ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 12.12.2023
Просмотров: 25
Скачиваний: 1
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Бекітілді:
Бөлім: | 3-бөлім: Парасат пайымы |
Педагогтің аты-жөні: | Көшербаева Ұ. |
Күні: | 1.02.2023 |
Сыныбы: | Қатысушылар саны: 12 Қатыспағандар саны:0 |
Сабақтың тақырыбы: | А.Кемелбаева «Шашты» әңгімесі |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты | 10.1.1.1 әдеби шығармаға сюжеттік-композициялық талдау жасау арқылы идеялық мазмұнын түсіну; 10.2.2.1 автор бейнесінің шығармадағы белгілі бір оқиғадағы көрінісін анықтау |
Сабақтың мақсаты: | Білім алушылар әдеби шығармаға сюжеттік-композициялық талдау жасау арқылы идеялық мазмұнын түсінеді. Сонымен қатар автор бейнесінің шығармадағы белгілі бір оқиғадағы көрінісін анықтайды. |
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі/Уақыты | Педагогтің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Ұйымдастыру кезеңі | І.Ұйымдастыру кезеңі: а) Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. Психологиялық жағымды ахуал туғызу (Ұ) «Миға шабуыл» әдісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтарын ұжымдық талқылау. Бір-біріне сұрақтар қояды. Сыныптастырының пікірін толықтырады. Өз ойымен бөліседі. | |||
Өткен білімді еске түсіру | Кейіпкердің өсиет сөздерінің мәні неде деп ойлайсыңдар? Автор өмір сүрген қоғам шындығы көрінеді? | Оқушылар берілген сұрақтарға жауап береді. | Мақсаты: Жылдам әрі функционалды түрде сыни ойлануды дамыту. | ҚБ: Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
Жаңа сабақ | №3 -тапсырма. Топтық жұмыс | Топтық жұмыс: Өлеңде қандай оқиға суреттелгенін айтады. | Дескриптор: Жалпы - 5 балл. Түсінгендерін баяндайды -Ұжымда жұмыс жасайды. | Оқулық, жұмыс дәптерлері. |
Бекіту | Жұптық жұмыс №6-тапсырма: Шығармадағы кейіпкерлердің сөздеріне диалог құрап, айтып беріңдер. «Білгенге маржан, білмегенге арзан» сөзінің мағынасы қандай? «Көңілсіз құлақ, ойға олақ» ұғымына түсініктеме бер? | Өлеңдегі кейіпкерлердің сөздеріне диалог құрап, айтып береді Оқушылар берілген сұрақтарға жауап береді. | | Оқулық, жұмыс дәптерлері |
Кері байланыс | «Аяқталмаған сөйлем» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды. | Оқушылар кері байланыс береді. - бүгінгі сабақта мен....түсіндім, ...білдім, - ......қиындық тудырды. - енді мен......аламын. | | |