үзінді) автор көзқарасы мен экспресивті-эмоционалды сөздердің рөлін талдайды


Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/

Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
5 мин.

Қызығушылықты ояту 5мин.



Ұйымдастыру кезеңі

«Жылы сөз- жанға қуат» оқушылардың бір-біріне жақсы тілек айтуы арқылы жағымды ахуал қалыптастыру.
«Миға шабуыл» әдісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтарын ұжымдық талқылау.

-Жасөспірім неліктен өзін үлкенмін деп есептейді?

-Мектепке немесе ортаға бейімделу дегенді қалай түсінесің?

-Тәртіп бұзатын баланы сынып қалай қабылдайды?

-«Қиын бала» деп кімді айтады?



Оқушылар бір-біріне жақсы тілек айту арқылы жағымды ахуал қалыптастырады.
Оқушылар сұрақтарға жауап береді. Мысалдар келтіреді.



«Жарайсың!» мадақтау сөзімен ынталандыру.

Дескриптор:

-Өткен сабақты еске түсіріп, қайталайды.

Жалпы балл-2










ДК экран Сұрақтар


Сабақтың ортасы.

15 мин.


1- тапсырма

«Қар кесегі» әдісі бойынша эпиграфтағы Ғ. Мүсіреповтің ойын тарқатыңдар. Өз тұжырымдарыңды жасап, ортаға салыңдар.


3-тапсырма

Берілген сөздерден хабарлы сөйлемдер құрап, синтаксистік талдау жасаңдар.

Қызлдар, ұлдар, жасөспірімдер, өмір, жұмыс, жауапкершілік, мектеп, көмек.


Оқушылар

өз тұжырым-дарыңды жасап, ортаға салады.


Дескриптор:_Жалпы_балл-_3_балл'>Жазылым:

Берілген сөздерден хабарлы сөйлемдер құрап, синтаксистік талдау жасайды

Дескриптор:

Жалпы балл- 3 балл

өз тұжырым-дарын жасап, ортаға салады.

Жалпы – 3 балл.

- айқындауыш мүшелерді қатыстырып, сөйлемдер құрайды.

Оқулық, 137-бет

Оқулық, жұмыс дәптерлері

Сабақтың соңы.

Синтез

«Ойлан, тап!» (сабақты бекіту)

10мин


Рефлекция

5мин

Бағалау
Үй тапсырмасы

«Еркін микрофон»  әдісі.

Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, пікірлерін, қаншалықты түсінікті болғанын сұрайды. Оқушыларға кері байланыс береді.

«Менің көңіл-күйім баспалдағы»

Баспалдақтар «Керемет!», «Өзіме сенімдімін!», «Жақсы», «Жаман емес», «Маған көмек керек!», «Білмеймін», «Нашар» деп аталады.

Әр тапсырманың бағалау критериилері бойынша 10 баллдық жүйемен бағалау

4-тапсырма: Көркем әдебиеттен –са,-се жұрнағы мен игі еді қолданысы арқылы жасалған хабарлы сөйлемдер тауып, баяндауыштарының қай сөз табынан екенін жазу.

Оқушылар сабақты қорытындылау мақсатында мұғалімге түсінбеген жағдайда сұрақтар қояды. Болжамдарын ұсынып, тұшымды ойларын жеткізеді.
Оқушылар стикерлерге өз есімдерін жазып (немесе смайликтің суретін салып) тақтада салынған баспалдақтардың біріне жабыстырады
Көркем әдебиетпен жұмыс жасайды

Дескриптор:
-Сабақты қорытындылау мақсатында сұрақтар қояды.

-Пікір алмасады.
Жалпы балл-2

«Жарайсың!» мадақтау сөзімен ынталандыру.

Жалпы тапсырмалар бойынша 10 балл