Файл: 9 азастан Республикасыны дамуы ( 1997 жылдан бастап бгінгі кнге дейін).doc
ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 12.12.2023
Просмотров: 24
Скачиваний: 9
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Білім беру ұйымының атауы | | |||||
Пәні: | Қазақстан тарихы | |||||
Бөлім: | 9.4. Қазақстан Республикасының дамуы ( 1997 жылдан бастап бүгінгі күнге дейін) | |||||
Педагогтің аты-жөні: | | |||||
Күні: | | |||||
Сынып: 9 | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||
Сабақтың тақырыбы: | Қазақстанның 1997 жылдан бастап экономикалық дамуы. Зерттеу жұмысы: Қазақстан Республикасының ХХІ ғасырдағы дамуының негізгі бағыттары қандай? | |||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: | 9.4.2.2. нарықтық экономиканың өндірістік қатынастарға әсерін талдау: 9.4.1.4. аграрлыұ секторды модернизациялау бағыттарын талдау; 9.4.2.4. сыртқы сауданың экономикаға әсерін зерттеу | |||||
Сабақтың мақсаты | Нарықтық экономиканың өндірістік қатынастарға әсерін, аграрлық сектордың модернизациялау бағыттары мен сыртқы сауданың экономикаға әсерін талдайды..Қазақстан Республикасының ХХІ ғасырдағы экономикалық бағыттарының даму бағдарламасын ұсынады.Нарықтық экономиканың өндірістік қатынастарға әсерін, аграрлық сектордың модернизациялау бағыттары мен сыртқы сауданың экономикаға әсерін бағалайды | |||||
Сабақтың барысы | ||||||
Сабақтың кезеңі//уақыты | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||
Ұйымдасты ру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру | «Таза тақта» әдісі арқылы оқушылардың өткен тақырыпқа байланысты білімдері тексеріледі:
маңыздылығы Ауызша жұмыс . Әдіс «Дұрыс, бұрыс» Мақсаты: Негізгі білімнің түсінуін мобильді тексеру «Қазақстан – 2030»стратегиясы 1997 жылы 1 қаңтарда қабылданды «Қазақстан – 2030» стратегиясы 1997 жылы 1 қазанда қабылданды «Қазақстан – 2030»стратегиясы негізгі базалық өлшемдері 2012 жылғаорын- далды «Қазақстан – 2030»стратегиясы негізгі базалық өлшемдері 2011 жылға орындалды Мұғалім сұрақтар қою арқылы оқушыларды жаңа сабақтың тақырыбы мен мақсаттарын тұжырымдауға жетелейді.
| Оқушылар өз жауаптарын ұсынады Оқушылардың қолдарында сигнал карточкалар болады «Қызыл» - «Бұрыс, келіспеймін» ЕББҚ оқушыны өзін сыныптан шеттетілгендей сезінбеуі үшін мұғалімнің үстеліне жақын, мінез-құлқы жайлы балалардың тобына орналастыру «Жасыл» -«Дұрыс, келісемін» | ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады Мұғалім оқушылардың жауаптарын қорытындылай келе, сабақ мақсатын толықтырып айтады. | слайдтар Таратпа материал Назарбаев Н. Қазақстан жолы. Астана, 2007 Таратпалар | ||
Жаңа білім | «Қатарды жалғастыр» Нарықтық экономикаға көшу кезеңдері: 1991-1992; . . . Нарықтық экономикаға көшуге арналған актілер мен заңдар: «Қазақстан Республикасындағы меншік туралы»; 1–тапсырма.Нарықтық экономиканың өндірістік қатынастарға әсерін, аграрлық сектордың модернизациялау бағыттары мен сыртқы сауданың экономикаға әсерін 5 дәйек келтіреді; 20 секунд әдісіОйлануға 20 секунд беріледі.. ЕББҚ оқушыға дереккөздің форматын үлкейтіп, қолдау жасау 2.Тапсырма «Қазақстан Республикасының ХХІ ғасырдағы экономикалық бағыттарының даму бағдарламасының жобасын ұсынады» . Сабақ мақсатына сай тапсырманы орындау. ЕББҚ: оқушы шығарылып берілген тапсырманы орындайды «Үш минуттық эссе»әдісі.Бұл әдістемұғалімтақырыпқа байланысты сұрақтар береді. а) Осы тақырыпта сіз үшінең маңыздысы не болды? ә)Тақырыптағы негізгі идеясі «Қазақстан Республикасының ХХІ ғасырдағы экономикалық бағыттарының дамуы болып табылады, өйткені экономика мемлекеттің ірге тасы. ЕББҚ оқушы (көру және есту қабілеті төмен) сұрақтарға жауапты жазбаша ұсынады. 3-тапсырма Нарықтық экономиканың өндірістік қатынастарға әсерін, аграрлық сектордың модернизациялау бағыттары мен сыртқы сауданың экономикаға әсерін артықшылығы мен кемшілігін анықтайды ЕББҚ оқушылар маңызды тірек сөздерді жазып алады; | Оқушылар нарықтық экономиканың өндірістік қатынастарға әсерін, аграрлық сектордың модернизациялау бағыттары мен сыртқы сауданың экономикаға әсеріне дәйек келтіреді; Оқушылар дәйекті қағаз бетіне түсіреді, өзара талдайды ЕББҚ оқушы (көру және есту қабілеті төмен) сұрақтарға жауапты жазбаша ұсынады. | Критерий Қазақстан Республикасының ХХІ ғасырдағы экономикалық бағыттарының даму бағдарламасының жобасын ұсынады Дескрипторлар 1.Дұрыс болжамды таңдайды. 2. Нақты фактілерді қолданады. 3. Ұсынылған фактілердің маңыздылығын айқындайды. 4. Өзіндік жоспарын ұсынады. | Саяси түсіндірме сөздік. – Алматы, 2007. ДҮНИЕЖҮЗІЛІК САУДА ҰЙЫМЫ: МОЛ МҮМКІНДІК ПЕН ЗОР ЖАУАПКЕРШІЛІК. Гүлдана ҚАРЖАСОВА, Қазтұтынуодағы ҚЭУ кафедра меңгерушісі, PhD докторы. Айтқұл ҚОСЖАНОВ, Қазтұтынуодағы ҚЭУ профессоры, заң ғылымдарының кандидаты http://ult.kz/?p=5940 | ||
Бекіту | Сабақты қорытындылау Үйге тапсырма «Дебрифинг»сабақты қорыту мақсатындағы кері байланыс: мұғалім оқушылардан сабақ басында жазған табыс критериилерінің қаншалықты орындалғанын сұрайды, сабақ бойынша оқушылар ұсыныстарын жинайды, игерген білімді әрі қарай тереңдетуге бағыттайды. кері байланыс жасау. Сабақтың критеийлерінің орындалуына тоқталу. Жетістіктерін, жақсартуды қажет ететін тұстарын айту | Сабақтың тақырыбын қорытындылау Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады | «Ең үздік жауап» Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды | Ақпараттық карточка А4, конспект |