ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 12.12.2023
Просмотров: 82
Скачиваний: 1
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Бекітемін: _____________ Оқу ісінің меңгерушісі:______________ 89 сабақ
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Бейбіт өмір тамаша. «Жұлдыз тойы» Оразақын Асқар
(Сабақтың тақырыбы)
Бөлім | Ғарышқа саяхат | |||||
Педагогтың тегі,аты, әкесінің аты | Саттарова Бакыт | |||||
Күні | 18.04.23ж | |||||
Сыныбы: 4 «ә» | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||
Сабақтың тақырыбы | Бейбіт өмір тамаша. «Жұлдыз тойы» Оразақын Асқар | |||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты | 4.2.3.1 шығарманың тақырыбы және негізгі ойды анықтау, автордың ойын мәтін деректерінен келтіре отырып дәлелдеу 4.3.3.1 шығармашылық жұмысын сызба, диафильм, презентация түрінде ұсыну Сабақтың мақсаты: Мәтінді түсініп, мәнерлеп оқиды. Мәтіндегі негізгі ойды анықтайды. Шығармашылық жұмыстарын түрлі нұсқада ұсынады. | |||||
Сабақтың мақсаты | | |||||
Сабақтың барысы | ||||||
Сабақ кезеңі уақыты | Педагогтың іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурс | ||
Ұйымдастыру ___ мин | «Менің көңіл күйім». | Білім алушы-ларға жағымды көңіл күй қалыптастыру. | МҚ: «жарайсыңдар» «сендер ақылды, білімді балалар-сыңдар» | Таныстырылым слайд-1 | ||
Ой қозғау. ___ мин | Ойланып көр. Әңгімеле. Суретке қарап. Жер бетіндегі бейбіт өмір туралы әңгімелеңдер. Тыңда. «Ақ көгершін» әнін тыңдап, қосыла шырқаңдар. https://youtu.be/gR-MGyB6WKE | Суретті пайдаланып жер бетіндегі бейбітшілік өмір туралы әңгімелейді. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын болжайды | Білім алушыларды ауызша мадақтау | Таныстырылым слайд-2 https://youtu.be/gR-MGyB6WKE | ||
Жаңа білім Оқулықпен жұмыс ___ мин | Мәтінді түсініп, мәнерлеп оқы | Қаламгердің өмір жолымен танысады. Өлеңді мәнерлеп, түсініп оқиды. | Білім алушы-ларды ауызша мадақтау МҚ: «жарайсыңдар» «керемет» «тамаша» | Таныстырылым слайд-4 | ||
___ мин | Топтық жұмыс 1 топ: Талда. «Табылар бар тіршілік» деген кейіпкердің арманын түсіндіріп беріңдер. 2 топ: Сипатта. Кестемен жұмысты орында 3 топ: Анықта. Мына заттар-ақын үшін ненің белгісі? Бейбітшіліктің белгісі ретінде суретке не қосар едің?Ойыңды жаз. | Алған білімдерін сабақ барысын-дағы іс-әрекет-терде қолдана алады Барлық оқушы іс-әрекетке қатысады. Топтар бір-бірін қолдап, жақсы нәтиже-ге жетуге тырысады | Дескриптор:_-_үзіндіні_түсініп_оқиды;-_автордың_ойын_болжай-ды;_1_балл_Дескриптор'>Дескриптор:_-_үзіндіні_түсініп_оқиды;_-_Гагарин_ашқан_жаңа-лықты_болжай-ды;_1_балл_Дескриптор'>Дескриптор:_-_кейіпкердің_арманы_туралы_ой_қозғайды;__1_балл_-суреттегі_бала_қиялынан_туған_ғалам-шарды_сипат-тайды;_1_балл'>Дескриптор: - кейіпкердің арманы туралы ой қозғайды; 1 балл -суреттегі бала қиялынан туған ғалам-шарды сипат-тайды; 1 балл -бейбітшілік белгісін толық-тырып, ойын жазады; 1 балл | Таныстырылым слайд-5 | ||
___ мин | 1-тапсырма: Юрий Гагарин нені ашты? Жұлдыз тойы Юрий ашып ғарышты, а) ғарышты Аймен адам танысты. ә) құлыпты Мен ұшамын бетке алып б) құпияны Есекқырған, Марсты. 2-тапсырма: Шумақты қажетті сөздермен толықтыр. Шолпан, Уран, Сатурн Қажетті сөздер: Іздеп келе жатырмын. алатын, Сатурн, Іздеп Меркурий, Нептун, Плутон Қарсы алатын батырмын. | Нұсқаулықпен мұқият танысады. Тапсырманы түсініп орындайды. Жақсы нәтижеге қол жеткізуге тырысады. | Дескриптор: - үзіндіні түсініп оқиды; - Гагарин ашқан жаңа-лықты болжай-ды; 1 балл Дескриптор: - үзіндіні түсініп оқиды; - өлең жолда-рын толықты-рады; 1 балл | Таныстырылым слайд-6 | ||
___ мин | 3-тапсырма: Автор ғарыштан ненің белгісін іздейді? Табылар бір тіршілік, а) тіршіліктің Көрем іздеп құлшынып. ә) тыныштықтың Сыйға тартам жоқ болса, б) қозғалыстың Егіп өзім гүл, шыбық. 4-тапсырма: Автор ғарышта тек не болатынына сенімді? «Ғарыш қару қоймаға, а) сенбілік Айналар» деп ойлама. ә) жиналыс Соғыс емес, жұлдызда б) той-томалақ Болады тек той ғана. | Тапсырманы түсініп орындайды. Жақсы нәтижеге қол жеткізуге тырысады. Сабақ барысында алған білімін қолданады | Дескриптор: - үзіндіні түсініп оқиды; - автордың ойын болжай-ды; 1 балл Дескриптор: - үзіндіні түсініп оқиды; - автордың ойын болжай-ды; 1 балл | Таныстырылым слайд-7 | ||
___ мин | 5-тапсырма: Өлең жолдарын тиісті нұсқамен сәйкестендір. Табылар бір тіршілік, Көрем іздеп құлшынып. Сыйға тартам жоқ болса, Егіп өзім гүл, шыбық. «Ғарыш қару қоймаға, Айналар» деп ойлама. Соғыс емес, жұлдызда Болады тек той ғана. | Нұсқаулықпен танысады.. Жақсы нәтижеге қол жеткізуге тырысады. Сабақ барысыннда алған білімін қолданады | Дескриптор: - өлең жолда-рын тиісті нұсқамен сәй-кестендіреді; - 1-ші суретті; 1 балл - тіршілік сөзін; 1 балл - 2-ші суретті; 1 балл | Таныстырылым слайд-8 | ||
Үй тапсыр-масы: ___ мин | «Тілегіміз – бейбіт күн» тақырыбына сурет сал. | Үй тапсырма-сына бағыт-бағдар беру | Білім алушылар-дың кері байланысы | Таныстырылым слайд-9 | ||
Сабақтың соңы ___ мин | (Ұ) Оқып бер. Өлеңдегі негізгі ой қай шумақта айтылған? | Сабақта қарастырылған іс-әрекеттерге шолу жасайды | МҚ: «Ауызша мадақтау» Жауабын толықтыру. Тиімді кері байланыс жасау | Таныстырылым слайд-9 |